[ALTE ZONE din Cri┼čana], CRI╚śANA - impresii, p─âreri, recomand─âri

Casa Florian [Roșia, BH] [?]
  • AUGUST, 2020
  • de: Marius 72 [20.08.20]
  • RECOMAND─é

Pe-un picior de plai/ O parte din rai

├Än momentul ├«n care am configurat traseul acestei s─âpt─âm├óni, m-am extins spre Piatra Craiului ╚Öi am citit despre Casa tradi╚Ťional─â din Ro╚Öia (jude╚Ťul Bihor), musai voiam s─â dorm acolo. Ghinion! Ocupat, indiferent cum a╚Ö fi jonglat cu zilele. Mi s-a oferit posibilitatea ├«nnopt─ârii la Pensiunea Florian, acela╚Öi patron, ├«ns─âÔÇŁ una mai de fi╚ŤeÔÇŁ aveam s─â aflu din gura proprietarului odat─â ajun╚Öi acolo. ├Än ziua caz─ârii am fost sunat de c─âtre acesta pentru a se [...] ÔÇö vezi review [+16 poze]
Complex Turistic C─âsoaia [Ar─âneag] [?]
  • AUGUST, 2015
  • de: mbo [11.08.15]

Casoaia

Dupa multi ani am hotarat sa facem o excursie, sa vedem cum arata Casoaia, daca merita a fi o destinatie de weekend. Sa tot fie vreo 25 de ani de cand nu am mai fost acolo. Si sa incepem cu inceputul, am plecat din Arad, pe traseul Siria - Galsa - Masca - Maderat - Agrisul Mare - Araneag - Casoaia. Drumul este foarte rau, mai ales pe portiunea Masca - Casoaia, plin de carpeli si plombe, gropi de-ti rupi masina, total nerecomandat celor cu masini cu garda joasa. Groaznic! Ajuns la [...] ÔÇö vezi review
Complex ╚śtrand Termal Marghita 2
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: raly [28.09.15]

Marghita, amintiri din tinerete

Cand eram micuta, vacantele din perioada de vara le petreceam aici, la Marghita. Si asta pentru ca parintii mei aveau pe vremea aceea bilete de la sindicat la tratament. Am indragit de mica aceasta statiune, care pe vremea aceea chiar daca nu era foarte mare, era in floare, era foarte cautata si agreata. Si fiindca toata copilaria mea am petrecut-o acolo, in 1997 cand ne-am casatorit, am ales ca luna de miere sa o petrecem tot acolo, in leaganul scump al vacantelor mele. A fost si ultima data [...] ÔÇö vezi review [+16 poze]
  • Ai fost ╚Öi tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs