Vacan╚Ťa ├«n SALONTA / ROM├éNIA - impresii, p─âreri, recomand─âri

Afișate impresii [1 - 8]
  • AUGUST, 2020
  • de: Trank [16.10.20]

╚śtrand termal M─âd─âras

╚śtrandul termal din M─âd─âras a fost o alt─â surpriz─â pl─âcut─â din mini sejurul de dou─â zile din aceast─â var─â. Am c─âutat ca de obicei un loc cu ape termale-termale, ╚Öti╚Ťi la ce m─â refer ╚Öi cu umbr─â mult─â. Variante sunt desigur destul de numeroase ├«n zona de nord-vest ├«ns─â de data asta am c─âutat ╚Öi ceva ce s─â fie neaglomerat, mai retras cumva, ca s─â nu se supere nenea V. I. Rusu pe noi. Am ├«ntors situa╚Ťia pe toate fe╚Ťele ajutat fiind de amicul Goag─âl, am s─ârit peste [...] ÔÇö vezi review [+11 poze]
Millenium Hotel [M─âd─âras] 3
  • AUGUST, 2020
  • de: Trank [02.10.20]

Hotel Milenium M─âd─âras

Trebuie s─â v─â spun din capul locului c─â am avut c├óteva ├«ndoieli ├«nainte de a rezerva aici o camer─â pentru dou─â zile, ast─â-var─â, ├«n plin sezon. Voiam s─â petrecem dou─â zile lini╚Ötite la ╚Ötrandul din M─âd─âras (un sejur pe cinste, voi scrie un articol ceva mai ├«ncolo) ╚Öi mi s-a p─ârut firesc s─â caut o cazare c├ót mai aproape de ╚Ötrand. Milenium e o op╚Ťiune, ├«ns─â am avut dificult─â╚Ťi ├«n luarea deciziei. Site-ul web al hotelului nu a mers (nu merge nici acum ├«n timp [...] ÔÇö vezi review [+18 poze]
  • IULIE, 2016
  • de: cris71 [26.07.16]

Strandul termal din Madaras - o alternativa la Felix

Desi suntem oradeni, cand e vorba de stranduri, daca e sa alegem intre Baile Felix (situate la doi pasi) si strandul din Gyula, preferam varianta Gyula, din motive pe care le-am expus intr-o alta postare. Deocamdata aqua-park-ul din Oradea nu s-a deschis, ca sa pot face o comparatie cu cele susmentionate. Exista totusi o varianta low-cost mult mai buna decat Felix-ul: strandul termal Madaras. Am fost de cateva ori in ultimii ani si de fiecare data am plecat placut impresionat. Azi am [...] ÔÇö vezi review [+9 poze]
O zi în Salonta
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: bogumil [22.12.15]

Muzeul Memorial Arany János Salonta

Adresa po┼čtal─â : mun. Salonta, P-┼úa Libert─â┼úii, nr. 4, jud. Bihor; Coordonate GPS : N46.802324 x E21.662760┬ź Pagina web oficial─â : partiumimuzeumok.ro/nagys ... onta/acasa.html; Beneficiind de ultimele zile de concediu pe anul ├«n curs, dup─â cum v-am promis ├«nc─â din review-ul anterior (La pas prin Salonta), am revenit azi la Salonta, deoarece fiind zi lucr─âtoare (o zi de mar┼úi), am considerat c─â am ┼čanse mult mai mari de a g─âsi acest obiectiv deschis. Mi-am dorit mult s─â [...] ÔÇö vezi review [+21 poze]
Unde mâncăm în Salonta și împrejurimi ?
  • NOIEMBRIE, 2015
  • de: bogumil [29.11.15]

Restaurantul Milenium M─âd─âras - un complex de Guinness World Records

Pagina web oficial─â : hotelmilenium.ro/restaurant.php; Coordonatele GPS : N46.826347 x E21.690535. Dup─â cum v─â "amenin┼úam" ├«nc─â din precedentul review, cel dedicat ora┼čului Salonta, am ajuns ┼či la review-ul dedicat unuia dintre restaurantele mele preferate din afara Oradiei. Restaurantul Milenium de l├óng─â M─âd─âras, este parte a unui complex amplu ce cuprinde pe E671, pe ruta Oradea - Arad (Timi┼čoara), la 30 km. de Oradea ┼či 5 km. de Salonta, un restaurant, despre care o s─â [...] ÔÇö vezi review [+25 poze]
O zi în Salonta
  • NOIEMBRIE, 2015
  • de: bogumil [28.11.15]

La pas prin Salonta

Salonta, al doilea ora┼č ca m─ârime din Bihor (dup─â Oradea, normal), ├«n ce prive┼čte num─ârul de locuitori (undeva spre 20.000), este mai ales un ora┼č de tranzit, pentru cei ce c─âl─âtoresc pe ruta Oradea - Arad (Timi┼čoara), sau pentru cei ce vor s─â ias─â din ┼úar─â pentru a ajunge la Gyula (la b─âile termale de acolo), dar eu cred c─â merit─â ┼či un popas de c├óteva ore, deoarece (surprinz─âtor, poate), chiar ai ce vedea/vizita ├«n Salonta. Pentru c─â totu┼či, cet─â┼úenii de etnie [...] ÔÇö vezi review [+21 poze]

O zi la strandul termal din Madaras [Bihor]

la sugestia unei verisoare am plecat spre localitatea madaras din judetul bihor, in apropierea granitei cu ungaria la strandul termal. acesta se afla la trei km de orasul salonta. pe sensul de mers arad - oradea la iesirea din salonta dupa vreo 3 km se face un drum la stanga care duce la strandul termal de care eu nu am mai auzit. aici am avut placerea de a descoperi un strand cu apa termala foarte cochet si curat (inclusiv toaletele si cabinele pentru schimbat). strandul are mai multe bazine [...] ÔÇö vezi review [+9 poze]
Millenium Hotel [M─âd─âras] 3

Loc de cazare si masa pe ruta Arad - Oradea

Daca faceti parte din categoria celor care rulati multi km prin tara va recomand un loc de dormit si servit masa foarte bun pe ruta Arad - Oradea. Se numeste Motel (hotel) Millenium si este situat la intrare in localitate Madaras pe drumul european E671. Cazarea este disponibila la preturi incepand cu cca 30 euro/noapte pentru camera dubla. Camerele sunt mari, curate, dar mobilierul din anumite camere este sau pare a fi din material cam ieftin. Oricum, pentru 1-2 nopti de cazare este locul [...] ÔÇö vezi review
  • Ai fost ╚Öi tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs