ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.01.2011
DIN: PLOIEŞTI
ÎNSCRIS: 13.07.10
team-building

Mojo Club

In luna noiembrie 2010 am inceput colaborarea cu un site de life style feminin, care era pe "piata" din luna decembrie 2009. Datorita activitatii mele intense de aici stafful si administratorii siteului mi-au trimis o invitatie la aniversarea de 1 an a siteului. Pentru cei mai curiosi dintre voi mentionez ca este vorba despre FemeiaStie -- asta asa sa nu avem vorbe.

Am primit mai intai invitatia pe e-mail fiind rugati cei ce doream sa participam sa confirmam prezenta in maxim 1 saptamana. Am zis de ce NU o experienta si o socializare in plus NU strica nimanui si m-am dus la intalnirea de 1 an a siteului!

In e-mail ni se specificase prin GoogleMaps locatia exacta a clubului. Era vorba de Mojo Club un club aflat pe strada Gabrioveni la nr. 14 (in centrul istoric al Bucurestiului) undeva intre Piata Unirii si Piata Universitatii. Am ajuns ceva mai devreme in Bucuresti (intalnirea era la ora 16.00) asa ca am decis ca mai intaisa identific locatia! Este "distractiv" sa te afli in centrul Bucurestiului si NIMENI (trecatori, agenti circulatie, vanzatori chioscuri) sa NU stie care si unde este dtrada Gabroveni!!! Intr-un tarziu aflandu-ma pe strada Lipscani am intrebat un politist comunitar de strada, acesta mi-a sus ca strada Gabroveni e urmatoarea strada exact paralela cu Lipscani. Am gasit si clubul si fiindca tot mai era timp m-am dus sa vad Piata Constitutiei si sa mai fac niste poze pentru cei ce NU ma credeau ca am plecat la Bucuresti.

La ora 16.00 m-am intors aici la Mojo Club unde m-am intalnit cu colegii de redactie (la naiba 98% colege) si unde am inceput prezentarile, premierile (apropo am doua diplome de acolo) si socializarea.

Mojo Club este o locatie FOARTE intima si prietenoasa, muzica de exceptie (de calitate pentru TOATA lumea) cat despre preturi pot sa spun ca sunt FOARTE acceptabile pentru un club cu asa pozitionare. 8 lei cola, 7 lei capuccino, 9 lei berea si in general preturi "domestice" le-as numi eu. Nu stiu acum cum o mai fi dar pe 10 decembrie 2010 strada Gabroveni era un santier general ceea ce NU dadea deloc bine imaginii clubului dar PROMIT ca voi mai reveni inca odata pentru a vedea acest select club cand strada va fi reparata.

Am plecat de aici de la petrecere in jurul orei 21.00 pentru ca trebuia sa ajung acasa la Ploiesti si ca toate plimbarile avute noaptea in Bucuresti si aceasta a fost plina de oferte si peripetii: "Sefule vrei sa-ti dau o fata frumoasa? ", "Imi dati si mie nenea un ban? " sau "Bey rockere ce cauti in zona noastra? " lumea se simtea "onorata" sa se intretina in conversatii de orice fel cu mine!!!

Poate ca am uitat sa mai spun unele lucruri despre Mojo Club, localul bucurestean care m-a incantat, tocmai de aceea dati faceti click aici si uitati-va la pozele postate in rest PROMIT sa va raspund la orice alta intrebare!!!

Trimis de RobertCodescu in 15.01.11 12:17:06
Validat / Publicat: 15.01.11 13:46:27

VIZUALIZĂRI: 3588 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (RobertCodescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Mojo Club o atmosfera retro si FOARTE placuta
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

crima
[15.01.11 14:58:29]

m-am dus sa vad Piata Constitutiei si sa mai fac niste poze

Si de ce nu scrii un review DISTINCT? Asa poti atasa si pozele acelea pentru cei ce NU te credeau ca ai plecat la Bucuresti!

dar PROMIT ca voi mai reveni inca odata

Daca te intorci inapoi, NEAPARAT sa mai scrii un review!

RobertCodescuAUTOR REVIEW
[15.01.11 15:26:14]

"unreview distinct" WOW!!! Good idea @crima asa o sa fac!!!

santana*
[15.01.11 18:43:25]

Misto ca nu stiu nici acum sa bolduiesc citatele... Dar si mai caraghios este sa te miri de o strada din Bucuresti, "paralela" cu Lipscani, care este intre Universitate si Unirii. Pai, domnul meu, a spune ca strada Gabroveni este intre Unirii si Universitate este ca si cum ai spune ca Bucurestiul este intre Constanta si Ploiesti. Strada Gabroveni este paralela cu Lipscani si sunt direct perpendiculare pe I. C. Bratianu, care face legatura dintre Universitate si Unirii. Mai intreaba pana sa te miri!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
costin1968
[15.01.11 22:20:08]

Omul iubeste Bucurestiul! Bineinteles ca exista o diferenta intre Bucuresti si unii din locuitorii sai, vina apartinand, in proportie de 90%, regimului sovietico-comunist.

magdalena
[16.01.11 12:36:57]

Si totusi, ce ne poti spune despre Mojo Club??

RobertCodescuAUTOR REVIEW
[21.01.11 15:24:52]

Asa este @santana dar fiind vorba de o strada din centrul ISTORIC al Bucurestiului aveam pretentia ca macar cei ce lucreaza in zona sa aiba idee cam pe unde se afla!!!

[05.11.17 20:09:23]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Sugestii pentru timp liber, BUCUREȘTI" (deja existentă pe sait) - rubrică OFFTOPIC sau DE INTERES TURISTIC RESTRÂNS!

costin1968, crima, magdalena, santana*
Alte impresii din această RUBRICĂSugestii pentru timp liber în București și împrejurimi: