ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2013
DE MCM
ÎNSCRIS: 29.02.12
JUL-2013

Seamelia si atat

Stii momentul acela magic cand esti la plaja, dimineata, cand nu este nimeni? Departe de tara, intr-un alt colt de lume? Stai intins pe seslong si esti doar tu si marea, care-ti murmura o poveste de dragoste demult apusa.

Inchizi ochii si parca te topesti in timp si spatiu, nu mai stii daca incepi sau termini viata. Heruvimi iti canta in urechi si brusc... " Hai ba, unde vreti sa ne asezam? Fratele meu, zi odata... ia uite-o si p'asta, cred c-a adormit pa plaja! Sau o fi d'aia romantica si a vrut sa vaza rasaritu'. Hello madam, iu... ochei? "

Tin ochii strans inchisi. Poate dispar miraculos. Da... vezi sa nu. Cat este plaja de mare si de goala se aseaza fix langa mine.

Strang ochii mai tare si nici nu mai respir, poate... dispar.

Din pacate conversatia inteligenta, despre miracolele vietii de noapte, continua intre cei trei romanasi.

Si uite asa, vraja dispare in fata realitatii vietii.

Din fericire, exista mereu o alta dimineata perfecta. Dar pana cand, gandeam eu filozofic, cu un inceput de bronz in epiderma.

----------------

Daaaar... revenind cu picioarele pe pamant (chiar daca undeva in nori pluteste capul), am sa va spun ce am facut eu asta vara.

Am fost la mare la Seamelia – jur ca este ultimul an cand merg la turci. Dragi prieteni, va rooog, nu ma mai lasati la turci, luati-ma la greci.

Dupa ce am scotocit prin review-uri, oferte, statiuni, complexuri si preturi, Seamelia Beach Resort, m-a castigat de turist dornic de desfatare la soare.

Si acum cu o gandire de contabil (ca destul am „brodat” cuvintele la inceputul review-lui) o sa incep cu plusuri si apoi cu minusuri – binenteles vazute din punctul meu de vedere

Plusuri:

-complex relativ mic si nou – 2011, unde toate erau la indemana;

-camere mari, culori blande si potrivite cu tema marina, cu parchet pe jos

-AC mergea impecabil, silentios, pe sistemul: „deschizi usa la balcon, canci aer”

-camere linistite, cred ca aveau o buna izolare fonica. Nu am auzit vecinii. Si nici ei pe noi

-baia dotata cu tot ce trebuie,

-curatenie perfecta, chiar si oglinzile din lifturi

-plaja foarte frumoasa, curata, lata, cu nisip fin, gaseai tot timpul seslonguri goale. Cu obiceiul de a le „rezerva” cu prosoape, desi in lifturi erau afise care spuneau ca vor fi confiscate prosoapele in cazul in care se vor rezerva prea multe locuri. Apa foarte calda, limpede, fara pietre, fara alge.

-Centru propriu de inchirieri „activitati acvatice”: parasailing – 50 euro 2 pers, skijet – nu mai tin minte pretul, plimbat cu barca cu motor in largul marii (vazut broaste testoase, vizionat templul Apollo, Side si baie in largul marii) – 5 persoane/70 euro

-Mancare proaspata, foarte gustoasa – s-ar putea sa fiu putin subiectiva, pt ca mie imi plac mirodeniile foarte mult, cat si mancarea picanta. Fructe din belsug (of, Doamne, niste cireseeee!!!), dulciuri din belsug. Mai putine feluri de carne, dar suficiente.

-Sala unde mancam foarte curata, mesele erau aliniate cu sfoara (am vazut intr-o dimineata devreme);

-Bautura – habar nu am. Dar aveau o apa, receeeee :))

-Servirea IREPROSABILA. Mult mai buna decat la Limak Arcadia. Cum te asezai la masa cum aparea cate un chelner sa te intrebe ce vrei sa bei – chiar daca o facea intai in germana. Cum terminai de mancat din farfurie, cum venea si ti-o lua din fata;

-Personalul extrem de amabil si glumet. Stiau si ceva engleza;

-Era piscina cu topogane;

-Terasa de pe plaja frumos aranjata si foarte bine aprovizionata cu fructe si gustari, din pacate nu am sesizat care sunt orele intre care era deschisa;

-De-a lungul plajei era o alee pietonala, ideala pentru cei dornici de plimbari/alergari;

-Zona de bazar foarte aproape – 5 min de mers pe jos. Daca ai aptitudini de negociere si ochi catre detalii, iti poti cumpara lucruri destul de dragute;

-Existenta unui Mall la 2 min de complex. De unde mi-am cumparat... cafea turceasca;

-Turisti mai civilizati decat la Limak Arcadia. Majoritatea erau nemti. Erau si ceva rusi, destul de civilizati, putin englezi;

-Piscina foarte mare, cu multe seslonguri si nu se „inchidea” la ora 17, te puteai balaci pana mai tarziu;

-Aveau o colectie impresionanta de saltele, colace, jucarii pt copii, din care nepotica mea s-a servit cu placere. Cred ca cine venea acolo, la plecare lasa toate gonflabilele, spre bucuria copiilor. Se purta sistemul: dimineata luai un colac, pe care il lasai seara;

-Seri tematice la masa: turceasca, cu peste etc

-Un frumos spectacol de inot sincron. Fete foarte talentate

Minusuri:

-complex relativ inghesuit intre alte doua complexuri;

-Piscina se aglomera de la primele ore ale diminetii (n-am sa inteleg niciodata cum poti sa stai la piscina atunci cand esti la mare);

-Piscina pentru copii... mica, practic, aproape cat un lighean;

-Sistemul AI se termina la ora 24. Daaar, romanul inventiv, fix la ora 23,55 se ducea la bar si comanda ce vroia, sa-i ajunga cate ore mai statea la povesti;

-Nu au zona aceea de verdeata/flori/padure pe care Limak Arcadia o avea. Nici nu aveau cand sa creasca (fiind inaugurat in 2011) si nici nu aveau unde sa creasca, din lipsa de spatiu;

-WiFi functiona numai in receptie;

-Personalul de la spa era destul de insistent, dar, daca erai inclinat catre gluma si comunicare te descurcai, altfel te simteai putin agresat. Nu este ceva particular pt acest complex. Mi s-a intamplat peste tot pe unde am fost in Turcia;

-Spectacolele de seara slabe si „prestate” in germana sau in cel mai bun caz in rusa. In engleza - din greseala mai scapau cate un cuvant, doar daca citeau in ochii tau nedumerire totala;

-Restaurante a la carte: am fost doar la cel chinezesc si am capitulat. Se astepta foarte mult intre feluri, iar mancarea n-a fost grozava. In schimb nu plateai nimic, daca mergeai doar o data;

-M-am ingrasat 2 kg, daaaar... m-am bronzat foarte frumos :)))

-A trebuit sa purtam bratari: albastre adultii, galbene copiii sub 18 ani. Mi-a stat pe creieri tot timpul cat am purtat-o si cateva zile dupa ce am dat-o jos. Tot o mai simteam la mana. O grija in plus, ca sa nu te bronzezi cu bratara

-------------------------

Imi place sa stau pe plaja pana tarziu. Nu ma intereseaza ce face restul lumii, mie imi place sa raman singura pe plaja. Simt, cateodata, in ultima vreme din ce in ce mai des, ca-mi face bine singuratatea. Asa ca... merg prima pe plaja, raman ultima pe plaja. Un inceput si-un sfarsit. Imi place sa-mi trag seslongul pana in buza marii si sa citesc. Este un moment perfect.

Este lumina aia, cand incepe seara, si cand - daca am fi fost la Mamaia - ar fi aparut pescarusii... dar aici nu sunt.

Desi eram singura, nu ma simteam singura si eram fericita. Ti s-a intamplat sa fii fericit, asa, pur si simplu fara un motiv aparent, si sa constientizezi fericirea? Mie da, si este grozav. Am savurat momentul picatura cu picatura.

Apoi am plecat spre camera. Drumul trecea pe langa ghereta paznicului resortului. Cand m-am apropiat il vad ca iese, rupe o floare dintr-un tufis, mi-o pune la ureche si-mi spune, initial in germana, iar mai apoi, cand am dat din umeri: "Madam beautiful, but sad eyes". Am zambit cu lacrimi si i-am multumit.

Momentul asta, venit de la un om simplu, a compensat mitocania de dimineata.

M-am gandit cat de mult conteaza gesturile simple, daca se sincronizeaza cu sentimentele traite.

Rog https://www.youtube.com/watch?v=TIltgDzgvk8

Trimis de MCM in 26.08.13 18:07:03
Validat / Publicat: 26.08.13 19:33:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Bodrum, Belek, Manavgat

VIZUALIZĂRI: 6405 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MCM); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P26 Sfarsitul vacantei. Turcia pe... oricand (ca sa parafrazez un mafrend :))

ECOURI la acest review - pg. 1 / 2

se afișează ecourile [1 - 30] din total 47
claudiu 71
[26.08.13 19:52:43]

Buna. Am fost in urma cu doi ani la sora sau fratele mai mare, Amelia Beach si, fatalitate, anul acesta la Limak Atlantis -- iar voi la Arkadia in urma cu ceva timp.

As zice aproximativ pe aceasi treapta cu Amelia doar spatiul e mai restrans.

Chestia cu "grecii" - crezi ca acolo nu te intalnesti cu "yu ochei... madam"

ania
[26.08.13 19:55:16]

@MCM: Foarte frumos!

Felicitari pentru acest review deosebit!

[26.08.13 20:17:38]

@claudiu 71: curat fatalitate ))

Aaaa, motivul pentru care imi doresc sa merg in Grecia, de la anu', nu tine de "talentosii" nostri conationali, sau de orice fel de origine ar fi (ca sunt si la altii).

De fapt motivele sunt mai multe:

- daca nu bei/mananci zdravan, nu ai copii mici care sa se distreze pe topogane sau seara la spectacole, nu prea scoti banii pe care ii dai;

- te cam plictisesti in acelasi loc, pe aceeasi plaja;

- prea multa lume;

- nu ai deloc senzatia aia, care te seaca la lingurica, de FRUMOS, de vacanta tihnita, linistita;

- m-am saturat de conceptul AI sau UAI sau...

Cum a fost la Limak Atlantis? Stiu ca Martin si echipa haioasa de la Arcadia, de anul acesta "activeaza" la Atlantis. Asa a fost?

@ania: iti multumesc mult. Chiar daca este un review mai altfel, ma bucur ca ai gasit ceva care sa-ti placa.

TEOANCA
[26.08.13 20:18:34]

Madam "sad eyes" cred ca te-ai grabit un pic cu concluziile. Cine stie ce doctor in sociologie era in ghereta paznicului documentandu-se pentru urmatoarea lui carte? Angajat acolo pentru o vara.

Si, si? Ai luat un id de mess, un e-mail, ceva? Cine... in zilele noastre iti mai pune o floare dupa ureche si iti spune" madam beautiful"?

Hm, hm ma gandesc pentru concediul de anul viitor. Poate mai are omul ceva de documentat

Si programul ala de inot sincron mi-ar placea sa-l vad.

Frumos ai scris madam! Doar ca n-am mai ras in hohote...

[26.08.13 20:26:44]

@TEOANCA: hehe, nu stiu daca sau ce era, dar gestul si vorbele lui mi-au mers direct la casa sufletului. Se mai intampla in viata sa primesti exact ce ai nevoie, atunci cand ai nevoie. Foarte rar, ce-i drept.

Cand o sa devin celebra, prin prisma personajului din carte, promit ca n-o sa te uit ))

Poate mai are omul ceva de documentat

to late: P

Multumesc pentru gandurile frumoase.

[26.08.13 21:05:15]

Tot cautand pe net am gasit si webcam la Seamelia, daca va intereseaza.

sonnenklar.tv/beschreibun ... _Hotel_Spa.html

danamandache
[26.08.13 21:38:44]

Superb review, doamna cu ochii tristi! Citeam undeva urmatoarea metafora ,,Iubirea si respectul sant cadouri scumpe... nu le astepta de la oameni ieftini ,,Felicitari!

[26.08.13 21:45:51]

@danamandache: multumesc mult

doamna cu ochii tristi

as... imi intrase o musca in ochi

Nu stiu cum sunt oamenii, (adica stiu, dar... eh...) insa stiu ca am primit respect si iubire atuci cand nu ma asteptam si de la cine nu ma asteptam. Cred ca asa se verifica sinceritatea sentimentelor

Of, Doamne... si-un cantec vesel sa cantam

padureanu
[26.08.13 21:58:17]

felicitari pentru un review frumos si poetic.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[26.08.13 22:21:48]

Stii momentul acela magic cand esti la plaja, dimineata, cand nu este nimeni?

daaaar... m-am bronzat foarte frumos )

Acum am inteles de ce niste prieteni care au fost in Evrenseki in iulie s-au plans ca nu au avut soare deloc.

Se pare ca era cineva la Seamelia care il lua pe tot...

Bautura – habar nu am. Dar aveau o apa, receeeee

Asta nu este in regula. Ce incredere sa mai avem acum in review-ul tau??? Ori ne detailiezi toate aspectele, ori ne lasam de meserie.

hhhhmmmm...

creivean
[26.08.13 22:45:45]

@MCM:

M-am ingrasat 2 kg, daaaar... m-am bronzat foarte frumos )

Şi... zici c-ai apucat să le bronzezi şi p-alea 2 clandestine (le) ?

Am citit cu plăcere. Şi, vorba ta ş-alu' Alex "pe... oricând"

claudiu 71
[26.08.13 23:45:32]

@MCM. Da conceptul Ai are desigur avantaje precum si parti negative orice obiect din mediul de afaceri cred ca se confrunta cu acesta problema.

Personal pentru concediul de vara, principal, sunt fan al acestui sistem Varsta copiilor precum si nevoia de a ma relaxa efectiv ma fac sa il prefer.

In rest mini concediile pot fii de la city break pana la ski, sau drumetii montane pline de actiune. Dar cel de vara trebuie "inca"sa fie Magic life numele cluburilor care in urma cu peste 20 de ani au fost pionierii acestui concept in Turcia.

Vezi au incercat si altii dar ceva lipseste: bulgari, spanioli, croati, chiar si grecii dar AI originalul e tot marca inregistrata" Turcia" si inca in ascensiune. Pro sau contra eu sunt pro pentru oricare tip depinde de fiecare ce isi doreste si mai ales unde se simte bine.

La Atlantis excelent un hotel in plina forma sa folosesc o expresie din sport. Martin e un artist, un baiat cu bun simt este cu adevarat sufletul resortului.

Sper sa reusesc sa postez si eu review-ul cat mai curand.

O seara placuta.

[27.08.13 00:08:27]

MCM-ule... ce-i cu melancolia asta... unde e iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihhhhhhhhhhhaaaaaaaa??? Eh... cum cred de-o viata... poti sa intalnesti un paznic care, poate in realitate, a terminat psihologia. "Daca pazesc, nu inseamana ca-s paznic! "...

@creivean

Nenea Crei, pe unde mai umbli? ... ca... asteptam ceva review-uri . Bine ai revenit!!!

[27.08.13 00:16:33]

@ardeleanu': multumesc. Ce ne-am face fara putina poezie in viata?

@Andox:

Se pare ca era cineva la Seamelia care il lua pe tot

Cine, cine? Trebuie sa ne faci cunostinta, se pare ca avem multe lucruri in comun )))))))))))))

Ori ne detaliezi toate aspectele, ori ne lasam de meserie.

bine, bine nu te supara, stai oleaca ca-ti spun tot. Asculti?

TOT )))))))))))))))

A, si mai am sa-ti spun ceva: MULTUMESC pt informatiile care m-au ajutat sa fac o alegere potrivita.

@creivean:

ai apucat să le bronzezi şi p-alea 2 clandestine

sigur ca da, chiar am insistat pe ele, nu stii ca negrul subtiaza? ))

pe... oricând

este semnatura lui @Alex_Macedo, pe care o stie toata lumea. Nu mi-am dat seama ca o folosesc si eu. Ce'nseamna dom'ne sa-ti placa ceva, imprumuti. Alex, imi dai voie?

@claudiu71: ani de zile am simtit si eu la fel ca tine: ca AI ma coafeaza foarte bine. Daaar... datele problemei, la mine, s-au schimbat, asa ca... sper ca de la anu' sa vad ce'i cu dragostea asta nebuna a colegilor nostri pt Grecia. Bine, banuiesc eu ceva, dar vreau sa ma conving.

Nu-i asa ca Martin -mafrend (daca ai citit rw meu de la Limak Arcadia) este o figura?

Astept rw despre Limak Atlantis

[27.08.13 00:21:48]

@Alex_Macedo: care melancolie? Nu recunosc nimic, nici macar nu am scris eu review-ul, parol

poti sa intalnesti un paznic

intalnirile care fac diferenta )

[27.08.13 00:36:33]

Imprumuta ce vrei MCM-ule! Tu, avand CARACTER, mentionezi acest lucru, asa cum un artist face un cover, la ceva ce-i este pe plac. Asta nu face decat, sa evidentieze si sa scoata la rampa, persoana de la care a imprumutat... whatever that may be!

Nu este de aruncat cu piatra, ci de laudat.

P. S. Treci la iiiiiiiiiiiiiiiiihhhhhhhhhhhhaaaaaaaaa!!!... te "imbraca" mai bine!

[27.08.13 00:45:16]

@Alex_Macedo:

Imprumuta ce vrei MCM-ule

pot sa imprumut vre'un miliard, ca sa fug cu'n artist? )))))))))))

la cererea mafrenzilor: IIIIIIIIHAAAAA!!!

I'll be back!!! )))

TraianS
[27.08.13 09:29:05]

And I lost you, to the summer wind...

frumos.

[27.08.13 13:05:53]

@MCM:

Păi soro, eu de când tot îţi spun! Dar tu, nu şi nu! Tu nu vezi că majoritatea oamenilor sensibili merg în Grecia? Cum vrei să te tratezi de melancolie la All Inclusive? Cum să nu ai ochii trişti?

Dar gata, nu te mai cert!

Vino în Grecia şi vei descoperi lumina aceea specială, blândă, de dimineaţă până seara, vino în bătrâna Elladă şi vei vedea cum pescăruşii aşteaptă să îţi ciugulească din palmă. Asta nu se va întâmpla în Turcia pentru că nici pescăruşii nu suportă brăţările!

Vino în Grecia şi vei descoperi cea mai frumoasă culoare a mării!

Vino şi ascultă "Opa, Opa, ta buzoukia! ", este un elixir pentru "ochii trişti"!

Abia aştept! Mai sunt 3 zile?

padureanu
[27.08.13 13:34:38]

@motaneata: frumos spus

[27.08.13 15:43:57]

@TraianS:

And I lost you, to the summer wind... frumos.

Nu te bucura prea tare ca m-ai pierdut. Ma gaseste cineva si ma aduce inapoi. Gasitorului recompensa )))))))

MULTUMESC!

Dar tu, nu şi nu!

Batman, batman ))

Argumentul hotarator, de parca mai aveam nevoie de vre-unul, a fost:

Tu nu vezi că majoritatea oamenilor sensibili merg în Grecia?

pot eu acum sa mai dau inapoi? Nope!

Gata m-am hotarat, bagajele sunt facute deja, unde ne vedem peste 3 zile? Bani avem, ca am imprumutat un miliard de la Alex

@ardeleanu': ca bine le zici

[27.08.13 19:22:17]

@MCM:

în Grecia nu ai nevoie de bagaje, nu ai nevoie de bani, nu ai nevoie de veşminte. În Grecia până şi statuile sunt dezbrăcate. Ai nevoie doar de ochi, că să poţi urmări "firul Ariadnei" şi de urechi, că să auzi sunetul lăutei. Urmează-le şi vei ajunge în patria zeilor.

Unde în Grecia? Aş zice că pe o insulă, dar încă nu m-am hotărât pe care s-o numesc Insula Fericirii!

[27.08.13 20:52:34]

@motaneata: Eeeee, cum poate un om sa mai aibe rabdare pana la anu' - ca sa mearga in tara fericirii - daca spui asa ceva? Ca ochi am, urechi am, inima am... echipamentul este complet.

[27.08.13 23:12:55]

@MCM: stai, am uitat, scuze, mai trebuie ceva: un suflet cald! Mafrenzii sunt calzi, nimic de zis! Dar, la capitolul suflet, ... sufletu'!

johnnyredlabel †
[27.08.13 23:49:31]

@motaneata:

Abia aştept! Mai sunt 3 zile?

N-ai început să sughiți?

[28.08.13 01:39:36]

@motaneata:

Pai... cum?? Noi suntem lipsiti de suflet, Maestre?? )))

... hai, ca... cat e ceasul? ... AAAAAAAAAA, mai doar 2 (doua), zile...

ca sa fac un fel de... mimic... la plecarea ta in Grecia: iiiiiiiiiiiiiihhhhhhhhhhha

[28.08.13 10:59:09]

@johnnyredlabel:

N-ai început să sughiţi?

Am sughiţat destul, dragă Johnny, atunci când bunul meu prieten îmi punea, de la distanţă, "Opa, Opa, ta buzoukia!" Mă gândesc, cu bucurie, că peste câteva zile îi vine şi lui rândul!

@Alex_Macedo: Iubite Maestre, te faci că nu înţelegi?

Mă refeream la "sufletul pereche", adică la persoana aceea care te face să te simţi veşnic tânăr şi ferice, care te face să vibrezi fizic, emoţional şi spiritual. Mă refeream la persoana din expresia:

Tu, ea, o bere la frapieră şi Marea Egee!

Există un loc în insula Tinos de unde seara târziu se vede cel mai bine Constelaţia Vega. Imaginează-ţi cum e să uiţi de tot şi de toate, privind la stele şi având la picioare "cea mai frumoasă mare din Europa". Peste 3 zile voi fi acolo!

[28.08.13 11:13:34]

Scuze, stimate MM!!

... la sufletul ce e, umar langa umar si care te face sa-ti nu-ti mai pese de nimic! Ai dreptate.

Numaratoarea inversa a inceput. Mai este foarte putin, (hai ca, m-a lovit invidia!), si-ti vei clati ochii cu orizontul egeeic!

Saluta-l si din partea mea ca, deja mi-e dor de Ellada.

Vacanta linistita si sa te bucuri DIN PLIN!!!

bog68
[28.08.13 11:35:10]

Măi mamă dragă, mai las-o-ncolo de Turcie că uite ce-ți făcu. Te vârî în starea aia de melancolie și reomantism care m-o ros și pe mine...

Zic eu așe: dă mata fuguța înapoi la nenea paznicu´ ăla, dă-i o cafea fără zahăr, țucă-l pe vârful nasului ș-apoi arde-i două palme. Una că rupse din florile resortului și-a doua că te-o făcut să lăcrimezi.

Și-apropos de cafea... așe că-n P15 nu-i umbra ta ci de fapt vărsași cafeaua ca să-mi faci mie în năcaz?

Iar dacă crezi matale că în Elada are să-ți fie mai bine, te-nșeli rău și-amarnic...ți-o spui din propre´ experențiune. Sau dacă ții neapărat, nu la malu´ bălții, nu pe nisip, nu răsărit sau apus de soare. Iei în colimator una bucată cârciumă sau tavernă, una butelcă de ouzo, două de tsipuro, vro´ 3-4 ,,fiole ,,de Retsina sau Mavrodafni și-apoi... dă-i cu sirtaki pe mese, sub mese, printre mese, pân´ la limita cu spartul veselei că ie scumpă.

Ptiuu! Stai oleacă că era să fac o nefăcută...

Măi mamă dragă ,,aruncă,, și matale review-urile după data de trăiri și suferințe căci tocmai când vroiam să ți-o zonguresc p-aia cu...

,,Cât de dragă-mi ești, singurătate,

Tu-mi ești cea mai dragă dintre toate,

Lacrimă în ochiul dintre ape,

Că nici umbra mea nu mai încape.

Cât de necesară-mi ești tu mie,

Nu te-aș da pe nicio sindrofie.

... un pitic din lubenița-mi de deasupra gâtului îmi zise că aista-i narațiunea de dinainte de Efteling. Aha, deci varecasăzică de-aia dăduși fuguța la Benelux, ca să te dai în fierătăniile alea semi-zburătoare, doar doar te-o mai ,,scutura ,,oleacă de melancolo-reomantism.

Ehe, așe da! Bravos și... Iupiiiii!!!

johnnyredlabel †
[28.08.13 16:47:07]

@motaneata:

Asta-i curată provocare... De obicei NU răspund la provocări... dar în frapieră prefer băutura zeilor... pardon... vinul...

15 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
abancor, adri-nico, Alex_Macedo, ania, bog68, Ciclop72*, claudiu 71, danamandache, ebirsan, le_maitre, MCM, motaneata, neimportant, padureanu, TEOANCA
Alte impresii din această RUBRICĂSeamelia Beach Resort [Evrenseki] :

• pagină generată în 0.066502094268799 sec