--- F ---
40-50 ani

valentinag PREMIUM


ÎNSCRIS/Ă ÎN: 11.09.15 VIZUALIZĂRI: 2286

Activitate pe AFA

1. Impresii publicate // 18 total

SBIn sfarsit, Valencia

PUBLICAT: 31.10.24 16:15
RUBRICA: Vacanța în Valencia
SATISFACȚIE: 95.00%
Oct-2024De nu stiu cand ne doream sa ajungem la Valencia, bilete scumpe, altele de facut, anul asta am hotarat ca nu vine Craciunul fara sa fi fost in Spania. Am cautat si tot cautat, scumpe in vacanta copiilor, pana la urma am gasit bilete la movuleti cu 120E, in saptamana de dinainte de vacanta. Am [...] + 35 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS

PAIn tranzit prin Arad

PUBLICAT: 26.08.24 13:05
RUBRICA: Continental Hotel
SATISFACȚIE: 93.00%
Aug-2024In drumurile nostre spre vest, ne-am hotarat sa dormim la Arad, sa nu mai conduca barbatu' din dotare foarte mult. Am rezervat telefonic la ei 400 de lei camera pe noapte, cu mic dejun inclus. Am ajuns pe la 20 la hotel, ne-am mai oprit la Alba Iulia si Giardini di Zoe, cazarea s-a facut rapid, in [...] + 2 poze citește
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

SBPA1 Decembrie prin vecini

PUBLICAT: 08.12.23 12:39
RUBRICA: Best Western Premier Slon
SATISFACȚIE: 99.00%
Dec-2023De 1 dec anul acesta am hotarat sa vedem targul de Craciun de la Ljubljana si pestera Postojna. Eram hotarata de fapt din vara, au vrut si niste prieteni sa mearga cu noi asa ca prin octombrie am facut rezervarile. O camera dubla pentru ei si una tripla pentru noi si copil. pana la urma copilul n-a [...] + 13 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

Cea mai buna mancare e o bere rece

PUBLICAT: 06.10.23 14:45
RUBRICA: Unde mâncăm în Cracovia?
SATISFACȚIE: 96.67%
Aug-2023Dupa plimbarea de la Zoo Cracovia am venit in centrul orasului sa ne plimbam si sa mancam ceva, trecuse de mult ora pranzului. La restaurantele de pe langa Primarie era aglomerat, aveau locuri doar inauntru si am vrut sa stam totusi afara, era soare si frumos. Am citit undeva de acest [...] + 5 poze citește

Mancarea intra mai bine cand ai priveliste frumoasa

PUBLICAT: 29.09.23 11:28
RUBRICA: Unde mâncăm în Oradea și împrejurimi
SATISFACȚIE: 95.00%
Aug-2023Restaurant Ciuperca La recomandarea sor'mii, care a fost anul trecut acolo, am fost si noi sa mancam la acest restaurant. Nu stiu cum se ajunge cu transportul in comun, noi am fost cu masina. Panorama este splendida, vezi toata Oradea, cetatea, aqua parcul, turnul Primariei, Crisul repede, [...] + 7 poze citește

PALa Oradea dupa 35 de ani

PUBLICAT: 29.09.23 11:24
RUBRICA: Novotheos Hotel (ex Atrium)
SATISFACȚIE: 78.75%
Aug-2023In drumul nostru spre Polonia am hotarat sa dormim o noapte la Oradea. Eu nu mai fusesem din copilarie acolo, sotul a fost mereu cu serviciul si imi tot spunea ce frumos arata acum. Aveam niste bani la agentie si era cazul sa-i folosesc. Am cautat in oferta lor de hoteluri pentru ziua cand aveam [...] + 5 poze citește
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

PACracovia

PUBLICAT: 04.09.23 15:38
RUBRICA: Hilton Garden Inn Krakow
SATISFACȚIE: 100.00%
Aug-2023Aveam in plan Polonia de vreo 4 ani, in 2020 urma sa facem un circuit Polonia - Tarile Baltice, din cauze de pandemie am ratat. Anii urmatori au fost altele, anul asta am ratat Spania in primavara, acum, in august, a gasit barbatu' din dotare 0 saptamana libera si am zis gata, Polonia. Am [...] + 6 poze citește
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

SBDe 1 decembrie la Budapesta

PUBLICAT: 08.12.22 14:18
RUBRICA: Vacanța la Budapesta
SATISFACȚIE: 90.00%
Dec-2022Pentru ca n-a lucrat barbatu' din dotare in minivacanta de 1 dec, am zis sa profitam si sa vedem targul de Craciun, despre care auzisem numai de bine. Cu cateva zile inainte de plecare, am citit ca ungurii au schimbat organizatorul, s-a vazut asta! Pentru noi era a 3-a vizita in oras, pentru copil [...] + 30 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS

PAHotel Coandi

PUBLICAT: 07.12.22 14:52
RUBRICA: Coandi Hotel
SATISFACȚIE: 95.00%
Dec-2022Profitand de mini vacanta de 1 Dec, ne-am hotarat sa mergem la Budapesta, la targurile de Craciun. N-am vrut sa mergem intins, ca alta data, am zis ca dormim la Arad o noapte, sa fim odihniti a 2-a zi. Mai bine ca am hotarat asa, a fost incredibil de aglomerat drumul, spre Pitesti a fost [...] + 9 poze citește
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

SBPACand ti se marita neamurile la Brasov

PUBLICAT: 31.10.22 12:34
RUBRICA: Victoria Bulevard Hotel
SATISFACȚIE: 98.33%
Oct-2022Am aflat destul de tarziu ca fac nunta neamurile, la Brasov. Initial am zis ca nu mergem, aveam programata o vacanta in Croatia, din nefericire n-am mai putut sa mergem, asa ca, hai la nunta! Aveam niste bani dati unei agentii de prin iunie, am hotarat sa-i folosim cu ocazia asta. Am avut de ales [...] + 6 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

SBPAPantofar de Bucegi la Pestera Ialomitei!

PUBLICAT: 17.10.22 17:26
RUBRICA: Peștera Ialomiţei / Ialomicioara
SATISFACȚIE: 90.00%
Oct-2022Sambata seara am aflat ca barbatu' n-o sa lucreze duminica, asa ca ce m-am gandit eu, mergem duminica pana la munte! Unde sa fie, hai la Pestera Ialomitei, ca n-am mai fost din liceu, acum 30 de ani! Eram venita de la Bucuresti in pantofi gen opincute, stiam ca am in portbagajul masinii [...] + 10 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

SBCa pe Dorobanti la Casa Seciu

PUBLICAT: 08.09.22 07:05
RUBRICA: Unde mâncăm în Ploiești și împrejurimi
SATISFACȚIE: 96.67%
Aug-2022In periplul nostru pe la conacele din jurul Ploieștiului, ne-am hotărât sa mergem sa mâncăm la Casa Seciu. Stiam doar din auzite de local, am un var care este fan si vine aici foarte des. Am ajuns pe la 2, erau destule mașini parcate, ma gandeam c-o sa fie aglomerat dar era ok. Locul arată [...] + 8 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS

SBCu copiii la Viena!

PUBLICAT: 22.06.22 17:29
RUBRICA: Descoperă Viena
SATISFACȚIE: 95.00%
Jun-2022De prin februarie ne-a trecut un gand sa ducem copiii la Valencia, oceanograf, zoo, etc... am tot cautat bilete de avion, scumpe ca dracu, noi voiam ceva pe low cost, ca se mai duc si in tabere, si la mare, mai facem un concediu si de vizitat noi parintii, asa ca la 100 de lei biletul de avion spre [...] + 25 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS

SBPARamada Sibiu

PUBLICAT: 07.12.21 15:14
RUBRICA: Ramada Hotel
SATISFACȚIE: 83.33%
Dec-2021Din cauza de lockdown la Viena, ne-am hotarat sa vedem Targul de Craciun de la Sibiu. In perioada in care am vrut noi sa mergem erau ceva oferte de cazare, am vrut hotel cu mic dejun, nu apartament, nu pensiune. Sa fie si aproape de centrul vechi, sa pot plati si cu card de vacanta, sa aiba si 2 [...] + 4 poze citește
  • SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

Potaissa Hotel

PUBLICAT: 24.07.19 10:40
RUBRICA: Potaissa Hotel
SATISFACȚIE: 98.00%
Jul-2019Intr-un mic periplu transilvanean, am fost cazati o noapte la Hotel Potaissa din Turda! Am facut rezervarea cu o luna inainte, pe un site de rezervari, nu direct la hotel. Am ajuns tarziu, pe la 7 seara, au receptie non stop, receptionera amabila, in 10 min eram cazati. Este situat fix in centrul [...] + 3 poze citește

PAPresident Hotel, Arad!

PUBLICAT: 08.05.19 15:12
RUBRICA: President Hotel
SATISFACȚIE: 94.00%
May-2019In luna mai, anul asta, am stat o noapte la Hotel President in Arad! Este situat la periferia orasului, foarte bun pentru cei care sunt in tranzit, aproape de autostrada! Noi am avut o camera twin, ca asa am gasit cand am rezervat, ok ca spatiu, televizor, frigider cu mini bar, asternuturi [...] + 2 poze citește
  • PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică

Garden Hotel - Zagreb

PUBLICAT: 06.05.19 18:58
RUBRICA: Garden Hotel
SATISFACȚIE: 94.00%
Apr-2019In drumul nostru spre Italia, ne-am cazat o noapte la Zagreb. Garden hotel mi s-a parut o alegere buna! Am platit cu cardul, 400 de lei cu parcare si mic dejun incluse! Camera am avut-o la strada, a fost ceva zgomot de la tramvai, dar nu deranjant. Curatenie, apa calda, caldura nu suficient pentru [...] + 2 poze citește

Hotel Sarmis, conform asteptarilor!

PUBLICAT: 24.09.18 13:56
RUBRICA: Sarmis Hotel
SATISFACȚIE: 88.00%
Sep-2018Dupa indelungi cautari de cazare in zona Devei, am facut rezervare la Sarmis, 2 nopti, 4 adulti si 3 copii! Am luat un apartament si o camera dubla, micul dejun pentru adulti a fost inclus, pentru copii am platit separat 16 lei pe zi/copil! Parcarea este gratis pentru clientii hotelului! [...] citește

total 18 articole încărcate de acest utilizator

2. Ecouri scrise // 269 total

02.06.26 14:36Despre ce zugraveala vorbesti? Mai intai sa puna naibii mana sa le tencuie, sa le dea cu glet, apoi zugraveala! 😆 In alta ordine de idei, noi ne-am propus sa nu ne ducem la Cairo din Hurghada, o sa lasam orasul si imprejurimile pentru un city break, mi se pare mai bine asa.
LA REVIEW Văzui și eu Piramidele - scris de vlado2 în rubrica Excursia la Cairo
04.03.26 11:32O vacanta pe gustul meu, minunat totul, Egiptul mi se pare fabulos.
LA REVIEW Seniori prin Egipt de capul lor - scris de mprofeanu în rubrica În Egipt pe cont propriu
27.02.26 09:52Asta cu frigul ma omoara, asa ni s-a intamplat si noua, la alt hotel, acum multi ani, am dormit cu pijama si pulover pe mine. Super bun pretul si arata foarte bine, de dus doar vara pentru mine. 😀
LA REVIEW harry’s home Salzburg - scris de adso în rubrica harry's home Salzburg
19.02.26 15:34UAU! Atat. Ati fost cu agentie sau pe cont propriu?
LA REVIEW Sun Siyam Olhuveli – între lagune turcoaz și întâlniri magice cu manta rays - scris de elenaadina în rubrica Sun Siyam Olhuveli Resort [South Male]
11.02.26 09:15Minunat! Sa vad Iguazu este unul dintre visurile mele, in materie de calatorii!
LA REVIEW Cascada Iguacu Brazilia - o minune a naturii! - scris de elenaadina în rubrica Las Cataratas de Iguazu / Iguacu
12.01.26 12:26Impresionant!
LA REVIEW Pe marginea lumii. Cascada Victoria între Zambia și Zimbabwe - scris de robert în rubrica Victoria Falls - văzută din Zimbabwe
12.01.26 11:01Sunt fan Asia Express si podul de care tocmai ai povestit a fost parte a finalei, ce tare!
LA REVIEW Seoullo 7017 – gradina suspendata a Seulului - scris de geani anto în rubrica Descoperă Seul și împrejurimile
12.01.26 10:33Uau! Sunt fan filme coreene "pe vechi", nu kpop si altele asemenea, si cand ma uit la pozele astea ma intorc in timp, in vremea regilor, concubinelor, garzii regale, a examenelor pe care le dadeau sa intre in slujba statului. Vreau si eu in Coreea!
LA REVIEW Istoria palatului regal Changgyeonggung - scris de geani anto în rubrica Descoperă Seul și împrejurimile
12.01.26 10:12Niste aur monoatomic n-ai observat pe fundul lacului? L-au carat pe tot ’francejii’!
LA REVIEW Barajul Vidraru – colosul „gol-goluț” - scris de tata123 🔱 în rubrica Barajul Vidraru
08.01.26 15:36Un pret excelent la un hotel foarte misto, ati fost norocosi. La traditionala noastra plimbare pe malul marii, din 1 ianuarie, am trecut pe langa hotel si erau ceva masini in parcare.
LA REVIEW Crăciun în doi 😊 la Alexandra - scris de nicole33 în rubrica Alexandra Hotel
08.01.26 14:48Arata intr-un mare fel hotelul, insa si pretul este mare pentru Thailanda, mai ales ca a fost doar cu mic dejun.
LA REVIEW Centara Grand Mirage Beach – un resort fantastic care ne-a depășit toate așteptările! - scris de elenaadina în rubrica Centara Grand Mirage Beach Resort
15.12.25 13:44Cred ca ati fost voi foarte ghinionisti sau nu ati avut asteptarile corespunzatoare. Prietenii nostri, care au fost in 15 hoteluri diferite in Hurghada si Sharm, i-au dat o nota buna, avand in vedere raportul calitate pret si conditii.
LA REVIEW Mare grija cu problemele digestive. Eu nu recomand acest hotel! - scris de nisstor în rubrica Desert Rose Hotel
11.12.25 10:07Absolut fabulos totul!
LA REVIEW Minivacanța noastră în Marrakech, partea a II-a - scris de irinad în rubrica Descoperă zona Marrakesh
11.12.25 10:01E frumusel oraselul asta, am trecut pe langa el in drumurile spre Italia sau Ljubljana, dar n-am oprit niciodata, cine stie, vreodata, poate ii dedicam o zi.
LA REVIEW Maribor - una dintre frumoasele surprize ale vacanței - scris de crismis în rubrica Descopera Maribor
02.12.25 12:35Cea mai buna somloi galuska din viata am mancat-o la cafe Gerbeaud! Noua ne place mult Budapesta, am fost de multe ori, s-a schimbat in bine si rau in acelasi timp, dar tot merita vizite dese!
LA REVIEW Ziua națională a României la Budapesta - scris de robert în rubrica Vacanța la Budapesta
20.11.25 11:11Se poate ajunge foarte usor si cu trenul care duce la aeroport, are statie fix la pod, apoi pe jos 10 min si esti in parc.
LA REVIEW Palatul Mogoșoaia și spațiile sale muzeistice - scris de tata123 🔱 în rubrica Palatul Brâncovenesc de la Mogoşoaia
19.11.25 14:18Uau! Minunat pusa in valoare pestera, o placere s-o vizitezi.
LA REVIEW Peștera Dragonului Galben (Huanglong Cave) – o lume subterană fantastică în Zhangjiajie - scris de elenaadina în rubrica Descoperă Zhangjiajie
29.10.25 09:54Nu stiam de El Torcal, este absolut minunat si descrierea ta este superba!
LA REVIEW El Torcal de Antequera locul unde pietrele crează și lumina se joacă - scris de Maya_C în rubrica Vacanța în Andaluzia
14.10.25 09:05O vacanta absolut minunata, genul nostru de vacanta.
LA REVIEW Cu mașina până în Provence și înapoi - scris de crismis în rubrica Cu mașina prin Europa - circuite diverse
06.10.25 11:06Interesanta chestia asta, fara magazine mici, cu totul altfel decat in restul Americii.
LA REVIEW Tur al orașului Anchorage cu gust de somon afumat sălbatic și cârnați de ren - scris de robert în rubrica Descoperă Anchorage
Afișate 20 ecouri / [269] total ecouri scrise de valentinag pe AFA. -» vezi toate ecourile sale aici:

3. Solicitări CMR trimise

Nu a trimis (încă) nicio Solicitare CMR.

4. Răspunsuri scrise // 18 total

18.03.25 15:28La Como puteti sa mergeti si cu funicularul la Brunate. Este un satuc situat la inaltime, de unde ai o priveliste superba asupra orasului si lacului. Puteti sa mergeti sa vedeti casele Balbianello, Carlota, Melzi, Monastero care sunt absolut superbe.
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați ITALIA
20.09.24 10:47Mai aproape de Bucuresti, decat zona Busteni, nu stiu ce sa zic. Mai departe poate Cascada Lotrisor, pe valea Oltului, sau la Olanesti sunt niste trasee prin padure. Toata zona Voineasa, plimbat prin zona. Spre Moldova la Cheile Tisitei si Cascada Putnei...
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați ROMÂNIA
19.09.24 15:462 trasee foarte usoare (dupa parerea mea) si aproape sunt cele la cascada Urlatoarea si la cascada Spumoasa. La ambele se pleaca din Busteni, din spatele telecabinei. Este un pic la inceput abrupt urcusul, apoi traseu prin padure. Si la Canionul 7 scari este traseu usor, mai lung dar nu foarte [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați ROMÂNIA
03.06.24 13:34Nu exista vigneta, se platesc autostrazile in functie de km parcursi. Am platit cu cardul noi.
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați POLONIA
13.12.23 09:20Noi am fost acum 2 saptamani, am vazut doar Ljubljana, pestera Postojna si castelul Predjama doar exterior. Am stat in Ljubljana la Best Western Premier Slon, pe care il recomand (vezi impresii). Postojna merita toti banii, este superba. Predjama de vazut pe afara, e construit in gura unei [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați SLOVENIA
12.09.23 10:59Multumesc pentru raspunsuri. Vor parintii mei sa se duca la Istanbul, tata mai ales, n-a mai fost din 92 acolo. Nu si-ar face HGS ca sigur nu se mai duc prea curand si nici nu stiu daca o sa se descurce. Ma gandeam sa treaca pe la portile cu plata, daca mai exista, ca o sa le fie mai usor.
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați TURCIA
04.09.23 18:20Fara hgs nu se poate? Nu mai sunt portile unde poți plati cash?
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați TURCIA
09.01.20 09:41Noi am platit cu cardul, nu stiu sa-ti spun daca accepta euro!
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați ITALIA
08.01.20 15:16Noi anul trecut am stat la granita dintre Serbia si Croatia, aproape 2 ore, asa ca sa iei si asta in calcul! Autostrada de la Trieste la Venetia era la fel de aglomerata, nu se circula cu mai mult de 60 km/h! In Serbia si Croatia platesti taxe de autostrada la bariere, In Serbia am platit vreo [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați ITALIA
05.12.18 14:42@adrianbogdan: Am inteles, doar ca tot mi se pare mult!
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați CIRCUITE MULTI-ȚARĂ
05.12.18 13:30@adrianbogdan: Nici nu se pune problema de nesupus, la ei acasa, regulile lor, tot ce putem face, este sa ne conformam! In mai, la anu, am de gand o tura cu masina pana la Milano si in zona, atat de scumpe sunt autostrazile in Italia? Ai platit 50E pana la Venetia?
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați CIRCUITE MULTI-ȚARĂ
04.12.18 14:45@RoxanaGRS: In aprilie cand am fost in Germania, inca te opresc la vama, dar aleatoriu! Am vazut masini cu nr de Austria si Germania neoprite, pe noi cu nr de Ro ne-a oprit, dar totul a durat 5 min! Ne-a pus sa deschidem portbagajul, ne-a cerut actele si ne-a urat drum bun!
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați CIRCUITE MULTI-ȚARĂ
25.10.18 14:58Viena clar da dependenta! Am fost 6 ori si o sa ma mai duc cu siguranta! Pietele de Craciun sunt superbe, destul de scumpe totusi, adica sa nu te astepti la cine stie ce ieftineli! O bomboana lucrata manual, costa 1 E! Langa Karlskirche e o altfel de piata de Craciun, cu chestii mai futuriste de [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați AUSTRIA
03.10.18 09:32Acum am vazut ca ai editat si ai pus 400 km fata de Hunedoara!
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați ROMÂNIA
03.10.18 09:27Eu spa-uri nu-ti pot recomanda, ca nu ma duc la spa! Noi de 1 decembrie avem in general 2 optiuni, mers la parada la Arcul de Triumf, apoi musafiri pe care ii servesc cu mancare traditionala sau mergem in Austria! Sunt deschise si targurile de Craciun, e mai liber. Ultima oara am fost la [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați ROMÂNIA
22.07.18 18:50Noi am stat la Albatros, in Sultanahmet, in spatele Moscheii Albastre. Dar vorbim de-acum 8-9 ani, acum. nu stiu cum se mai prezintă! Atunci a fost foarte ok, masina parcata in fata hotelului, la noroc daca gasesti loc sau nu.
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați TURCIA
01.02.18 20:18Nu stiu cat de actualitate mai este, având in vedere ca noi am fost acum 10 ani cred, dar noua ne-a plăcut mult la Inos hotel, in Praga. Aproape de Visegrád, la 4-5 statii de tramvai de Podul Carol. Mic dejun excelent, curatenie luna, personal ok. Slovacia doar am traversat-o, am preferat sa [...]
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați SLOVACIA
07.12.17 13:25V-au dat colegii sfaturi bune, as adauga, daca aveti timp, sa vizitati Palaltul Parlamentului in interior! Si sa luati masa la Carul cu Bere! Noi pe cine am dus acolo, n-a existat unu sa nu-i placa!
ÎN RUBRICA Ce-mi recomandați ROMÂNIA
Afișate 18 răspunsuri

3. Solicitări OFERTE personalizate // total 2

  • 03.09.18 09:52: ROMÂNIA — Deva sau Orastie
  • 02.03.18 12:15: GRECIA — Thassos
  • Afișate 2 solicitări oferte
      SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre
  • AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

  • [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 0.12053203582764 sec