ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.09.2016
PREȚ 3.500 - 4.000 lei ?
2 AD. + 2 COPII -- v: 3 si 4 ani

Descoperă Govora şi împrejurimile

Din nou la tratament

Am revenit la tratament in Govora.

Dupa experienta din luna Mai a anului 2015, am hotarat sa alegem tot hotelul Parc - vezi impresii.

Totul este neschimbat. Aceleasi conditii, aceeasi mancare, aceeasi oameni ca in descrierile anterioare.

Noi am prins o vreme ploiasa si cam rece dar a fost bine. Aerul era foarte curat si mirosul de iarba amestecat cu ploaia a fost superb!

O veste buna este locul de joaca din parcul central. La tura din octombrie 2015 era acolo iar in mai 2016 era inca nou, frumos si destul de bine dotat pentru ca cei mici sa se joace cateva ore/zi.

Pavilionul central este in lucru si am inteles ca l-a luat o firma privata in administare.

Zona este superba dar cam moarta mai ales in perioada de primavara si de toaman. Vara posibil este mai animata. Dar, pentru cateva zile este o locatie perfecta pentru relaxare si plimbari.

Am fost sa luam masa si la Complexul / Campingul Silva. De vreo 3 ori. preturi micute. Cel mai bun cascaval pane. Mai bun ca cel facut de mine acasa. Ciorba buna. Am nimerit intr-o sambata cand avea un eveniment si cred ca au facut mai multa. Era proaspata si foarte gustoasa. Carnea la gratar bine facuta si gustoasa. Au si variante de meniu zilnic doar ca nu prea il schimba asa ca nu prea am vrut sa ne riscam. A treia oara am cerut iar cascaval pane si nu mi-a mai placut (era alt bucatar) si mamaliga cu branza si mamaliga era facuta mai demult si tinuta la cald iar dupa asta nu am mai fost acolo.

In toamna asta plecam iar. Sper sa va aduc vesti mai bune.

Trimis de julyalina in 30.09.16 10:54:01
Validat / Publicat: 30.09.16 12:19:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GOVORA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (julyalina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 In fata hotelului Parc

pagină generată în 0.0854420661926 sec