ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2014
ÎNSCRIS: 11.08.14
AUG-2014

Divertiland - mai bine NU

Am fost pentru prima data pe 10 August. Tot sistemul parca e creat sa te alunge inca de la inceput.

In primul rand, exisat o maaare lista cu NU AI VOIE! De la intrare ti se spune ca, odata intrat, nu mai ai voie sa iesi pentru scurt timp, pana seara. Adica, odata iesit (daca vrei sa mergi pana la masina, de exemplu), ar trebui sa mai platesti inca un bilet ca sa te intorci in parc. Asta in conditiile in care ti se agata niste bratari de mana, cu care s-ar putea face foarte usor dovada ca ai platit biletul in ziua respectiva. De fapt, credeam ca asta e rostul lor... dar se pare ca nu au nicio utilitate. Decat sa ai mare grija de ele, ca altfel mai scoti 15 lei din buzunar la plecare.

Colaci pentru tobogane - foarte foarte foarte foarte putine!!! daca nu reusesti sa prinzi unul dimineata sau nu esti in stare sa il pazesti :) (sunt muuulte locuri unde nu ai voie sa le tii, asa ca mare grija), adio distractie. Trebuie sa pandesti vreun client mai neatent si sa ii furi colacul, daca vrei sa te bucuri de tobogane...

Nu exista nicio piscina cu apa mai adanca (gen peste 1.8m). Adica ori te inghesui cu toata lumea in apa de 0.8m, ori stai pe sezlong la umbra pana seara, fericit ca ai petrecut o zi "minunata" la Aqua Parc :)

Dusuri cu apa calda!!! Serios, la 65 de lei cat e intrarea, ma asteptam sa existe dusuri cu apa calda!!! E aberant sa nu poti face un dus civilizat seara, inainte de plecare.

Mancarea - nici buna, nici rea - fast food doar ca sa-ti potolesti foamea - coada cam 40 - 50 minute.

Preturi:

pizza: 19 lei

bere: 8 - 9 lei

suc: 8 lei

limonada: 10 lei

In concluzie, NU se justifica deloc pretul platit la intrare. Ai sentimentul ca esti pus la zid tot timpul de catre agentii de paza, regula de baza fiind NU AI VOIE!

Cu siguranta nu vom mai merge a doua oara.

Trimis de ovimihai79 in 11.08.14 10:53:56
Validat / Publicat: 11.08.14 14:07:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 2227 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ovimihai79); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.08.14 14:07:26]

@ovimihai79: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

melena
[11.08.14 16:09:41]

@ovimihai79: Asta este realitatea din pacate, si totusi!!!??? lumea... ???

ovimihai79AUTOR REVIEW
[12.08.14 17:58:52]

@melena: la noi functioneaza foarte bine spiritul de turma, asa ca nu ma astept sa tina cineva cont de cele mentionate de mine sau sa se mai revolte careva...

cristianam
[13.08.14 06:36:43]

Credeam ca sunt eu nebuna dar ieri am trait acelasi sebtimemte ca si tine. Pe banii mei am avut de f multe ori senzatia ca efectiv copilul meu are momente acolo cand sufera. La piscina cu valuri nu gasea colac iar cei cu colac efectiv treceai peste cei fara si ii taiau, la topogane statea minim 25 min ca sa te dai odata de iti trecea tot cheful... asta daca gaseai colac sa te dai, la masa mureai de foame pan ajungeai sa cumperi, la picine erai grabit sa iesi (nu stateam mai mult de 1_2 min pana ieseam de acolo, era timpul necesar sa me dezmeticim si sa me facem curaj sa sarim din colac dar si asa am primit observatii)

cristianam, melena, ovimihai79
Alte impresii din această RUBRICĂAquapark Divertiland [Chiajna]: