ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2014
ÎNSCRIS: 16.08.14
AUG-2014

Extrem de nemulțumit

Oribil

Daca vreti sa fiti jecmaniti fara rusine la intrare si sa platiti apoi 8 lei pe doua linguri de piure facut din fulgi de cartof sau mai mult pe o pizza dr. Oetker congelata sunteti bineveniti.

Pe langa bautura si mancarea scumpa/naspa sunteti asteptati si la cozile de o ora chiar ca sa va dati pe un tobogan cu apa.

Toate acestea se asezoneaza cu o inghesuiala de zile mari in care va veti freca coatele cu faimosii taximetristi de Bucuresti, cu meltenii de Ilfov si nu numai dar mai ales cu nemaipomenitii portoricani de Militari.

Salvamarii fac apoteoza, ei fiind niste adevarati cerberi care vor sufla cu generozitate in fluier daca nu veti fi supusi si obedienti in fata lor, chiar si cand au pretentii absurde.

Coada la:

- sezlonguri

- colace

- acces atractii

- intrare

- chiar si iesire

- mancare

- bautura

Practic din sa zicem 8 ore petrecute in asa zisul waterpark 3-4 le veti petrece la cozi.

O intoarcere nemaipomenita in timp pe vremea cand serviciile turistice se bazau pe buzunarirea fraierilor care se uitau la femeia cu barba.

ATENTIE: DACA PLATITI BILETUL SI INTRATI DOAR PENTRU 2 MINUTE CA SA VA MINUNATI NU VA MAI PUTETI PRIMI BANII INAPOI.

De ce? Pentru ca divertiland, de aia!

Trimis de Bogdan George in 16.08.14 20:46:18
Validat / Publicat: 16.08.14 23:01:24
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 2594 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Bogdan George); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[16.08.14 22:57:29]

@Bogdan George: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Kyandra
[16.08.14 23:27:23]

Am fost anul acesta la Siam Park... e unul dintre cele mai mari parcuri acvatice din Europa. Timpul mediu de asteptare la un tobogan: intre 30 minute si o ora, depinde de cat de cautat este... Timpul mediu de asteptare la intrare, daca veneam aproape de ora de deschidere: 20 de minute; timpul mediu de asteptare la mancare: in jur de 10 minute, si e o mancare proasta si scumpa, crede-ma. Pretul unul bilet pentru un adult este de 32 de euro si tot stai la cozi jumatate de zi, este inghesuiala si agitatie... Acum cativa ani, aceeasi poveste (ba mai rau) la Aquapark-ul din Brasov... asta e, e vara si e aglomeratie, nu pentru ca e Romania sau ca e Divertiland!

[19.08.14 21:24:30]

@Kyandra: Am fost anul trecut la bulgari si coada era de max 10 min, atractii de 10 ori mai multe, salvamari mai amabili, mancare scumpa ce-i drept dar macar la nivel de mc donalds nu laturile de la divertisland.

Mentalitatea de sclav: "asta e, e vara si e aglomerat" nu o voi avea niciodata, am dat 65 lei si vreau servicii de toti banii. I-am reclamat pe nesimtiti la DSP, OPC si ISU. Am un feeling: o sa ii usture de mai mult de 65 lei.

cristianam
[26.08.14 15:00:42]

@Bogdan George: duduitele alea care se tot invart pe acolo cu cate un client mai dolofan la buzunar cu siguranta costa, deci de undeva trebuie sa se scoata banii. Sincer ma bucur ca nu sunt singura care atunci cand vad incalcari ale unor norme minime de bun simt (nici macar nu mai vb de ce am platit) apelez la OPC.

amunteanu
[04.09.15 14:21:38]

@Bogdan George - Cunosc foarte bine problema si au venit toate contralele posibile si au iesit foarte bine, sa suni la OPC sa ce? ca e coada? Daca veneai la 12-13.00 si casierii de acolo iti spuneau ca parcul este inchis ca sunt prea multi oameni si nu te poti distra atunci faceai gura ca ai batut drumul degeaba si suni la OPC, ca ai intrat si ai dat de aglomeratie iar faci gura, fa-ti timp si ai sa vii intr-o Luni sau Duminica foarte dimineata. Si eu am fost in Tenerife la Siam Park si la fel erau cozi interminabile si asta la sfarsitul lui Septembrie nici macar in mijlocul sezonului.

Asa ca oricum ar face Divertiland tot vor exista oameni care sa se planga de diverse lucruri.

Si ca exemple pot fi urmatoarele :

Preturi mici : Aia cu bani urla ca sunt preturi mici si intra toti [***] in parc

Preturi mari : Aia fara bani urla ca nu pot intra in parc ca e prea scump

Pretul la intrare 5 Ron iar pentru fiecare atractie sa platiti alti 5 Ron cum ar fi fost? Atunci nu erau cozi dar tot era prea scump.

Si daca era totul gratis tot se gaseau "Oameni cu drepturi europene" care sa comenteze. Oriunde in lume in orice companie exista si oameni ca tine, important ca restul de 99.50 % se simt excelent la parc.

Restul de 0.50 % pur si simplu ramaneti acasa sau iesiti in alta parte.

[10.09.15 19:18:50]

@amunteanu: #amunteanu=angajat PR sau Marketing care încearcă sa spele imaginea de iarmaroc a unei locații jalnice.

Dude, in afară de cei care nu sunt pot să iasă din România să simtă gustul lumii civilizate sau de cei care din păcate nu isi permit nu aveti alt targhet!

Ar mai fi masochistii si cei care asemeni mie fac greșeala de a merge la voi fără sa dea un search pe net.

Uitasem deja de vizita pe care v-o făcusem dar după concediul pe care tocmai l-am făcut în Grecia cu o vizita la Waterland Salonic mi-ați adus aminte (grim reminder) din ce cloacă de oraș evadez in fiecare vară si iarnă.

PS

Waterland Salonic are același prețuri ca voi [***], poate le faceți o vizită si copiati si serviciile (mai ales calitatea lor).

[10.09.15 19:27:09]

@Bogdan George - Hai să folosim un ton și un registru mai civilizat! Nu vreau ca discuția să degenereze!

Mulțumesc!

concediul pe care tocmai l-am făcut în Grecia cu o vizita la Waterland Salonic

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[10.09.15 20:04:38]

@webmasterX - Scuze dar dupa o zi de snokeling in apele de langa muntele Athos care m-a costat cat o vizita de o zi la Divertiland (echipamentul meu - am inchiriat doar barca), sa mi se spuna sa vin Luni sau Duminica dimineata ca sa ma pot da pe un tobogan fara sa stau o ora la coada mi se pare dea dreptul obscen.

Despre Waterland Salonic sunt o duzina de reviewuri, pe baza lor m-am dus acolo. Tot pe baza unor reviewuri m-am cazat in Grecia, tot pe baza lor am mancat foarte bine samd.

Ma gandesc cu groaza ca cineva ar putea cauta o locatie pentru o zi de vara si ar da peste un review pozitiv al acestei locatii (sunt destule si pe acest site) si ar merge acolo. Cam ce incredere ar mai avea in Am fost acolo?

Provoc un admin la o vizita, pe banii mei, sa se convinga ce e la Divertiland si tot pe banii mei la o vizita la Waterland Salonic, dupa care la fiecare post al locatiei de la Chiajna sa puna top coment comparativul cu preturi, timpi de asteptare, numar de atractii, atitudine salvamari si personal, simulare de stare de rau pentru a vedea reactia personalului, eu o sa imi iau si un kit pH/Cl ca sa le masuram calitatea apei. Conditie unica: drumul se face pe motor.

Ar fi dispus Divertilandul sa participe la un asemenea comparativ? Astept reactia lui amunteanu.

[10.09.15 20:16:25]

@Bogdan George -

Cam ce incredere ar mai avea in Am fost acolo?

Așa cum ți-am răspuns și la sesizare fiecare percem lucrurile altfel!

Comentariile/review-urile sunt verificate și cele postate/vizibile SUNT CERTE, ale unor turiști!

Cel pe care l-ai ales pentru sesizare aparține unui turist real, care nu are nicio legătură cu acest AquaPark. Poate a prins o zi mai bună, poate nu are standarde așa ridicate, etc...

Nu este obligatoriu ca tuturor să ne placă ce altuia îi place.

Mai departe... fiecare citește, apoi trage propriile concluzii!

Sper că prin duzina aia ai citit și cele 5 postate pe AFA .

amfostacolo.ro/hotel.php? ... salonic&id=9369

Și mai sper să citim impresiile tale pozitive, nu numai cele negative.

Dacă toți am scrie numai ce nu ne place cam cum ar arăta AFA?

Sper să-ți faci timp să postezi impreziile de călătorie, cazare din concediile tale.

Mulțumesc! Și repet :hai să nu ne mai ''aprindem''!

P. S.

Pe admin nu prea poți să-l provoci garantez eu că nu se urcă pe ''bobogane'' .

Dar echipa tehnica (webii) nu cred că te-ar refuza .

Era o glumă!

Seară bună și liniștită!