ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.09.2021
SEP-2021
Cuplu
PREȚ ? Poate 30... lei
Raport PREȚ/CALITATE: BUN

Unde mâncăm în București?

Da Giulia

Pizzeria Da Giulio este în Colentina, cam peste drum de Kaufland dar mai spre Doamna Ghica.

Stă pe trotuar și îmbie oamenii cu pizza. Înainte avea și ciulama și mămăligă și multe altele, acum oferă doar grătar, pizza și băuturi. Sunt niște mese din alea rustice gen banchetă din lemn brut cu niște ceva pânze colorate din bumbac pe ele.

Are succes că-i plină mereu. Înainte era mai liber. E drept că-i și cald afară și nu prea mai ai chef să stai în casă.

Nu e pretențioasă dar e plăcută. De obicei mănânc pizza aici când am drum, poate o dată pe an sau mai rar (sau mai des) și mereu mă bucur s-o revăd. E un fel de prieten drag pe care-l revezi din când în când, periodic. E reconfortant.

despre SERVICII

Deși este un loc nepretențios, personalul era mereu prezent la nevoie. De fapt era un singur băiat care venea și rezolva tot.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Tot ce am servit aici era bun.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Ce pot spune? Un bulevard urban...

Trimis de Mioritica in 06.09.21 21:37:01
Validat / Publicat: 07.09.21 09:27:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mioritica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P17 Da Giulia, Colentina, București