ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.12.2014
  • --- M ---
    DIN: Laponia
    ÎNSCRIS: 25.12.13

Cadouri de la Moşu pentru cei mai ne-cuminţi, mai neastâmpăraţi membri ai comunităţii :)

Ho-ho-hooo... Mâine îi fi... frânt, desigur — vai de şalele mele... Da' pân'atunci, ia să-mi rezerv io seara asta, mi-am zis în barba-mi albă, pentru AFA şi pentru cei mai... neastâmpăraţi, mai "ne-cuminţi" călători ai ei...

Pentru că, recunosc, am mai citit şi io de pe aici, planificându-mi trasee, retragerile pe câte-o plajă pe timp de vară, alea-alea. :). Şi-a sosit, vremea, să şi dăruiesc, nu numa' să primesc, şi eu, pe AFA...

Aş vrea să-i premiez, cumva, pe toţi cei care au scris, toţi merită, toţi mi-au fost de ajutor - pentru că, nu-i aşa, nu e colţ de lume prin care eu să nu fi ajuns... Da' n-am sac chiar aşa de mare...

Păi, atunci...

ionescunic (15) - ariciu (10) - georgiana (9) - Alex_Macedo (8) - amero (7) - TraianS (7) - Marian Preda (6) - Michi (6) - pepsi70ro (5) - danamandache (4) - le_maitre (4) - balasa violeta (3) - cristina65 (3) - johnnyredlabel (3) - marocanu21 (3) - MCM (3) - traian.leuca (3) - urjanclaudiu (3) - alinaro (2) - BOGDAN DSN (2) - Dabator (2) - motaneata (2) - Muffin2009 (2) - nicole33 (2) - pacurarcris (2) - tm67bru (2) - zuftim (2) - ak-ar de rumÂn - arru - carmen_22_09 - celeste - christian26ro - creivean - căpcă1 - dananecula - Dragos - Flaviu - Floria - ileanaxperta - iulianic - LACITURISTUL - maria55 - mecut - mihai n - no_oxigen - santana - TEOANCA - trandafir 1970 - vera77 - zapacitu

Pe Ei i-am găsit c-au fost cei mai ne-cuminţi membri AFA, ei merită, primii, pe ei îi premiez, azi, acuma.

Nu, nu s-a senilizat Moşu, nu vă-ngrijoraţi. Cumințenia o "premiez" începând cu mâine seară, în Ajun, toooată noaptea, până spre dimineața.

Aici pe AFA n-o să încep cu membri care doar au citit, cuminți — ci, dimpotrivă — cu cei cu neastâmpărul turistic în vene, cu "furnici pe toată talpa", vorba lu' nepotu-mio, Moş Andrieş :D, şi cu mâncărimi în toc... ăstaaa... peniță... ăstaaa... tastatură :) . Şi-n plus, și cu suficient har în ale scrisului....

Nu mi-a scăpat măsura nedreaptă a lu' Moş Admin, de aici, prin care a hotărât că doar impresiile zupervotate scrise după 1.10.2014 primesc Zuperbonusu. Am zis — chiar de pe atunci: io-te o pită de mâncat pentru Moşu (ăla adevăratu'!) aici-şa... :D.

Aşa că, pâş-pâş, am intrat astă-seară pe sait, printr-un hack-door uitat deschis de Moş-Admin şi le-am lăsat, tuturor celor de mai sus, câte unul-două Zuperbonusuri, după înălţime şi-ochi frumoşi (cred). Ăăăă... de faaapt... numărul cadourilor fiecăruia e, de fapt, în paranteze alea... aşaaaa... mi-am adus aminte, acuma = reprezintă numărul de articole votate de cel puțin 50 de utilizatori și nepremiate, pân-acum, cu ZB de la Moş-Admin, pentru că — auzi tu! — erau scrise prea devreme!!! (înainte de 1.10.2014)

Şi când "să-nchid" şi să dau pe «Memorează», iacă veni un spiriduș d-al meu, ŞI MAI priceput în ale programării, şi cu lista articolelor care au primit, retroactiv & de la Moşu' Adevărat, zuperbonusul:

Ho-ho-ho! Sărbători cu bine...

Trimis de Mos Craciun in 23.12.14 22:55:30
    Validat / Publicat: 24.12.14 00:18:22

VIZUALIZĂRI: 1781 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2033 PMA (din 33 voturi)

[24.12.14 00:23:13]

@Mos Craciun: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mulţumim pentru articol, te aşteptăm şi cu recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - aş băga mâna-n foc, de exemplu, că toooată vara stai prin Belize, Maldive, Malibu, Cabo Verde, Madeira, Azore, Seychelles, Mauritius, Santa Lucia ş-alte-d'alea

Dragoș_MD
    [24.12.14 01:29:43]

Hmmm... Săru' mâna, Moșule!

Nici nu știam că am vreun articol cu așa multe voturi! Dacă socotesc și că vreo 30% dintre toate articolele ce le-am scris n-au avut voturi nici măcar pentru SB - chiar e o realizare. Mai am vreo două articole de scris din plimbările trecute din acest an, și unul (cel puțin) pentru un sejur din week-end-ul ce vine.

Măcar să trec de 200 de articole publicate... poate așa să mulțumesc mai cu folos.

Crăciun fericit!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    Dabator
    [24.12.14 01:40:52]

@Mos Craciun: Dragă Moș Crăciun/ești tare bun,

Dar tot m-ai supărat (un pic) /că mi-ai luat muzica din sac (că nu-s prea vrednic).

Nu mă voi lăsa/chiar de voi veni târziu.

(nimeni nu va înțelege ce am vrut spun)

Important este să avem un Crăciun de excepție.

Multă sănătate tuturor!

johnnyredlabel †
    [24.12.14 05:49:43]

@Mos Craciun - Să ne trăiești Moșule! Și ca să nu rămân dator, uite aici o dedicație specială pentru tine

Flaviu
    [24.12.14 09:09:30]

Saru'mana, Mos Craciun!

Iti foarte multumesc pentru cadou dar - cum ma stii carcotas first-class - eu nu ma omor dupa puncte. Daca se poate, la anul, adu-mi, rogu-te, vreo 20.000 ml de vin. Promit sa-l beau in cinstea ta cu alti necuminti de pe AFA.

Sarbatori fericite!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
    [24.12.14 10:45:23]

Uaaauuu! Moşul există!!!

le_maitre
    [24.12.14 11:31:45]

@Mos Craciun: draga Moshule, esti prea bun si darnic cu noi, unul dintre copii iti multumeste adanc pentru cadoul din ciorapel!!!

La multi ani si sa fii un Craciun Fericit!

abancor
    [24.12.14 16:18:47]

Moșule, mulțumesc pentru o listă bine garnisită de sugestii pentru lectura de vacanță!

nicole33
    [24.12.14 17:40:34]

@Mos Craciun -

Ce surpriză plăcută în ajun de Crăciun.

Moș Crăciun ești prea darnic și prea bun. Îți mulțumesc din suflet pentru darurile primite, mai ales că în anul ce se încheie curând nu am fost tocmai cuminte. M-am plimbat prea mult și am scris prea puțin (n-am mai avut timp). Voi încerca să recuperez restanțele în anul ce vine.

Sărbători Fericite tuturor!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    [24.12.14 18:06:36]

@abancor - se pare că erai într-un fel de contact telepatic cu Moşu , pentru că doar ce mi-a ajuns, deşi întocmită mai demult, cam pe vremea când scriai tu ecoul de mai sus, o "listă suplimentară" cu alte articole pe care Moşul vi le supune atenţiei - cele cu cel mai mare număr de vizualizări, dar care nu au fost (încă?) adnotate cu Zuperbonus.

Lista e mai lungă, dar primele 50 poziţii le găsiţi mai jos: >

• Întâlnire AFA 2014 - înscrieri, discuții, organizare - scris de Admin, în 10.01.14 [viz: 43092, voturi: 41, până acum]
  • Shopping la Viena: Shopping City Sud - scris de danoradea, în 20.01.10 [viz: 39218, voturi: 14, până acum]
  • Aqualand Deva, aproape cel mai modern - scris de krondia, în 02.01.11 [viz: 29938, voturi: 39, până acum]
  • La pomul laudat... - scris de creivean, în 24.04.12 [viz: 27502, voturi: 42, până acum]
  • Relaxare la Complexul Militar Sinaia - scris de pepsi70ro, în 01.06.10 [viz: 25665, voturi: 15, până acum]
  • Zoo Nyiregyhaza - cea mai faina gradina zoo din Ungaria - scris de creivean, în 14.06.11 [viz: 25521, voturi: 41, până acum]
  • Greece by ferries - scris de danoradea, în 15.02.10 [viz: 24663, voturi: 25, până acum]
  • Smile Aqua Park - distractie si relaxare pentru orice varsta - scris de pacurarcris, în 06.07.11 [viz: 24335, voturi: 35, până acum]
  • Giola, Piscina sirenelor - scris de ionescunic, în 18.01.10 [viz: 22013, voturi: 13, până acum]
  • Cel mai iubit loc din Tg.Mures, 'Complexul Week-end' - scris de dorgo, în 10.05.11 [viz: 20740, voturi: 24, până acum]
  • Camping Lebada/Navodari - scris de moldovan, în 08.05.11 [viz: 19912, voturi: 18, până acum]
  • Strandul Felix + Strandul Apollo (2 stranduri la pret de 1) - scris de presario, în 11.08.10 [viz: 19906, voturi: 17, până acum]
  • Disneyland – o zi petrecuta la cozi - scris de crosbyx, în 07.05.11 [viz: 19727, voturi: 28, până acum]
  • Cele mai indragite plaje din Zakynthos - scris de georgiana, în 19.05.10 [viz: 18951, voturi: 37, până acum]
  • Trei trasee prin Cheile Nerei - scris de dorgo, în 16.11.10 [viz: 18809, voturi: 13, până acum]
  • Pe noul drum asfaltat catre Pestera si Monumentul Eroilor - scris de pepsi70ro, în 12.08.12 [viz: 18782, voturi: 37, până acum]
  • Despre Roma Pass, Fiumicino-Termini si Galeria Borghese - scris de TraianS, în 27.01.11 [viz: 18016, voturi: 34, până acum]
  • Ideal pentru cei care cauta liniste - scris de pepsi70ro, în 02.04.11 [viz: 17747, voturi: 32, până acum]
  • Ce plaje alegem? - scris de pepsi70ro, în 21.06.10 [viz: 17647, voturi: 35, până acum]
  • Cele mai frumoase plaje din insula Lefkada! - scris de georgiana, în 01.06.10 [viz: 17506, voturi: 34, până acum]
  • Cu bacul din portul Igoumenitsa catre Corfu - scris de deliutza27, în 23.04.10 [viz: 17010, voturi: 13, până acum]
  • Obiceiuri, traditii, curiozitati grecesti - scris de biancuta, în 17.02.10 [viz: 16809, voturi: 13, până acum]
  • La shopping in Dubai - scris de lizuk, în 29.04.10 [viz: 16792, voturi: 24, până acum]
  • Despre Muzeul Vatican, Bazilica Sf. Petru, Palazzo Barberini, Castel San' Angelo - scris de TraianS, în 07.02.11 [viz: 16498, voturi: 26, până acum]
  • Cele mai tari bai termale la care am fost pana acum - scris de Alina Morar, în 28.07.10 [viz: 16314, voturi: 19, până acum]
  • Vacanta de vis - scris de gabitza76, în 21.01.10 [viz: 15780, voturi: 21, până acum]
  • Viata pe insula Kos - scris de sonike, în 10.06.10 [viz: 15674, voturi: 31, până acum]
  • Transalpina de la un capat la altul - scris de adryana, în 31.08.11 [viz: 15638, voturi: 24, până acum]
  • “Acasa” la Parintele Ioasaf - Manastirea Cotmeana, un locas de cult din vremea Domnitorului Tarii Romanesti, Mircea cel Batran (sec. XIV) ! - scris de mirelutza, în 31.08.10 [viz: 15599, voturi: 14, până acum]
  • Istanbul - Aeroportul, Transport, Reduceri, Impartirea pe zile etc. - scris de TraianS, în 11.05.12 [viz: 15361, voturi: 42, până acum]
  • Bucuresti - Kalamaki (Zakynthos) si retur - scris de ionescunic, în 12.07.10 [viz: 14972, voturi: 19, până acum]
  • Unde puteti sa mancati in Eforie Nord ieftin, bun si curat - scris de romanitzaa, în 31.07.10 [viz: 14838, voturi: 17, până acum]
  • Bucuresti - Kusadasi si retur / Partea I: Bucuresti – Hamzabeyli - scris de cosminp, în 28.07.10 [viz: 14831, voturi: 17, până acum]
  • Întrebări, frământări, 'demascări'. Auto-demascări. Şi câteva răspunsuri. Într-un final - şi-un pic de zâmbet . - scris de Admin, în 20.09.12 [viz: 14825, voturi: 21, până acum]
  • Zece zile prin Dubai - scris de lizuk, în 28.04.10 [viz: 14451, voturi: 34, până acum]
  • La baie cu bulbuci - scris de alexandruduma, în 04.07.10 [viz: 14439, voturi: 14, până acum]
  • Bucuresti - Athena pe cont propriu: mai 2010 - scris de ionescunic, în 09.05.10 [viz: 14383, voturi: 27, până acum]
  • Baile Persani, litoralul de la munte - scris de krondia, în 06.08.10 [viz: 14372, voturi: 14, până acum]
  • Despre OysterCard, TravelCard, LondonPass si 2FOR1 - scris de TraianS, în 28.06.11 [viz: 13954, voturi: 40, până acum]
  • Baza de agrement Aquae Calan (strandul Calan Bai) - scris de presario, în 23.08.10 [viz: 13488, voturi: 15, până acum]
  • Paradisul Acvatic din Brasov - scris de pink_gabi, în 14.04.10 [viz: 13461, voturi: 13, până acum]
  • Drum Bucuresti-Turcia - update 2013 - Bulgaria + card HGS - scris de radu.crisan, în 29.03.13 [viz: 13458, voturi: 44, până acum]
  • Plajele de pe litoralul romanesc in 2011 - scris de pepsi70ro, în 12.06.11 [viz: 12945, voturi: 48, până acum]
  • Transalpina de la un capăt la altul - scris de mariana.olaru, în 21.07.11 [viz: 12845, voturi: 38, până acum]
  • Complexul Militar Sinaia - mancare ca la cazarma, servire de nota 11 - scris de Dragos, în 10.05.10 [viz: 12826, voturi: 17, până acum]
  • Parcul Durmitor si Canionul Tara - Adevaratele comori ale Muntenegrului - scris de ileanaxperta, în 29.09.11 [viz: 12647, voturi: 19, până acum]
  • VidámPark Budapesta (Parcul de Distracţii). - scris de creivean, în 12.09.10 [viz: 12576, voturi: 18, până acum]
  • Drumul spre Grecia prin Serbia - scris de deliutza27, în 05.06.10 [viz: 12566, voturi: 15, până acum]
  • Targul de Craciun de la Viena - scris de georgiana, în 19.12.10 [viz: 12335, voturi: 27, până acum]
  • Baile sarate de la Ideciu de Jos - scris de dorgo, în 14.07.11 [viz: 12329, voturi: 17, până acum]
  • Plaja Vadu la Grindul Chituc - salbaticie si libertate! - scris de pepsi70ro, în 25.01.10 [viz: 12150, voturi: 17, până acum]
  • Traversarea Bulgariei spre Grecia, in mai 2013 - scris de makuy, în 05.05.13 [viz: 11884, voturi: 22, până acum]

• RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    iulianic
    [24.12.14 19:30:48]

@Mos Craciun - Eşti darnic şi întotdeauna bun. Îţi mulţumesc pentru darul pe care mi l-ai adus acum, în prag de seară, tocmai din nordul îndepărtat!

Am aflat cu bucurie că citeşti uneori ceea ce scriem noi pe aici. Îţi aminteşti, desigur, că în vara anului trecut ţi-am făcut o vizită în casa ta de la Rovaniemi, capitala Laponiei finlandeze. Am fost şi la Santa Claus’ Main Post Office - locul în care ajung scrisorile cu dorinţele secrete ale copiilor din lumea întreagă.

Am văzut acolo mii de scrisori şi desene semnate de copii, dar cel mai mult m-a împresionat scrisoarea - o rolă de hârtie lungă de 413,80 m - scrisă din inimă, cu emoţie şi credinţă în spiritul Crăciunului, de 2110 copii de la 8 şcoli din Braşov.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    Floria
    [25.12.14 20:30:16]

Mulţumesc pentru dar, Moş Crăciun! Îţi doresc sănătate, bucurii şi te aştept în toţi anii care vor urma! Deşi am un băiat care anul ce vine va împlini 20 ani eu tot cred în Moş Crăciun... Şi uite dovada că Moşul există şi vede că eu sunt un copil cuminte!

abancor, Flaviu, Floria, iulianic, nicole33
    Alte articole din această RUBRICĂDin viața comunității AmFostAcolo: