ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.02.2011
DIN: PLOIEŞTI
ÎNSCRIS: 13.07.10
JAN-2011

La Bulevard birjar, la Bulevard!!!

ACTUALIZARE: Restaurantul a fost închis, redeschis, acum are alt nume

Sau mai bine zis la... restaurant Bulevard unde am fost intr-o superba zi cu FOARTE multi fulgi de zapada la botezul micutului lui Iulian!!! Chiar daca ziua botezului coincidea cu ziua mea de nastere (23 ianuarie) NU am putut rezista tentatiei sa NU merg aici la restaurant Bulevard o cladire istorica ce a fost construita in anul 1885.

Mai fusesem de cateva ori la Bulevard dar niciodata dupa 2004 cand cladirea a fost renovata in totalitate. Si intr-adevar se vedea ca se "lucrase" la imaginea cladirii, respectandu-se arhitectura vremurilor secolului al XIX-lea. Restaurantul Bulrvard (pentru aceia care NU stiu) se afla situat chiar pe Bulevardul Castanilor din Ploiesti in spatele Casei Radu Stanian (fosta Casa a Casatoriilor) si langa Muzeul Ceasului.

Mancarea a fost FOARTE buna gatita cu mare atentie si responsabilitate, chelnerii erau atenti cu tine si te intrebau mereu cand terminai ceva (bautura, mancare) daca: "Mai serviti! ? " si la naiba am mai servit si-un Martini si-un Cinzano si-un Whisky mic si cine mai stie ce alte minunatii ale distilariilor strainesti!!!

Restaurantul Bulevard dispune si de o terasa pe care datorita conditiilor atmosferice si a temperaturii mult sub - NU am putut sa o experimentam, dar pe timp de vara este ideala!!!

Pentru aceia ce doresc mai multe detalii privind preturile, meniul si date de contact pot sa le recomand sa dea un click aici, siteul oficial al acestui restaurant select!!!

Asa ca daca aveti drum prin Ploiesti si vi se face foame si va respectati... papilele gustative Restaurant Bulevard este locul de care aveti nevoie!!!

Trimis de RobertCodescu in 12.02.11 12:02:42
Validat / Publicat: 12.02.11 13:04:39

VIZUALIZĂRI: 2727 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (RobertCodescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Bineinteles ca am fost cu Porumbita la Restaurant Bulevard in Ploiesti

magdalena
[12.02.11 13:14:43]

Chiar ma interesa o opinie a cuiva care a fost la acest restaurant...

Pacat ca ai fost cam zgarcit cu pozele!

Mi s-a facut dor de o raita prin Ploiesti.

[12.02.11 13:20:12]

@magdalena poze vor mai fi dar am nevoie de acordul celor ce apar in pozele respective!!!

Asa ca ramai pe aproape!!!

santana*
[12.02.11 15:17:22]

Uite dom' Codescu juma' de vot şi de la mine. Dacă puneai şi pozele cu prietenele... era altceva. Am şi eu principiile mele, nu pot să mă abat de la dânsele. Ah! Ia stai că mai am o întrebare: "Porumbiţa" te-a lăsat?

[12.02.11 16:47:54]

@santana "juma de vot" dar ce vot!!! Porumbita NU are cum sa ma lase unde mai gaseste ea un barbat FOARTE SPLENDID de CELMAI SUPERB ca mine! ? !! ? ! Intre noi fie vorba barbat ca mine se naste odata la cateva milenii asa ca...

santana*
[12.02.11 17:38:59]

Fir-ar să fie de treabă! La asta cu născătoarea nu mă gândisem, că-ţi dădeam, domnule, votul complet. De juma' de oră mă chinui să-ţi dau şi cealaltă jumătate, dar nu ştiu ce are softul ăsta. Ce se întâmplă, domnule Robert Codescu, că nu reuşesc să mă dumiresc?

PS: Pot să te întreb şi eu ceva? Pot, zici... De căte milenii eşti născut, domnule? Ai grijă să nu scrii vreun review mai vechi de 500 de ani, că e interzis de regulamentul saitului.

[12.02.11 17:45:29]

@santana OK am inteles, dar de cand m-a dus tata si mama in 1976 la hotel Victoria in Mangalia pot sa scriu sau e din secolul trecut si NU se pune! ? ! ? !

[12.02.11 18:19:03]

Se pune imediat câte un avertisment pentru off-topic!

bessondm
[15.02.11 11:45:24]

Nu m-am uitat pe site-ul restaurantului, doar te-ntreb: cum ti se pare, scump? (sau foarte scump, ca intre limitele astea banui ca ne pozitionam...)

[16.02.11 14:07:03]

@bessondm pe o sara de la 1 la 10 a exprimarii preturilor in raport cu serviciile si ceea ce se ofera l-as considera de nota 9 unde 1= foarte ieftin iar 10 = foarte scump!!! Intr-adevar Restaurant Bulevard este unul mai select si mai exclusivist NU se duce oricine sa ia masa acolo daca nu are cardul si/sau portofelul bazat!!!

Sper ca am fost explicit si ti-am dat si informatia de care aveai nevoie!!!

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[16.02.11 14:24:35]

in traducere libera, ceea ce ai spus tu aici inseamna "prea scump pentru calitatea oferita". dar am banuiala ca NU asta ai si dorit sa spui...

[16.02.11 14:59:27]

@Dragos ba da ai intuit bine este ca un hotel de 4**** cu preturi de 5*****, prin urmarea interpretarea ta este EXACT conforma cu realitatea!!!

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[26.02.11 11:22:15]

@RobertCodescu

Oau, acum am vazut ca si tu ai postat un review despre acest restaurant ,,Bulevard'' care mie-mi da fiori ori de cate ori aminteste cineva de el. Mai ales ca acum aproape 21 ani ne-am petrecut si noi, alaturi de o gasca de invitati, cel mai frumos eveniment din viata noastra, cea mai tare petrecere l care nu m-am lasat deloc furata )), cred ca ai intuit ca era vorba de nunta noastra.

Cad va veni momentul sa va uniti destinele, tu si Porumbita ta, cu siguranta cel mai recomandat restaurant pentru evenimentul fericit (felicitarile, masa si dansul), ar fi bine s-alegeti acest restaurant, pentru ca vad ca are mare cautare. Felicitari!

[26.02.11 15:24:46]

@dananecula vad ca NU te-ai intalnit cu Porumbita si deja vrei sa ma "rezolvi" !!! Oricum daca va fi la Bulevard cu SIGURANTA vei primi o invitatie sa ai material de-un review proaspat cu Restaurant Bulevard!!!

[02.12.17 20:24:18]

Locația la care se referă impresiile de mai sus a fost între timp închisă, iar resturantul și-a schimbat numele.

Review-ul este republicat FĂRĂ NOTE, rămâne pe sait cu titlu documentar.

bessondm, dananecula, magdalena, santana*
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Ploiești și împrejurimi: