ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.09.2019
ÎNSCRIS: 05.09.19
SEP-2019

Flip Flop Bistroteca

Am gasit recent, 'ratacit' pe Bulevardul Dacia, un local abia deschis, insa care mi-a lasat un gust extraordinar de dulce.

Este o cladire mare, cu etaj, insa fiind inca cald afara, am decis sa ne petrecem amiaza in curtea interioara a locatiei, care este amenjata intr-un fel aparte, foarte interesant. Pe post de mese, am ales sa servim pranzul pe niste butoaie, amenajate in asa fel incat sa inlocuiasca mesele, in timp ce eu m-am asezat pe un scaun format din anvelope colorate, iar logodnicul meu si-a ales un scaun inalt, ca acelea de bar. Pe gard este verdeata, care da o 'atmosfera' feerica (suna ciudat, dar e foarte frumos) iar ca lumini, curtea este luminata cu un sir de becuri (led-uri??), care seara se vad absolut SUPERB.

Meniul nu este foarte variat, au cateva feluri de burgeri -- MEGA deliciosi --, mancare foarte lejera cu porc, pui si chiar si curcan. Pentru cei care nu mananc carne, au acest burger cu halloumi, care este un fel de branza, de care eu, personal, nu am mai auzit, insa este mega delicios (am aflat ulterior ca au si variante de halloumi la plita, deci nu neaparat sa fie in burger).

Pentru ca ne-am petrecut amiaza si seara acolo, la un moment dat am decis sa ne comandam aceasta portie de Guaca Nachos, care este o portie IMEENSA de nachos si un sos demential. Bineinteles ca nu am reusit sa mancam toata portia. Pe partea de deserturi au clatite si inghetata (pe acestea 2 le-am tinut minte, sa le 'testez' data viitoare).

Am avut o experienta super misto, de la decor, mancare si pana la atmosfera cu muzica la un nivel 'perfect', in care sa si asculti ceva misto, dar sa poti si comunica cu ceilalti... Preturile nu sunt mici, insa nu sunt nici piperate, sunt exact preturile care te asigura ca mancarea este una dementiala -» ceea ce noi putem confirma.

Recomand acest local si sper sa aveti si voi o experienta la fel de frumoasa ca si a noastra!!!

Daca ati vizitat acest local, astept parerea voastra si experientele pe care le-ati avut aici.

P. S. Localul este situat pe Bulevardul Dacia, nr. 139. Am aflat asta de la un ospatar de acolo, pentru ca noi ne plimbam pe jos cand am decis sa intram.

Trimis de mm.bica in 05.09.19 23:25:06
Validat / Publicat: 06.09.19 09:56:03

VIZUALIZĂRI: 690 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mm.bica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Am mancat un burger nr.2 (exact asa am comandat!!!) si cartofi prajiti amestecati cu un condiment super bun ---> isi merita toti banii.

[06.09.19 09:55:40]

@mm.bica: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Dana2008
[06.09.19 14:20:47]

@mm. bica: Arată într-un mare fel burgerul in fotografie! E și delicios!

Bună recomandarea!

Să vă fie de bine!

Numai bine!

krisstinna
[06.09.19 20:59:31]

@mm. bica: Ce fel de muzică era acolo?

Ai trecut in caseta tehnică 4 zile/300 lei, nu prea înțeleg mare lucru

Prețuri, ceva?

Sunt interesată, altfel nu întrebam.

mm.bicaAUTOR REVIEW
[07.09.19 00:59:28]

@krisstinna: Imi cer scuze, nu am vazut ca am pus 4 zile.

Noi am petrecut o dupa-amiaza si o seara acolo si am cheltuit in total 300 si ceva de lei. Adica am mancat de pranz (burgeri + cartofi prajiti + sosuri), iar seara am mancat acele Guaca Nachos super bune, plus muulta bere si cateva cocktail-uri.

Ca preturi, am impresia ca burger-ul logodnicului meu a fost undeva la 25 lei, insa parca era printre cei mai ' scumpi' . Sper sa imi amintesc bine.

Cafeaua este 5 lei, insa preturile la bere sau cocktailuri nu mi le mai amintesc. Oricum, per total, nu am cheltuit mult, mai ales la cate am comandat si la cat timp am petrecut acolo.

Pe partea de muzica cred ca era ceva radio, pentru ca erau melodii de genuri diferite, dar muzica suuper misto, mai ales ca noi cautam fix o terasa in care sa ne relaxam si atat.

krisstinna
[07.09.19 10:15:47]

@mm. bica: Mulțumesc frumos!

mm.bica
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în București?: