ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2019
ÎNSCRIS: 25.02.13
STATUS: SILVER
LUNA
JUN-2019

Unde mâncăm în Oradea și împrejurimi

Piata 9 - Cel mai bun restaurant din Oradea

Un nou concept implementat de niste oradeni reintorsi in tara cu idei noi si creative.

Am mers sa mancam la pranz si ne-am intors si penru cina... si a doua zi... si a treia zi...

Mancarea delicioasa, timpul de servire relativ rapid avand in vedere ca nu este un fast-food.

Conceptul se bazeaza pe mancare sanatoasa, gatita corect cu ingrediente naturale si produse de la producatori locali sau din Irlanda.

Meniul este variat, pe placul tuturor. Au pentru toate preferintele de la steak- uri de vita, scaricica, burgeri de porc sau vita, pana la supe, salate sau legume la gratar.

La desert au "ceva dulce", in fiecare zi am mancat altceva insa de fiecare data delicios.

Mi-a placut atmosfera, personalul foarte amabil si ambianta localului.

Localul are o zona de macelarie de unde iti poti alege carnea avand 2 variante: ori o iei pentru acasa ori ti-o gateste pe loc un chef, in fata ta (concept de open kitchen).

Exista si pachete deja pregatite pentru cei indecisi (ready to eat), gata de cumparat si mancat, daca nu te poti decide foarte usor in fata zecilor de alegeri.

Langa bunatati am adaugat si o bere artizanala, facuta de artizani locali, care a completat masa.

Trimis de Flaviah in 17.06.19 12:37:47
Validat / Publicat: 17.06.19 13:08:58

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Flaviah); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.