ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.01.2016
STATUS: SENIOR
LUNA
DEC-2015
?

Unde mâncăm în București?

Restaurantul Pescarul - mancarea, servirea, pozitia, toate excelente!

Asa cum am promis in ultimul ecou legat de review-ul meu recent scris despre hotel Intercontinental, iata aici un prim exemplu care arata ca, deseori, nu numele, categoria sau pretul, sunt criterii care oglindesc calitatea serviciilor sau a produselor, ci este pur si simplu entuziasmul si dragostea pentru ceea ce faci si dorinta de a oferi clientiilor tai un produs care sa-i multumeasca si care sa-i indemne sa revina la tine.

Am dat de restaurantul Pescarul anul trecut cu ocazia unui sejur asemanator cu cel de anul acesta. Restaurantul, asa cum ii spune si numele, are un specific pescaresc dar ofera si alte produse. El se afla pe Bd. N. Balcescu, la citeva minute de Piata Universitatii, deci in plin centru.

Unitatea este compusa din doua saloane. Primul cum intrati este de fumatori iar al doilea de nefumatori. Peretii sunt decorati cu articole pescaresti iar per total as descrie atmosfera ca una simpla dar buna - te simti ca la prieteni.

In privinta servirii si a produselor, de asemenea doar cuvinte de lauda. Ambele dati am fost serviti de aceasi persoana. O doamna prietenoasa si cu bun simt.

Comanda clasica, la noi, a fost compusa din: bors pescaresc sau saramura de crap cu mamaliguta si o bere rece romaneasca plus ca desert, papanasi.

Aici totul este asa cum trebuie sa fie. Mancare proaspata si gustoasa, curatenie, servire impecabila, preturi ok. Recomand locatia cu cea mai mare incredere.

Trimis de Michaell in 02.01.16 11:37:16
Validat / Publicat: 02.01.16 12:14:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Michaell); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster [02.01.16 14:38:31] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Restaurante, terase bucureștene, BUCUREȘTI" (deja existentă pe sait).

calatorul [14.11.16 19:50:06] »

Felicitari pentru alegerea facuta, restaurantul pastreaza o traditie de peste 50 de ani pe care reuseste sa o mentina de calitate in pofida schimbarilor semnificative din jurul sau. Dovada ca se pot face si lucruri bune si pe la noi, atunci cand vrei si iti dai silinta.

calatorul