ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.03.2020
STATUS: PARTENER
LUNA
MAR-2020
colegi

Unde mâncăm în București?

Journey Pub & more

Cu foarte puțin timp înainte de decretarea stării de urgență pe teritoriul României din cauza coronavirusului am ieșit la restaurantul Journey să sărbătorim o colegă.

Localul Journey se află situat pe strada George Enescu nr. 25 în imediata apropiere a Pieței Romană. Intervalul orar în care puteți veni Duminică - Joi 10 - 01

Vineri - Sâmbătă 10 - 03

Localul este extraordinar de frumos, plin de flori și plante agățătoare, fiind compus din mai multe compartimente inclusiv pentru fumători. Ceea ce mi-a plăcut cel mai mult este faptul că acceptă animale de companie și chiar le oferă și lor tot confortul. Știu, unii dintre dumneavoastră poate strâmbați puțin din nas, cum să mănânc într-un local unde intră și animalele de companie dar tocmai acest lucru îl face un local extraordinar de frumos.

Salonul are cupola retractabilă iar pe pereți sunt pictate destinațiile cele mai frumoase ale Lumii.

Noi am optat să mâncăm la terasa decorată cu diverse obiecte din întreaga lume, care pe timpul iernii este acoperită cu sticlă și este încălzită. Pe timpul verii terasa este descoperită având un sistem de răcire pentru nopțile toride ;)

Meniul este diversificat, fiecare găsind ceva care să-i fie pe plac :) Nu neg că nu este ieftinuț dar nici nu faci credit pe scurt acceptabil pentru o iesire ;)

Încă un lucru care mi-a placut la demisol este o sală unde sunt board game-urile cu peste 250 de jocuri și oameni care vă stau la dispoziție cu explicații și ajutor.

Noi am fost în grup foarte restrâns dar localul are saloane cu 100,120 si 40 de persoane.

Pozele sper să fie concludente.

Sănătate tuturor și să auzim numai de bine :*

Trimis de diana2015 in 23.03.20 16:02:39
Validat / Publicat: 23.03.20 16:56:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ROMÂNIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (diana2015); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

tata123 [24.03.20 12:06:58] »

@diana2015: Mulțumim pentru prezentare. Acum câțiva ani am avut o experiență bună la acest restaurant unde am mâncat împreună cu câțiva colegi. Am apreciat terasa cu acoperiș deschis și o mulțime de plante decorative.

Anul trecut am văzut că era un local destul de populat mai ales la orele amiezei atunci când oamenii de la birouri ies să își cumpere masa de prânz - restaurantul oferea pe atunci un meniu de prânz, un fel de autoservire (nu știu acum dacă mai există).

Numai bine!

diana2015scris / TELEFON [24.03.20 16:06:30] »

@tata123: da, au și acum. Am văzut la un moment dat pe meniu dar cum nu ne-a interesat am trecut peste.

Într-adevăr în zilele fără Coviv-19 era destul de aglomerat dar noi am nimerit chiar cu două zile înainte să se decreteze starea de urgență și deja lumea nu mai frecventa localurile

Mulțumesc frumos pentru vizită, comentariu și vot. Multă sănătate

mishu [06.04.20 21:50:36] »

@diana2015: Pozele sunt mai mult deact elocvente, asa ca inghit deja in sec, felicitari, votat cu mare drag.

diana2015scris / TELEFON [07.04.20 13:50:42] »

@mishu: mulțumesc frumos poate o " punem" de o mini întâlnire AFA atunci când se mai liniștesc apele și ești în țară

Pup și ai grijă

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
diana2015, mishu, tata123, Zoazore

pagină generată în 0.162374019623 sec