ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2018
AUG-2018
PREȚ 360 euro ?

Descoperă Brela

Brela August 2018

Am ales sa venim in Croatia dupa ce am citit impresiile altor romani despre acest loc. Nu ne pare rau.

In primul rand e liniste.

Initial vroiam sa mergem in Makarska, dar nu am gasit cazare, iar cineva ne'a oferit cazare in Brela.

Am primit o casa mare, la pretul de 45euro pe noapte pt doua persoane. Proprietarii sunt foarte prietenosi... s'au oferit sa ne arate zona cu masina proprie, ne'au oferit loc de parcare langa casa si inca un loc de parcare ft aproape de plaja in Makarska.

Am ales sa venim aici pe ruta Ungaria-Croatia, pe autostrada si pot spune ca am platit cam mult (aproape 50 euro taxele de drum), insa autostrada din Croatia e impecabila si pe nici o portiune nu se lucra.

Sa revin la cazare... conditiile sunt super, casa e dotata cu bucatarie noua, aer conditionat in fiecare incapere (sunt 2 camere cu pat matrimonial si inca 2 canapele extensibile in living... deci incap 6pers 100%), este uscator de par, prosoape, aparat cafea, chiar si cafea si zahar, tacamuri... absolut tot ce e nevoie.

Pentru cine e interesat, va las numarul de telefon al doamnei care ne'a primit: Sandra [...]. Doamne are si o cladire de apartamente, dar pt ca nu mai avea camere, ne'a oferit aceasta casa. Precizez ca pretul se negocieaza pt cazare, iar faptul ca avem parcare este un mare PLUS, deoarece parcarile sunt contra cost si nu scapi de amenda daca nu platesti sau esti parcat neregulamentar.

Scriu pt prima data pe acest site si sper sa ma descurc sa incarc si poze... sper sa ajute aceasta recenzie si alti romani.

Cu proprietarii am vorbit in limba sarba si ne'am inteles foarte bine, dar stiu si engleza.

Despre vreme pot spune ca am prins cod rosu de canicula, dar umbra la plaja este si apa are 26grade. Ne place ca plajele nu sunt aglomerate.

Am sa revin si cu locurile bune de mâncat si cu ce mai descoperim interesant prin zona!

Trimis de Doris191093 in 05.08.18 12:33:14
Validat / Publicat: 05.08.18 13:32:29
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CROAȚIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Doris191093); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P02 [fără descriere]

webmasterX [05.08.18 13:30:53] »

Bun review de debut, merită remarcat

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Descoperă Brela, BRELA - BASKA VODA" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

webmasterX [05.08.18 13:32:16] »

Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Aceste info se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

Pentru a transmite un mesaj personal: click pe linkul "mesaj pers" afişat la fiecare ecou, lângă username (ori click pe username, apoi - în fereastra nou-deschisă - pe linkul "trimite mesaj pers").

Notă: Este necesar ca destinatarul să aibă bifată opţiunea ACCEPT PRIMIRE MESAJE DE LA CEILALŢI UTILIZATORI. Opțiunea se poate seta/deseta din secțiunea CONTUL MEU.

pagină generată în 0.0701098442078 sec