Vacan╚Ťa ├«n VIS [insula] / CROA╚ÜIA - impresii, p─âreri, recomand─âri

• IUNIE, 2017
  • de: diacrys* [06.09.17]
  • RECOMAND─é

Reflectare fugitivă în lumina electrică, nepământeană, de la Blue Cave

Grota Albastr─â, sau Blue Cave, pe numele s─âu interna╚Ťional, se g─âse╚Öte pe insula aproape nelocuit─â Bisevo, una din mul╚Ťimea de insuli╚Ťe din vestul insulei Vis (pe care am prezentat-o ├«n review-ul anterior). Chiar dac─â, a╚Öa cum am auzit, mai sunt ╚Öi alte locuri ├«n Europa ├«n care se poate contempla acest fenomen, pentru mine a fost deocamdat─â singurul. Din acest motiv a meritat f─âcut─â excursia (de altfel, deloc complicat─â), care a ├«ntregit descoperirea insulei Vis. Noi am avut [...] ÔÇö vezi review [+20 poze]
Descoper─â insula Vis
  • IUNIE, 2017
  • de: diacrys* [28.08.17]
  • RECOMAND─é

Reverie pe malul Adriaticii, în nemișcarea insulei Vis

Unde a╚Ťi fost ├«n Croa╚Ťia? m─â ├«ntreab─â o colaboratoare. ├Än VisÔÇŽ. P─âi cum se numea? Chiar a╚Öa, VisÔÇŽ :) . Insula Vis este cea mai ├«ndep─ârtat─â insul─â locuit─â din Marea Adriatic─â, din grupul de insule de l├óng─â coasta dalma╚Ťian─â, ├«n spatele insulei Hvar. Noi am ajuns aici cu un grup de colegi ├«ntr-un proiect interna╚Ťional, la ├«nceputul lunii iunie 2017, dup─â o c─âl─âtorie extenuant─â care a dep─â╚Öit 24 de ore. Cu ocazia acestui proiect (├«nc─â din Slovenia, nu de [...] ÔÇö vezi review [+20 poze]
  • Ai fost ╚Öi tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs