Vacan╚Ťa ├«n SEBI╚ś [AR] / ROM├éNIA - impresii, p─âreri, recomand─âri

Afișate impresii [1 - 2]
La pas prin zona Sebiș

Dezna

Cetatea Dezna st─â semea╚Ť─â pe coama dealului Ozoiu, la 390 metri altitudine, ├«n depresiunea Ineu ÔÇô Gurahon╚Ť, ╚Üara Zarandului, amintind vremuri de demult. Dezna e o localitate din Arad, Cri╚Öana ╚Öi ├«╚Öi trage numele de la cetatea cu denumire de origine slav─â de╚Öi unii speculeaz─â c─â ar avea leg─âtur─â cu numele lui Decebal. Nu are. Cetatea se poate vedea din vale chiar ╚Öi pe vremuri de var─â c├ónd sunt coamele ├«mp─âdurite, chiar ╚Öi atunci este vizibilitate bun─â iar de sus, din [...] ÔÇö vezi review [+12 poze]
Motel Han Barsa 3

Rustic

Am avut ocazia sa petrecem o noapte la acest hotel cu ocazia unei petreceri de familie. pentru a nu pleca obosit dupa botez am ales sa rezervam si o camera la hotel cu 100 ron pe noapte. hotelul se afla la iesirea din localitatea barsa spre varfurile. se face la dreapta la intersectia drumului care duce la moneasa cu drumul ce duce la varfurile. hotelul este construit in vechea moara. sala de petreceri este amenajata in stil rustic. meniul si servirea foarte bune au avut darul sa ne sporeasca [...] ÔÇö vezi review [+7 poze]
  • Ai fost ╚Öi tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Al─âtur─â-te comunit─â╚Ťii noastre

[C] Copyright 2008-2023 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă