ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2021
Cuplu
BUN

Stand-Up la Comics Club

INTRO

Dorind să mai ieșim la un show de stand-up, am rezervat cu câteva zile înainte două bilete. Show-ul se desfășura la Terasa Comics Club, deci în aer liber. Biletele au costat 50 lei de persoană și includeau doar accesul la show.

LOCAȚIE

Terasa este situată pe Strada Nerva Traian nr 4. Există și o parcare publică cu plată chiar la intrare. Parcarea te costă aproximativ 1 leu / oră... deh, aproape de Unirii, finețuri.

TERASA

Îmi pregătisem de acasă toate documentele impuse, notate în descrierea showului. Biletele tipărite cu cod QR + dovada vaccinării. Că doar așa scria acolo, că accesul se face doar cu dovadă vaccin, trecere prin boală sau test negativ.

Ajungem la intrare și ni se cere doar numele pe care s-a făcut rezervarea. Oha scanare cod QR bilete, oha verificare vaccin sau test negativ. Așa au procedat și cu restul de câteva zeci de persoane. Deci totul de fațadă la fel cum se face mai peste tot. Să le zic? Rezolv ceva sau stric seara? Cred că nu rezolvam nimic. Bine că e oarecum în aer liber. Oarecum pentru că spre diferență de pozele de pe internet, acum terasa avea acoperiș gen cort.

Noi nefumători, am prins 2-3 mese de fumători pe lângă. Fumul nu avea unde să se ducă în sus că era acoperișul. Un deliciu ce să mai...

MENIUL - COMANDA

Știam că prețul nu include nimic în consumație și ospătarii o să dea târcoale ca să comanzi una alta. Meniul avea chestii preparate rapid. Bruschete, chipsuri, salate, fish and chips, etc

Prețurile mi s-au părut din start foarte piperate. După ce că dau 50 lei pentru 1,5 ore, mai mă arzi și la stomac. Exemple:

-bruschete cu ton, 200gr (adică 2 feliuțe mici) = 17 lei

-burger de pui, 400 grame 29 lei

Apoi băuturile...

-apă plată la 330 8 lei

-apă minerală la 750 la 12 lei

Cireașa de pe tort a venit la sfârșit. Când ne aduce nota toate erau mai scumpe cu 5-7 lei. Pe masă aveam 2 meniuri, unul cu prețurile de sus și unul cu prețuri mai mari, cele din notă. Am chemat ospătărița să o întreb și ea foarte nonșalantă... : "Mda... cel cu prețuri mici e meniul vechi, cel corect e acesta (cel cu prețuri mari) ". Pe bune Sherlock? Și eu care credeam că meniul cu prețuri mici e ăla mai nou... NOT!

Chestie asta mi s-a părut de mega prost simț. Nu verifici și tu meniurile alea? Apa la 330 era defapt 12 lei, aia la 750 era defapt 18 lei (18 LEI FRATE). Am crezut că am închis ochii și am ajuns pe plajă în Mamaia dar eram defapt în București...

Apoi chipsurile comandate erau defapt aproape 20 de lei iar mixul de bruschete vreo 35 și lista putea continua... Nici la restaurant la Hanul Domnitorilor din Predeal nu sunt prețurile astea de Mamaia. Înțeleg că ai un business și vrei să-ți recuperezi banii rapid dar totuși... fii om. Nu trebuie să îți achit eu acum toate pierderile tale din pandemie.

despre SERVICII

Ospătarii stăteau cu ochii pe tine, doar doar să mai comanzi ceva. S-au mai domolit o dată ce a început show-ul. Până atunci erau geană pe noi...

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Preparatele comandate au venit toate reci... iar chipsurile erau mai mult arse.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Locația este ușor accesibilă atât pentru cei care vin cu mașina personală cât și pentru cei care vin pe jos. Mi-a plăcut că showul era la terasă dar nu mi-a plăcut că 80 % din ea era defapt acoperită. În margine erau pereții, scena, sus era acoperișul. Mai rămăsese colțurile marginilor de la cort, de sus unde mai adia aerul.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Show-ul de stand-up a fost senzație. Cam singurul punct forte al acestei locații.

Recomand locația mai mult pentru show-urile de stand up. Referitor la organizare, servire, gastronomie, mai e de lucrat.

Trimis de ⭐ValentinB_88⭐ in 30.08.21 20:41:14
Validat / Publicat: 31.08.21 15:19:44
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BUCUREȘTI

VIZUALIZĂRI: 1422 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P04 Comics Club
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

[31.08.21 15:19:26]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Sugestii pentru timp liber în București și împrejurimi, BUCUREȘTI" (deja existentă pe sait) - rubrică cu regim de votare +/-1PMA

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[31.08.21 15:28:37]

@ValentinB_88:

Faceți dreapta pe Octavian Goga și e loc de parcare gratis cât vrei...

Sau veniți cu hybrida/ electrica și e gratis și aia de la primărie.

• Alte impresii din această RUBRICĂSugestii pentru timp liber în București și împrejurimi:

• pagină generată în 0.066720008850098 sec