Vacan╚Ťa ├«n RM S─éRAT [BZ] / ROM├éNIA - impresii, p─âreri, recomand─âri [2 / 2]

Afișate impresii [11 - 12]
Mănăstirea Sfânta Treime [Podul Bulgarului, Podgoria]

Mănăstirea Sfânta Treime (Podul Bulgarului, Podgoria)

Zilele trecute am rev─âzut un obiectiv drag nou─â, unde am mai mers ╚Öi alt─âdat─â, o loca╚Ťie aflat─â aproape de grani╚Ťa dintre jude╚Ťul Buz─âu ╚Öi jude╚Ťul Vrancea ÔÇô M─ân─âstirea Sf├ónta Treime (Podul Bulgarului). L─âca╚Öul de cult este situat pe raza comunei Podgoria, jude╚Ťul Buz─âu, la 5 kilometri de municipiul R├ómnicu S─ârat c─âtre municipiul Foc╚Öani. Spre deosebire de alte m─ân─âstiri de pe raza jude╚Ťului, accesul c─âtre M─ân─âstirea Sf├ónta Treime este facil, un indicator plasat [...] ÔÇö vezi review [+21 poze]
Mănăstirea Sfânta Treime [Podul Bulgarului, Podgoria]

Descopera manastirea Sfanta Treime (Podul Bulgarului, Podgoria)

Dupa ce am vizitat manastirile din Bucovina si Neamt, la intoarcere, cu 6 km inainte de a intra in Ramnicu Sarat, pe partea dreapta, pe o alee, dupa ce am mers cateva sute de metri, am descoperit un loc minunat-manastirea Sfanta Treime. E un loc foarte linistit, cu toate ca se afla in apropierea drumului european E85. Este o manstire putin diferita, nu este atat de impunatoare fata de cele din Bucovina, este construita in totalitate din lemn, nu este pictata nici la interior, nici la [...] ÔÇö vezi review [+14 poze]
Al─âtur─â-te comunit─â╚Ťii noastre

pagină generată în 0.081209897995 sec