Vacan╚Ťa ├«n MAKARSKA-TUCEPI / CROA╚ÜIA - impresii, p─âreri, recomand─âri [1 / 3]

Afișate impresii [1 - 10]
Villa Bougenvillia Tomas [Tucepi] 3
  • de: Daiza [25.07.22]
  • NURECOMAND─é

NU recomand Villa Bougenvillia Tomas [Tucepi]

Buna dragii mei, multumesc adminului pentru link-ul unde pot posta un review despre cazarea din Croatia, pentru ca marturisesc ca nu m-am descurcat sa gasesc aceasta vila in site. Nu recomand cazarea aici si va doi detalia si partile bune si partile mai putin bune. Vila este aproape de plaja, asa cum promite in booking, insa este fix langa sosea si este un zgomot absolut infiorator non stop si mai ales noaptea. Eu nu pot dormi cu aerul conditionat si cu geamul inchis, era infiorator de [...] ÔÇö vezi review [+18 poze]
  • de: Daiza [16.07.22]
  • RECOMAND─é

Croatia ÔÇö excursie 'alergata' sau asa NU!

Buna dragii mei, am promis ca revin cu un articol mai detaliat despre vacanta mea in Croatia, zona Tucepi-Makarska. Cred ca voi scrie mai mult despre greselile facute in aceasta excursie, care mi-au scazut foarte mult gradul de satisfactie. Poate cineva va invata ceva, noi sigur am invatat din propriile greseli. A fost o calatorie foarte "alergata". Am plecat cu masina personala din Romania la ora 6 dimineata si la ora 12.30 deja eram iesiti din Romania prin vama Nadlac. Ne-am dorit sa [...] ÔÇö vezi review [+15 poze]
  • de: Daiza [11.07.22]
  • NURECOMAND─é

Makarska Tucepi - din pacate nu voi reveni

Buna dragii mei. Nu am mai scris demult dar promit sa revin in forta. Acesta cred ca va fi cel mai scurt review al meu, dar voi reveni intr-o postare ulterioara cu mai multe detalii. Am fost in vacanta in Croatia la Tucepi Makarska. Nu as mai veni niciodata aici si nu pentru ca este ceva extrem de urat ci pentru ca dupa un drum care a surat 2 zile (am dormit inAustria) nu merita nimic aici. Nu seamana cu Grecia, nici cu Spania. O fasie mica de plaja de 2-3 metri, copaci langa, cazari [...] ÔÇö vezi review [+15 poze]
Bluesun Hotel Neptun [Tucepi] 3
  • IUNIE, 2021
  • de: LV [21.07.21]

Sejur la Bluesun Hotel Neptun, Tucepi

Dupa o documentare atenta pe internet, fiind pentru noi prima vizita in Croatia, am decis sa ne orientam asupra unui lant hotelier cunoscut, Bluesun, care detine hoteluri in mai multe statiuni de pe Coasta Dalmata. Avand in vedere ca aveam cu noi un copil de 2 anisori am ales Bluesun Hotel Neptun din Tucepi, un hotel cu all inclusive, situat pe plaj─â. Pot spune ca am facut o alegere foarte bun─â, hotelul indeplinind majoritatea criteriilor noastre. Amplasarea acestuia este ideala. In [...] ÔÇö vezi review [+15 poze]
  • IUNIE, 2021
  • de: LV [04.07.21]

Croatia, o surpriz─â frumoas─â

Dupa o asteptare de 1 an, am reusit in sfarsit sa ajungem in mult dorita vacanta in Croatia. Ar fi trebuit sa mergem anul trecut dar pandemia ne-a dat planurile peste cap si asa am ales o vacanta mai aproape, la vecinii bulgari. Dupa o documentare am─ânun╚Ťit─â am ales statiunea Tucepi, cu cazare la Bluesun Hotel Neptun. Anul trecut rezervasem un alt hotel din cadrul aceluia╚Öi lant hotelier dar in Brela. Acum dupa ce am vizitat si Brela, am realizat ca am luat decizia corecta. Tucepi fiind [...] ÔÇö vezi review [+25 poze]
Villa Oscar (Put Moce 32) 3

Villa Oscar - gazde de 5 stele

Salutare tuturor! Cum nu am g─âsit alte ecouri despre villa Oscar aici pe site, consider c─â merit─â ni╚Öte cuvinte de laud─â ├«n r├óndurile ce urmeaz─â. Pentru c─â se g─âsesc dou─â unit─â╚Ťi cu aceea╚Öi denumire ├«n Makarska, men╚Ťionez c─â unitatea despre care vorbesc este cea situat─â la adresa Put Mo─Źe 32,21300. Localizare: Chiar ├«n or─â╚Öelul Makarska, dar a╚Öezat─â pe o colin─â, astfel av├ónd o vedere superb─â asupra ora╚Öului ╚Öi implicit spre mare. Drumul de acces [...] ÔÇö vezi review [+5 poze]
Descoper─â Makarska ┼či muntele Biokovo

Riviera Makarska - să vezi și să nu crezi

Salutare tuturor! S-ar putea ca acest review s─â fie unul lung, iar pentru cei care doresc varianta scurt─â ata╚Öez link-ul rezumatului video de pe youtube. Un like acolo m-ar ├«ncuraja :). youtube Transport: Am plecat cu ma╚Öina personal─â pe traseul Oradea - Budapesta - Zagreb - Zadar - Makarska. La plecare am ales s─â cobor├óm de pe autostrad─â l├óng─â Zadar, ├«n favoarea drumului na╚Ťional de pe coast─â, pentru a admira peisajele si pentru a alunga monotonia de pe [...] ÔÇö vezi review [+59 poze]
Unde mâncăm în Makarska?

Il Golfo din Makarska, ├«nc├ónt─âtor, cu pre╚Ťuri bune

Adresa: Put Cvitacke, 21300, Makarska, adic─â pe plaj─â, ├«n golful din fa╚Ťa hotelului Dalmacija - vezi impresii Program: zilnic ├«ntre orele 8-24 Acolo f─âceam ╚Öi plaj─â, acest restaurant dispune de o teras─â superb─â, are ╚Öi o limb─â de ponton (care devine teras─â pentru cin─â), scaunele ╚Öi mesele sunt din imita╚Ťie de ratan, foarte confortabile. Meniul este bogat, mediteranean ╚Öi european, la mare c─âutare e carnea de ton la gr─âtar. Personalul e t├ón─âr, amabil, z├ómb─âre╚Ť, [...] ÔÇö vezi review [+27 poze]
Unde mâncăm în Makarska?

Lavand─â, pre╚Ťuri cu stropi de Adriatic─â

Adresa: Doctor Franje Tudmana 15A, Makarska 21300 A╚Öezat pe pietrele din Makarska, impresioneaz─â prin elegan╚Ť─â ╚Öi bun gust. Ar─âta impecabil din punctul meu de vedere, mesele ╚Öi scaunele sunt din imita╚Ťie de ratan, fe╚Ťele de mas─â aveau e╚Öarfe maronii. Sub pini, cu marea la picioare, ├«ntr-o atmosfer─â cald─â, Lavander a fost alegerea domnului C. Eu c─âutam altceva, un renumit restaurant Don Antonio prin buricul ora╚Öului, mai aproape de munte. Dar ne-am pro╚Ť─âpit la malul [...] ÔÇö vezi review [+24 poze]
Descoper─â Makarska ┼či muntele Biokovo

Vepric, un loc pentru rug─âciuni ╚Öi dorin╚Ťe

Vepric e unul dintre locurile pe care am dorit s─â le v─âd ├«n Croa╚Ťia, m-a atras numele ╚Öi am citit un pic despre. Cu religia nu prea le am :), cu descrieri de locuri sfinte nu, dar voi face un efort ╚Öi v─â voi povesti despre acest loc ├«ncastrat ├«n Biokovo, contopit cu natura. Sanctuarul Lourdes e ├«n Fran╚Ťa, ╚Ťar─â ├«nc─â ocolit─â de mine. La Vepric e o copie a sanctuarului din Fran╚Ťa, e mult mai mic dar mie mi s-a p─ârut foarte mare totul. Sanctuarul din Vepric e la c├ó╚Ťiva km de [...] ÔÇö vezi review [+56 poze]
Al─âtur─â-te comunit─â╚Ťii noastre