ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2014
ÎNSCRIS: 24.01.11
AUG-2014

Water parkuri, Manastiri si Malluri

Se da urmatoarea problema:

Avem trei cunoscute cu functii multiple: nepoata (fiica), mama (sotia) si bunica (soacra – Traiasca toate soacrele din lume!!!) si un... hmm... necunoscut (bietul de el) !? ... adica moa. Se dau si coordonatele de timp: adica sfarsit de saptamana (da’ sa fie numaidecat Duminica! – cica).

Necunoscutul trebuie sa satisfaca pe deplin apetitul cultural-travelo-holidayo-hippioto-turistic al celor trei cunoscute (mentionate mai sus) fara sa apara frictiuni de orice natura intre enumerate/enumerat.

Celelalte mici detalii de ordin netehnic se deduc in functie de “cunoscutele” fiecaruia. Eu ma confruntam cu probleme de genul:

-vreau la “potogane”

-da sa fie si o manastire ca e Duminica si trebuie sa aprindem o lumanare

-daca nu fac ceva shopping eu stau acasa

-vreau burgher, dar fara burgher, ca mananc numai chipsul si sa-mi dea ketchup si maioneza

-sa fie icoane

-de firma!!!

-sa nu fie departe, ca mi-e rau in masina

-dar nici tare aproape, ca pe aici am vazut tot si m-am plictisit

-plecam de dimineata;

-nu ca nu pot sa ma trezesc

-sa fie ieftin

-Milk shake; Milk shake!

-lumanari? sau candelite? etc. etc. Intelegeti ideea. Greu, nu??

Gandind cu dreptul si scarpinandu-ma cu stangul, am purces la rezolvat problema prin a satisface dorintele celei mai exigente dintre cele trei craiese de la rasarit - adica “Le Petit”. Piscine, potogane si junk food. This is easy... aveam nevoie de un Waterz Parkz.

In Cipru (partea greaca) avem trei aqua parcuri. WaterWorld Waterpark – Ayia Napa (wwcyprus.com) – un parc cu o tematica a Greciei Antice; Fasouri Watermania – Water Park Limassol (fasouri-watermania.com) si Aphrodite Water Park Paphos (aphroditewaterpark.com).

As mai fi avut ceva waterparkuri si-n partea de nord, dar e mult spus water parcuri. E vorba mai mult de topogane prin cadrul hotelurilor. In contrast, baietii din partea de sud pareau specializati in asa ceva.

Paphos a picat din start, deoarece era cel mai departe si nici nu avea reviewuri stralucite pe unde am mai citit eu.

A ramas Fasouri vs. Watermania. Watermania, fiind in Ayia Napa, era mai popular in randul turistilor, dar nici Fasouri nu statea rau. Am urmarit ceva filmulete youtubistice si am vazut ca-n mare, atractiile sunt similare. Doar tema e putin diferita, in rest cred ca 70%-80% sunt la fel.

Nu stiu de ce, asta de la Limasol ne-a parut mai child-friendly si din filmulete a fost cel ales de Le Petit. Pretul la WaterWorld era mai mare cu cativa euro si facand calcule de calici, am zis ca de diferenta aia mai cumparam niste cipsuri. :)

So... hou hou, baskanii (moa si le Petit) au votat pentru Fasouri.

Ce facem cu celelate doua cucuiete?

In drumul spre Limassol treceam pe langa Manastirea Stavrovouni (click aici) si era usor de facut un mic popas acolo. Daca la Kykkos fusesem de mai multe ori, aici nu fusesem niciodata si eram si eu curios. Nu vroiam sa poposesc foarte mult si nu le-am mai explicat doamnelor, ca homo sapiens de sex feminin nu sunt acceptate sus in lacas pentru a nu-i duce in ispite pe calugari si pot vizita doar o capelita de langa manastire. Oricum nici nu eram echipati corespunzator pentru manastire, deci avea sa fie mai mult un hit and run, sort of thing.

Pentru cealalta craiasa, am descoperit ca My Mall (mymall.com.cy), un mall destul de marisor din Limassol, e foarte aproape de Fasouri, deci puteam da o raita pe acolo la intoarcere. Decand cu criza, deschid baietii si duminica. O rezolvare mai buna nici ca se putea.

Lui Le Petit i-am printat o harta cu “How to get to Fasouri” si am investit-o in functia de co-pilot. I-a mers gura non stop pana la Limassol. :))

Cam asta a fost introducerea. Acuma sa povestesc cum au decurs evenimentele in teatrul de operatiuni.

Fasouri se deschide la 10:00. Ne laudasem ca pornim mai de dimineata, dar planurile de cu seara nu-s la fel si a doua zi. Pe la 9 jumate abia am reusit sa ne urnim din loc.

Am mai zabovit ceva si-n mers, deoarece am dat peste un pasager extrem de interesant, intr-un vehicul tovaras de auto-banda.

Din viteza depasirii, eu am zis ca e tap! Frumos exemplar; probabil proprietarul e extrem de fericit.

Am fost insa apostrofat de “fermierele auropene” din spate:

“- Tu n-ai vazut ce pulpa are? Aia e capra!!! ”

Eu d-acolo:

“-E tap, ca avea si ditamai coarnele! ”

“-Pai, ce capra nu are coarne? ”

“-Asa mari!?? ”

Am intrat la pariu cu comunitarele ca tapul meu e capra si capra lor e tap!! Exista o singura solutie sa elucidam misterul! Am oprit masina, am asteptat ciobano-driverii, i-am lasat sa depaseasca si-am pornit in urmarire ca sa mai putem admira inca-odat’ exemplarul.

Apropiindu-ne, eu de acolo... simtind ca voi castiga:

“-Ia uite... ca are si cioc, sigur e tap!! ”

“-Cum doamne iarta-ma are cioc??? o fi ornitorinc!! ” m-au atacat pasagerele.

“-Ei nah... de barba e vorba!! Are barba de tap, in forma de cioc; intelegeti dvs. ! ”

“-Nah si capra nu are barba??? ”

“-Au si caprele Eurovision??? N-am stiut! ” :))

Batalia era crancena si numai nu puteam decide cine e castigator. Am pus-o si pe Le petit sa fotografieze, ca sa putem analiza cu ceva zoom, pulpa animalului. Tah dam!!! Castigasem! Pulpa nu era pulpa, dupa cum si banuisem ci mai mare frumusete de pereche de [ nu mai zic ca intru la belea cu webii].

Restul calatoriei s-a desfasurat fara evenimente; dar oricum le-am avut la mana pe turiste pentru toata ziua, mai inghiontindu-le cu intrebari despre atat de apreciata branza cipriota “halloumi”. :))

Sa redevenim seriosi.

Manastirea Stavrovouni

De pe autostrada Nicosia – Limassol, se iese la exitul inspre Pyrga (cred ca e nr. 11). Apoi mai sunt vreo 10 km pana la manastire. Oricum e semnalizata si Manastirea de pe autostrada.

Manastirea e in varful unui deal.

La poalele dealului, e alta manastire, numita Agia Varvara, care e vis-a-vis de o unitate militara. Fotografiatul e interzis pe langa unitatea militara.

Drumul ocoleste mai apoi dealul in mai multe serpentine si se ajunge la manastire care e in varf. Manastirea a fost infiintata de Imparateasa Elena in urma calatoriei ei in Israel. La Manastire se spune ca au o bucatica din crucea pe care a fost rastignit Iisus.

Am intrat doar in parcarea manastirii. La intrarea in parcare era o tabela cum ca manastirea e inchisa in fiecare zi de la ora 7:00 pana pe la ora 13:00, daca-mi aduc bine aminte.

Langa parcare e o capelita unde se pot ruga femeile - si aia era inchisa. Doar barbatii pot urca pana la manastire. Regulile sunt foarte stricte si barbatii trebuie sa fie complet imbracati. Eu cum eram in tricou, nu m-am mai dus sa vad; oricum scria la intrare ca e inchis. Nu cred ca iti dau pelerine ca la Kykkos. Alti turisti nu am vazut prin parcare – comparativ cu Kykkos unde este extrem de aglomerat.

Din cate imi dau seama aici sunt mult mai stricti si vor intr-adevar sa o pastreze ca o manastire si mai putin atractie turistica. Langa cladirea manastirii au un solar unde probabil cultiva fel de fel de legume, iar pe versantul celalalt aveau mai multe panouri solare pentru electricitate. Probabil incearca sa fie cat de cat self-suficient. Chiar daca nu se viziteaza manastirea inauntru, cred ca merita vizita pana aici, pentru panorama.

Cum planurile noastre pe ziua respectiva erau altele nu am zabovit prea mult.

Poate am sa o revizitez si atunci am sa scriu mai multe.

La Agia Varvara, aveau alt program. Era scris pe o tabela langa intrare – parca era inchisa la amiaza; dar si aici erau indicatii privind imbracamintea. Nefiind echipati corespunzator, nu am vizitat nici aici.

Fasouri Watermania – Water Park Limassol (fasouri-watermania.com)

Cum se ajunge?

Am downloadat harta (click aici) pe de siteul parcului si a fost usor de urmarit. Venind dinspre Nicosia se urmeaza exiturile inspre Port, iar apoi sunt de facut cateva semafoare si sensuri giratorii. Nu e greu. Oricum au fost si tabele care indicau directia.

Deschis:

Costuri:

Adults: €29.00

Children up to 11 years old: €16.00

Children up to 2 years old: FREE

Au si autobuzele lor, care fac ture din Limassol si din Paphos. Mai multe informatii gasiti pe pagina lor:(fasouri-watermania.com/?pageid=60).

Am cautat sa vad daca gasesc ceva promotii; dar nu prea am vazut sa lase la pret. Cei de la Waterworld din Ayia Napa, aveau niste reduceri de 20% la biletele luate de pe internet... dar tot la vreo 30 de euro de persoana ajungeai.

Cei de la Fasouri, cand am cumparat biletele, ne-au dat niste vouchere, ca la urmatoarea vizita am avea discount de 50%. Deci daca ati putea face rost de astfel de vouchere de la alti turisti care au vizitat, ar putea fi o solutie de a economisi niste bani.

Nu ai voie sa vii cu mancare sau bautura din afara, dar nu am vazut sa controleze. Deci merge adus cate ceva in geanta. Odata ce esti la sezlonguri nu te mai verifica nimeni.

Au lockere, dar costa vreo 7 euro, inchirierea unuia.

Dupa ce am intrat, am purces in cautarea unor sezlonguri. Ajunsesem pe la 11:00 si deja era destul de aglomerat.

Daca ajungeti mai devreme, cred ca e bun un sezlong cat mai aproape de Fabrica de Fanta – sau Interactive Center cum ii zic eu si de Wave Pool; pentru a nu face multe calatorii de la Sezlong la topogane. Ar veni, undeva in partea dreapta cum intri. Aici ar fi cea mai centrala pozitie. Daca vreti ceva mai in liniste, gasiti pe langa celelalte piscine.

Sa vorbesc putin despre atractii.

The Juice Factory Interactive Centre – asta e cea pentru copii mici. Vorba vine ca e o fabrica de Fanta. In varf are un fel de cazan care cand se umple se varsa peste cei de jos. Bate clopotelul de trei ori inainte de a se varsa. Copchilaria cam pe aici sta cel mai mult si e cel mai aglomerat. Daca aveti copii mici, probabil veti fi pe aici de mai multe ori. Au doua topogane – usoare.

Six Lane Mat Racer – intrecere pe 6 randuri. Pe asta ne-am dat o singura data. Iti da niste chestii si te dai pe burta. Iti vine apa-n ochi si trebuie sa stai cu ei inchisi nu vezi mare lucru. Probabil e mai frumos cand sunt mai multi si se face intrecere.

Wave Pool; Tarzan Swing; Wet Wall Climb– astea-s toate la un loc. E o piscina mai mare care la anumite ore incepe sa faca valuri. Este un ceas care arata ora la care va incepe urmatoarea sesiune de valuri. Cand nu sunt valuri, se poate catara un perete, sau te dai pe un fel de tiroliana... cazand in apa.

Probowl / Combination Shower Slide /Triple Tube Slide/ Black Hole & Extreme Black Hole Slides – astea sunt toate la un loc. Un sezlong undeva langa astea, cred ca e cel mai bun. Cel mai mult ne-am dat pe Triple Tube Slide – e singurul pe care se pot da 3 persoane in acelasi timp. Sunt un fel de saltele / colaci / pneumatici pe care trebuie sa ti-i cari singur pana-n varf. chiar daca parea aglomerat aici nu prea stateai la coada. Mergea foarte repede.

La Probowl, e fara saltea, ajungi intr-un vas, ca o palnie si pana la urma pici pe mijloc. trebuie sa stii sa innoti. E destul de fain asta. Ceilalti membri din echipa iti poti admira perfomanta de pe o platforma speciala.

Black Hole & Extreme Black Hole – e topogan... dar mergi in intuneric. E cel de culoare neagra.

Black Cannons /Two Giant Aqua Tube Slides/ 2 Body Slides /Free Fall Kamikaze

Asta e setul de topogane mari, din coltul celalalt al water parkului. Pe Body Slides, te dai fara colac - unul dintre ele era inchis in ziua cand am fost noi. La Black Cannons -un topogan mai scurt la capatul caruia te arunca in aer... si dai spinari de apa. Probabil e fain pentru privitori... nu si pentru curajosi. Free Fall Kamikaze, cadere in linie dreapta; slipi intrati unde nu trebuie si sutiene zburate. Tube slides... te dai cu colac, max. 2 persoana; dar trebuie sa nu ai peste 100 de kg. Setul asta de topogane e in special pentru tineri.

Celelalt set de topogane... mi s-a parut mult mai bun. Nici nu aveau restrictia cu 100 de kg. :))

Wet Bubble – e un fel de portocala pe care te sui cu ajutorul unei sfori. Au doua cozi, una pt. adulti si una pt. copii – dar poti sa stai cu copilul daca doresti. Pe tineri ii baga singuri. Te cateri pe portocala si apoi iti dai drumul la vale. Portocala e mai belita prin unele locuri... si mai zgaraie la spate. Nu mi-a placut foarte tare si am stat cam mult la coada. Imi pare destul de periculos... daca se izbesc copii intre ei. Trebuie avut grija.

Lazy River – e un rau care inconjoara waterparkul. Stai in colac si te plimbi pe apa - treci pe sub poduri, prin cateva tunele etc. E relaxant.

Celelalte piscine nementionate sunt in special pentru cei mici.

Oricum ai ce face o zi intreaga.

Ca sa recapitulez, pentru curajosi... alpha males etc. cele mai smechere sunt Kamikaze, Probowl si Black Cannons.

Am facut ceva poze, dar nu prea multe, deoarece era multa apa si tot trebuia sa merg sa las aparatele la sezlonguri. Nu am facut poze de sus, de ansamblu, deoarece mi-a fost greu sa urc si apoi sa trebuiasca sa cobor sa duc aparatul. Coboram mai usor pe topogane :)

De retinut – Important! :

Sa nu aveti pantaloni scurti cu fermoar. Verifica si va intorc din drum de la unele atractii, daca aveti cu fermoar. De fapt va mai dau ei niste pantaloni care-i puteti trage peste. Cel mai bine insa e sa aveti slipi, sau pantaloni scurti fara fermoar.

Mancarea - Pe la amiaza am mancat niste kebapuri si am baut cate o bere. Tare dulce e berea cand stai si te prajesti / murezi bine. Am dat vreo 40 de euro pt. patru. Nu a fost exagerat, dar nici mancarea nu a fost cine stie ce. Merge, sa potolesti foamea.

De nu uitat crema de protectie. E foarte cald afara si daca nu sunteti atenti va ardeti. La orele amiezii, mai ard betoanele pe acolo, dar tot mergeam desculti, deoarece nu mai aveam grija slapilor cand ne dadeam pe topogane. Ar fi fost bun, daca ar fi pus niste covoare ceva. Asa trebuia sa alergi de la umbra la umbra.

Alte atractii: aveau o piscina cu pestisori din aia care curata picioarele / contra cost. Si un pat de masaj. Jumatate de ora de masaj 20 de euro. Nu am vazut pe cineva sa faca masaj.

Pe la toata piscinile erau salvamari, apa a fost f. curata, nu se simtea clorul. Water – parkul nu e chiar nou, are vreo 15 ani, dar l-au intretinut bine.

Sunt bine organizati si copiilor sunt sigur ca le va placea. In concluzie, daca sunteti in vacanta merita o vizita la unul dintre Water parkurile din Cipru.

Pe viitor, poate-l vizitez si pe ala din Ayia Napa sa pot face o comparatie. Fasouri mi-a placut.

Pe la 17:30 am iesit de la Fasouri si am tras si o fuga pe la My Mall. Ce m-a mirat, e ca nu am gasit un Supermarket. Aveam impresia ca au un Carrefour ceva.

La subsol, au si un loc de patinaj, cu gheata naturala. Costa 10 euro pentru o ora si iti dau ei patine. Fiica-mea vroia si la patinaj, dar era prea rupta.

Initial am vrut sa mancam la Mall, dar si aici doar fast-fooduri. Pana la urma am gasit o taverna la malul marii si am mancat mai bine.

Per total o zi frumoasa, participantele au fost multumite iar eu am scapat cu viata.

Daca aveti intrebari va raspund cu placere; numai sa nu fie despre halloumi :)))

p.s. rog atasarea urmatorului clip: http://www.youtube.com/watch?v=EzjZTuiikuA. Multumesc.

Trimis de TraianS in 19.08.14 14:38:36
Validat / Publicat: 19.08.14 16:48:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CIPRU.

VIZUALIZĂRI: 6957 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (TraianS); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P10 Limasolul e strabatut de autostrada. Se continua inspre Pafos si se urmareste exitul inspre PORT.

Dabator
[19.08.14 17:59:54]

@TraianS: Felicitări! M-am distrat de minune. Mai ales că asta pățesc și eu la deplasările cu familia "extinsă".

iulianic
[19.08.14 18:09:09]

@TraianS:

…etc. etc. Intelegeti ideea. Greu, nu??

Eu am înţeles-o, ba chiar cred că m-am prins şi cui aparţine fiecare dintre doleanţele enumerate.

De pe autostradă, mergând spre Limassol, am văzut şi eu în vârful dealului Mănăstirea Stavrovouni. Nu ne-am abătut din drum, dar ni s-a spus că este un lăcaş cu o vieţuire mai strictă. Este echivalentul Mănăstirii Frăsinei de lângă Râmnicu-Vâlcea. Regulile de vieţuire instaurate la Frăsinei de Sf. Calinic se referă în principal la interdicţia accesului femeilor (ele sunt acceptate la o biserică aparţinând mănăstirii, situată la 2 km de aceasta). De asemenea, la Frăsinei nu se consumă carne, iar slujbele au loc şi noaptea.

[19.08.14 18:11:11]

buterfly*
[19.08.14 19:13:17]

CE am mai ras! Un review mucalit picat la marele tzanc! Mi-ai luminat ziua hihihi

le_maitre
[19.08.14 20:34:27]

@Traian: Un deliciu la ceas de seară, sosit precum o tartă proaspătă cu fructe de pădure, cremă de vanilie, frişcă şi o bucăţică de cioco după un fel copios de papa!!! Aferim!

P.S. P01 = ţap clar şi dominant, cu coarnele fluturând în vânt... o capră ar fi stat înghesuită 'on the back seat', i guess...

cdiana
[19.08.14 20:50:14]

Mda... pe langa faptul ca m-am amuzat copios citind acest review, mi-am amintit cu drag de concediul nostru in Cipru.

Pe langa WaterWorld am trecut si noi de mai multe ori dar nu am intrat. Acum regret, atunci insa aquaparkurile erau ceva nou pentru noi.

Si de Manastirea Stavrovouni imi amintesc, drumul cu masinuta inchiriata (care nu era prea "indrazneata") a fost o aventura iar faptul ca pe noi, fetele, nu ne-au lasat sa intram a fost "cireasa de pe tort". De acolo avem insa ca amintire o icoana pe care un calugar i-a facut-o cadou fetitei mele, aceasta fiind foarte dezamagita ca nu poate intra... si nu intelegea de ce, doar avea pantaloni nu fustita

Sper sa mai ajungem in Cipru, ne-a placut foarte mult. Si daca asta se va intampla, cu siguranta nu vom mai rata parcurile acvatice.

[20.08.14 08:00:23]

[20.08.14 10:03:09]

@Dabator: "Familia extinsa" = locul unde se dezvolta adevaratele skilluri diplomatice. E un fel rafting cu cascade, nu?

Multumesc de vizita.

@iulianic

Din ce-am citit, la Stavrovouni, tot noul staret e de vina pentru noile reguli. Mai demult, femeile erau acceptate in zilele de Duminica. Din cate am inteles, au acelasi program cu calugarii de pe Muntele Athos. Sper sa revizitez manastirea - atunci voi fi mult mai atent la detalii si istorie.

Oricum e un loc de mare importanta pentru ortodoxism.

Chiar daca se ajunge pana in parcare, tot cred ca merita vizita pana acolo - pentru panorama si pentru vizitarea micii Bisericii. Manastirea oricum se poate vedea de afara - sunt cativa zeci de metri pana la ea.

@buterfly

Multumesc. Imi era frica sa nu fi exagerat

@Maestre

Fa repede un raport catre moderatori sa-ti stearga sau sa-ti editeze ecoul... altfel tare mi-e frica sa nu intri la belele cu APCCPBDS-ul (Asociatia Pasagerilor care Calatoresc pe Bancheta din Spate).

Intre noi fie vorba, un alpha male, intotdeauna recunoaste un alpha male. Doamnele mele si-au invatat lectia! Se vor gandi de acum de doua ori, inainte sa ma contrazica.

Mersi de vizita.

@cdiana

Pe langa WaterWorld am trecut si noi de mai multe ori dar nu am intrat.

Pentru familiile cu copii, cred ca parcurile acvatice sunt un must do. Au ce tine minte pokemonii.

Urmatoarea tura ma duc la Waterworld sa vad care-i diferenta.

Multumesc de ecou.

@webmaster

Mersi.

P.s. Rog cititorii mai exigenti sa ignore greselile de scriere din review.

Pulpa e defapt uger, topoganele sunt tobogane s.a.m.d.

roth
[22.08.14 16:24:10]

@TraianS:

o poveste ce a picat la fix, cu detalii si voie buna musai de notat in caietul de vacanta. Da, am zis vacanta, fiindca se pare ca in final de septembrie ajung si eu cateva zile pe taram cipro-turc.

ne auzim/vedem in curand.

PS

tine tichetele de reducere ca acus ajung sa le ridic!!.hi...hi...hi

homejade*
[24.08.14 21:44:58]

Da da, un review mucalit...

Distrugere in masa... ce m-am mai distrat. Bine ti-au facut mai baiatule. Da ti-a placut si tie, altfel nu scriai sa ne omori.

Merita toate punctuletele

[25.08.14 13:50:37]

@roth: Am pus voucherele deoparte. Sau mai bine zis, am dat comanda la subalterni!

Te astept.

@homejade

Da-ti seama ca am de tras din astea... in fiecare zi.

Mersi de vizita si ecou.

[28.08.14 17:53:37]

Trăienel!

Mai că, ... mă faci să bat la anu', drumu', până-n Cipru! Oricum nu scapi!... te voi bate la cap să faci pe ghidul!... glumesc... dar, evident mi-ar face plăcere o șuetă la ceas de seară. Taverna, o alegi tu!

[28.08.14 22:25:57]

@Alex_Macedo:

Oricum nu scapi!

Maestre, Amin!

Vezi ca e in writing si public!

Nu m-as supara sa te vad si anul asta daca poti!

Are cineva o vorba: citez: "Pe... oricând. "

Abia astept!

[28.08.14 23:09:43]

)))))))))))))) !!!

ha, ha. ha... sună teribil de cretin, să râzi, în scris... DAR, mi-a făcut maaaaaaaaaaaare plăcere că suntem pe aceeași undă și...

Toate cele bune familiei, adânci bâtraneți și alea, alea...

Să ne trăiești!

[28.08.14 23:42:59]

Chmm... chmm... chmm...

E nevoie să dzic mai multe?

Dac-o fi, îi zice, fără să... tuşesc (de data aia)

[28.08.14 23:59:02]

Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, You killin' me!!!

Get outta'here!! )))))

MCM
[30.08.14 23:31:29]

@TraianS: Eu, eu... pick me, pick me... eu am o intrebare de maxima importanta pentru tara... ce si-a cumparat dom'le, doamna, de la "Your" Mall???

[31.08.14 09:51:31]

@MCM:

Eu, eu... pick me, pick me...

Stimata MCM, sunteti de la Antena 3?

Ne pare rau, conferinta de presa a luat sfarsit! )

Iubita si dragalasa Doamna nu a avut timp sa-si cumpere nimic de la Mallul Meu deoarece Le Petit facea ca toate desenele animate (atat alea de pe Disney Channel cat si cele de pe Nickelodeon), de foame.

A reusit totusi sa duca la bun sfarsit o scurta misiune de recunoastere, pregatindu-si astfel invazia for a later date.

Alex_Macedo, buterfly*, cdiana, homejade*, iulianic, MCM, roth
Alte impresii din această RUBRICĂLa pas prin Limassol şi sudul Ciprului:

• pagină generată în 0.07926607131958 sec