Vacan╚Ťa ├«n ARAD / ROM├éNIA - impresii, p─âreri, recomand─âri [1 / 12]

Biserici, mănăstiri în Arad și împrejurimi
  • SEPTEMBRIE, 2019
  • de: iulianic [22.02.21]

Hodoș-Bodrog - cea mai veche mănăstire din România

Dup─â ce am vizitat M─ân─âstirea S─âraca o veritabil─â surpriz─â pentru noi care nu mai auziser─âm p├ón─â atunci despre ea, ne-am continuat drumul spre nord. Afla╚Ťi la Arad cu unele treburi ale so╚Ťului meu, din vorb─â ├«n vorb─â, o doamn─â din partea locului m-a ├«ntrebat dac─â am vizitat M─ân─âstirea Hodo╚Ö-Bodrog. Nu, nu o vizitasem. ╚śi pentru c─â nici nu auzisem despre ea, amabila mea interlocutoare a ├«nceput a-mi povesti c├óte ceva despre cea mai veche a╚Öezare monastic─â din ╚Ťara [...] ÔÇö vezi review [+24 poze]
Arad Hotel 2
  • FEBRUARIE, 2020
  • de: Trank [28.08.20]

Hotel Arad. Din Arad

Delega╚Ťie de o zi la Arad ÔÇô pac, e nevoie de un hotel. Criteriile pentru o ╚Öedere scurt─â de serviciu sunt cam tot acelea╚Öi: s─â aib─â parcare proprie, s─â fie relativ aproape de centru, s─â po╚Ťi face o plimbare c├ót de c├ót pe seara, s─â aib─â mic dejun, s─â aib─â un fel de bar sau restaurant unde s─â po╚Ťi lovi una ÔÇôdou─â beri dup─â plimbarea prin ora╚Ö. ╚śi mai ceÔÇŽ a! s─â nu fie tare scump. ╚śi s─â po╚Ťi pl─âti cu cardul, of course. Caut ╚Öi g─âsesc mai multe variante, printre [...] ÔÇö vezi review [+18 poze]
ibis Styles Arad Hotel 3
  • AUGUST, 2020
  • de: Aniram [09.08.20]
  • RECOMAND─é

Un loc perfect de oprire

bis Style Arad este pe departe unul din cele mai bune hoteluri din Rom├ónia ╚Öi din lan╚Ťul lor hotelier mi se pare cel mai bun, da, cel mai bun e la noi in Rom├ónia. Sunt toate adunate la un loc : cur─â╚Ťenia, condi╚Ťiile, amabilitatea personalului (unul n-am g─âsit ├«ntors pe dos), lenjerie ╚Öi prosoape impecabile, terasa, mic dejun inclus, parcare, cafea ╚Öi ceai la discre╚Ťie (rar g─âse╚Öti in hoteluri), bai curate ╚Öi mari, camerele frumos colorate, mobila noua, scaune suficiente in [...] ÔÇö vezi review [+18 poze]
Iris Hotel 3
  • OCTOMBRIE, 2019
  • de: Trank [24.04.20]

Hotel Iris Arad

E un hotel ├«n regul─â, pozi╚Ťionat relativ aproape de centru, cu pre╚Ťuri decente ceea ce-l face potrivit pentru delega╚Ťii de exemplu, dar nu numai. Cl─âdirea e ├«n forma de U, curtea este practic o teras─â fain─â ╚Öi mare, la parter este restaurant ╚Öi bar. ├Än camer─â totul ├«n regul─â cu mobilierul ╚Öi cu cur─â╚Ťenia. Am remarcat c─â era ├«n dulap ╚Öi o plapum─â de rezerv─â, n-a fost nevoie, temperatura a fost confortabil─â, ├«ns─â e bine de ╚Ötiut. Am mai notat c─â este ├«n camer─â ╚Öi [...] ÔÇö vezi review [+17 poze]
Maxim Hotel 3
  • IANUARIE, 2020
  • de: simona.p [16.02.20]

Un hotel linistit

Hotelul e unul simplu, modest dar confortabil. Nu e central dar e aproape de oras, 5-7 minute cu masina pana in centru. O nota buna pentru personalul de la receptie, in special domnisoara din ziua cazarii, 6 ianuarie, extrem de amabila, de draguta si plina de solicitudine. Hotelul e linistit, foarte potrivit pentru tranzit, cazari de o zi. Camerele sunt potrivit de mari si au ce trebuie pentru un confort optim: pat mare, larg, confortabil, lenjerie impecabila, televizor mare, mobilier potrivit: [...] ÔÇö vezi review [+4 poze]
Pensiunea Johanna 3

O pensiune dr─âgu╚Ť─â

Aceasta pensiune poate rivaliza u╚Öor cu hotel de 3 sau 4 *, atit ca dot─âri, confort, baie, parcare. ├Än drum spre Budapesta, vezi impresii, am hot─ârit ca o pauza la Arad este binevenita, mai ales ca era 1 ianuarie seara. Din Arad la Budapesta se fac lejer 2h, depinde de timpul din vama. Nu este o pensiune ultracentral, dar u╚Öor de ajuns pe autostrada spre Nadlag de la ea. Am fost surprins de rapiditatea caz─ârii, unde un tinar recep╚Ťioner, ├«╚Öi face ff bine treaba cu zimbetul pe [...] ÔÇö vezi review
Biserici, mănăstiri în Arad și împrejurimi
  • NOIEMBRIE, 2019
  • de: tata123 [16.12.19]

M─ân─âstirea Hodo╚Ö-Bodrog ÔÇô veche vatr─â monahal─â

├Än apropierea Aradului se afl─â o arie natural─â protejat─â ├«ntins─â de-a lungul r├óului Mure╚Ö, ╚Öi anume Parcul Natural Lunca Mure╚Öului. Pe l├óng─â biodiversitatea valoroas─â ╚Öi importan╚Ťa peisagistic─â rezerva╚Ťiei se laud─â ╚Öi cu prezen╚Ťa unui vechi a╚Öez─âm├ónt religios ├«n perimetrul s─âu. Dup─â cele dou─â ore petrecute ├«n centrul municipiului Arad (vezi impresii) am hot─âr├ót s─â m─â ├«ndrept spre rezerva╚Ťia Lunca Mure╚Öului pentru a vizita m─ân─âstirea de acolo. La circa 15 [...] ÔÇö vezi review [+21 poze]
ibis Styles Arad Hotel 3
  • AUGUST, 2019
  • de: Aurici [11.12.19]
  • RECOMAND─é

Tranzit de lux la periferia Arad-ului

Ce ironie a sor╚Ťii! Nu ne-am ├«ndurat noi s─â d─âm un b─ânu╚Ť, dar s─â st─âm ├«n fa╚Ť─â, pe malul lacului Maggiore (vezi impresii) ╚Öi ce s─â vezi? Unde am pl─âtit cea mai scump─â cazare din aceast─â vacan╚Ť─â? La periferia Arad-ului nostru, ├«ntr-o zon─â industrial─â, la un hotel de tranzit dintr-un lan╚Ť important, ce-i drept. Cum a ├«nceput, a╚Öa s-a ╚Öi terminat vacan╚Ťa noastr─â de var─â. Am plecat cu ├«nt├órziere la dus ╚Öi pe nea╚Öteptate la ├«ntors (mai devreme cu 5 nop╚Ťi). Dac─â am [...] ÔÇö vezi review [+31 poze]
O zi în Arad
  • NOIEMBRIE, 2019
  • de: tata123 [11.12.19]

Centrul Aradului ÔÇô m─ârire ╚Öi dec─âdere

C─âl─âtoria la Timi╚Öoara mi-a oferit prilejul de a vedea c├óteva locuri frumoase ├«n preajma ora╚Öului, ca de exemplu parcul ╚Öi colonada din sta╚Ťiunea Buzia╚Ö (vezi impresii) sau satul rotund Charlottenburg ╚Öi muzeul s─âu cinegetic (vezi impresii). Timpul petrecut ├«n Banat s-a dovedit generos ╚Öi mi-a permis s─â fac o scurt─â incursiune ├«n centrul ora╚Öului Arad, localitate pe care doar am tranzitat-o de c├óteva ori. De la ├«nceput pot spune c─â imaginea Aradului (m─â refer doar la zona [...] ÔÇö vezi review [+21 poze]
Pensiunea Vlad 2

In drum spre vest

Avand in vedere ca traversarea Romaniei de la est la vest iti ia aproape toata ziua, am ales o cazare intermediara la Arad in drum spre Germania. Am cautat ceva aproape de autostrada si am gasit ceva convenabil. Am gasit destul de usor locatia si gazdele ne asteptau si ne-au poftit cu masina in curtea cocheta si curata. Am primit camerele si prima impresie a fost destul de placuta, camera moderna si spatioasa cu un pat mare si confortabil, mobilier modern si placut. Dupa prima impresie a [...] ÔÇö vezi review [+4 poze]
Al─âtur─â-te comunit─â╚Ťii noastre

AmFostAcolo recomand─â g─âzduirea la ROHOST.COM