Vacan╚Ťa ├«n RUNCU [DB] / ROM├éNIA - impresii, p─âreri, recomand─âri

• IUNIE, 2020
  • de: Dan&Ema [08.06.20]
  • RECOMAND─é

Manastirea Runcu

Manastirea Runcu Unde este Runcu? Unde este Manastirea Runcu? Exista 9 localitati cu acest nume in Romania si alte 3 care il contin in denumire. Asa ca, unde este Runcu? Sau, care Runcu, Dane? Runcu este o comuna din judetul Dambovita, situata la 125 km de Capitala, 45 km de Targoviste si 44 km de Sinaia. Se ajunge aici urmand DN7 –DN71 pe ruta Bucuresti –Targoviste –Fieni, unde in dreptul fabricii de ciment se continua catre nord-vest pe DJ712A lasand [...] ÔÇö vezi review [+17 poze]
  • AUGUST, 2015
  • de: irinad [14.08.15]
  • RECOMAND─é

Runcu, o reţetă de succes pentru traversarea caniculei

Scriu aceste r├ónduri cu g├óndul la bunii mei prieteni D ┼či M care, de ani buni, ne-au f─âcut via┼úa mai u┼čoar─â ajut├óndu-ne s─â trecem mai u┼čor peste vipia din ora┼č. Cum? V─â voi relata imediat! Nu ┼čtiu c├ó┼úi dintre voi au auzit de Runcu, a┼ča c─â v─â spun eu, Runcu este o comun─â din nordul jude┼úului D├ómbovi┼úa, situat─â la aproximativ 40 km de T├órgovi┼čte ┼či la 8 km de Fieni (ora┼čul cel mai apropiat), ├«ntinz├óndu-se pe o suprafa┼ú─â de 79,1 km┬▓, ├«ntr-o zon─â subcarpatic─â, [...] ÔÇö vezi review [+36 poze]
Potcoava Mountain Hideaway 4

Relaxare la Potcoava

Am mers un weekend la Potcoava Hideaway si am descoperit ca la 2 h de Bucuresti sunt locuri extrem de frumoase. Pensiunea Potcoava se afla la 30 km de Targoviste, sat Runcu - dar la cativa km de sat, pe un munte de unde se vede toata zona. Am mers in perioada "Ravasitului oilor" un targ traditional care se afla pe muntele de vis-a-vis. Ravasitul e un fel de balci, cu farmecul lui, cu mancare traditionala (nu neaparat tinuta igienic) si jucarii de plastic, muzica si tiribombe. Dar ceva de [...] ÔÇö vezi review [+5 poze]
Descoper─â zona Runcu [DB]

Runcu - un loc rupt de toata agitatia de zi cu zi

Week-end-ul ce a trecut a fost unul din cele mai relaxante pe care le-am petrecut pana acum. Impreuna cu cativa amici am hotarat se mergem la Runcu. Un loc minunat, plin de natura si foarte multa liniste. Tin sa precizez ca semnalul la telefon lipseste cu desavarsire, asa ca daca va doriti sa mergeti aici nu uitati sa va anuntati familile (noi nu am stiut ca nu va fii semnal absolut de loc si a trebuit sa ne intoarcem 3 km de la cabana ca sa putem anunta). Referitor la cazare nu prea am multe [...] ÔÇö vezi review [+8 poze]
Complex Plaiul Domnesc 3

Liniste, confort, relaxare - ideal pentru familiile cu copii si nu numai!

Iunie 2010 ÔÇô la buletinul meteo se anunta pentru weekend vreme numai buna pentru o iesire la munte. Cocotati pe net suntem dornici sa gasim o locatie mai aparte, un complex turistic... caci vrem ceva care sa ne incante in egala masura ca celelalte unde am mai fost, dar sa schimbam putin ÔÇťdecorulÔÇŁ! Asa aflam de Complexul Turistic ÔÇťPlaiul DomnescÔÇŁ clasificat la 3 margarete si situat in comuna Runcu, jud. Dambovita! Evident, circumspecti intr-o prima faza caci nu auzisem ca in aceasta [...] ÔÇö vezi review [+45 poze]
Al─âtur─â-te comunit─â╚Ťii noastre

AmFostAcolo recomand─â g─âzduirea la ROHOST.COM