Vacan╚Ťa ├«n FETE╚śTI / ROM├éNIA - impresii, p─âreri, recomand─âri

Afișate impresii [1 - 4]
O zi în Fetești
  • de: iulianic [21.08.18]

Descoperă orașul Fetești

A╚Öezat pe cursul inferior al Dun─ârii, Fete╚Öti a fost ├«nc─â unul dintre ora╚Öele rom├óne╚Öti de la malul fluviului pe care am dorit s─â le vizit─âm. Prilejul s-a ivit ├«n minivacan╚Ťa de Sf. Maria, zilele libere acordate ├«n plus fiind ├«n acela╚Öi timp un avantaj, dar ╚Öi un dezavantaj pentru noi. Cum se ajunge din Bucure╚Öti la Fete╚Öti, cum, c├ót, unde ╚Öi c├ónd se pl─âte╚Öte taxa de trecere pe pod, nu voi aminti pentru c─â acestea sunt am─ânunte cunoscute de toat─â lumea. Mi-ar pl─âcea, [...] ÔÇö vezi review [+40 poze]
Unde mâncăm în Fetești
  • de: iulianic [20.08.18]

Restaurant Rustic - o seară frumoasă și o masă bună

Aminteam ├«n review-ul anterior c─â ├«n scurta noastr─â vizit─â ├«n Fete╚Öti, caza╚Ťi la Hotel Miori╚Ťa, nu am luat masa la restaurantul de la parterul acestuia. Am c─âutat o alt─â loca╚Ťie ├«n primul r├ónd pentru faptul c─â nu prea agre─âm sistemul "├Ämpinge tava!" (mai ales ├«n deplas─âri turistice, de relaxare) ╚Öi apoi pentru c─â Fete╚Öti fiind un ora╚Ö totalmente lipsit de impresii pe AmFostAcolo, am dorit s─â ofer eventualilor cititori ╚Öi altceva dec├ót un restaurant ieftin, unde [...] ÔÇö vezi review [+27 poze]
Miori╚Ťa Hotel 3
  • de: iulianic [19.08.18]

Hotel Miori╚Ťa 3*, Fete╚Öti

Cu vizita pe care am f─âcut-o zilele trecute la Fete╚Öti, am ├«mpu╚Öcat doi iepuri. C├óte unul pentru fiecare. So╚Ťul meu a rev─âzut unitatea (sau ceea ce a mai r─âmas din ea) ├«n care - ca orice t├ón─âr cu con╚Ötiin╚Ť─â - acum 45 de ani ╚Öi-a servit patria ├«n haine militare, iar eu am mai bifat un ora╚Ö rom├ónesc din cele 18 de la malul Dun─ârii. N-am avut timp s─â m─â ocup personal, ├«n vreun fel, de organizarea acestei mici expedi╚Ťii, a╚Öa ├«nc├ót toat─â greutatea muncii a picat pe umerii [...] ÔÇö vezi review [+26 poze]
Motel 'La Popescu' 3
  • AUGUST, 2011
  • de: zoloft [21.08.11]

Oaza de relaxare

Am nimerit la aceasta Pensiune/Motel ca urmare a participarii la o nunta de aceea sejurul a inclus doar 1 noapte. Mirii au fost amabili si au rezervat celor din alte localitati, cate o camere pentru a se putea bucura de nunta si odihni a doua zi. Se pare ca este primul review despre Fetesti pe acest site, un orasel destul de trist (asa cum l-am perceput pt prima data), cu multe case vechi si populatie destul de saraca; sau poate am fost eu in Festestiul vechi... Pensiunea este situat pe [...] ÔÇö vezi review [+9 poze]
  • Ai fost ╚Öi tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs