Vacan╚Ťa ├«n GOVORA / ROM├éNIA - impresii, p─âreri, recomand─âri [1 / 10]

Afișate impresii [1 - 10]
  • de: MykeR [20.03.21]
  • RECOMAND─é

Un loc minunat pentru refacere

Am c─âutat un loc pentru 3-4 zile de odihn─â ├«mpreun─â cu ni╚Öte prieteni, de unde s─â putem ╚Öi vizita locuri frumoase. Pentru c─â am mai fost la Govora ╚Öi ne-a pl─âcut, am c─âutat posibilit─â╚Ťile de cazare ╚Öi am fost ├«nc├ónta╚Ťi de loca╚Ťia pensiunii ╚Öi de op╚Ťiuni - inclusiv de a lua masa acolo. Pensiunea este localizat─â l├óng─â frumosul parc al Govorei, vis-a-vis de hotelul Palace, la o intersec╚Ťie a str─âzii principale ÔÇô u╚Öor de ajuns cu ma╚Öina sau pe jos. Un argument [...] ÔÇö vezi review [+12 poze]
Unde mâncăm în Govora?
  • de: Safta Radu [18.03.21]

Restaurantul ÔÇ×CascadeÔÇŁ - dec├ót nimic, bun ╚Öi acesta

├Än cele dou─â zile petrecute la B─âile Govora ne-am plimbat prin sta╚Ťiune c├ót ne-au ╚Ťinut balamalele, am vizitat m─ân─âstirile mai apropiate, dar am mers ╚Öi la restaurant pentru hrana cea de toate zilele, ce-i drept doar la pr├ónz, seara am m├óncat din traist─â :) la vila Ana, unde am fost caza╚Ťi. Variantele de a lua masa sunt ├«ns─â foarte pu╚Ťine, practic po╚Ťi s─â m─ân├ónci doar la restaurantul Cascade sau la restaurantul hotelului Palace, sunt foarte pu╚Ťini turi╚Öti, majoritatea [...] ÔÇö vezi review [+13 poze]
Vila (Casa) Ana 3
  • de: Safta Radu [15.03.21]
  • RECOMAND─é

Cazare bună, liniște, aer curat, plimbări, totul a fost pe placul nostru

Prin multe locuri am ajuns ├«n ╚Ť─âri╚Öoara noastr─â, dar la B─âile Govora nici c─â m─â g├óndeam s─â ajung vreodat─â. ╚śtiam eu c├óte ceva despre aceast─â sta╚Ťiune, c─â este recomandat─â pentru tratarea multor afec╚Ťiuni, c─â aerul de acolo este considerat cel mai curat din Europa, dar g├óndurile mele se ├«ndreptau tot timpul c─âtre alte z─âri. P├ón─â ├«ntr-o zi, c├ónd so╚Ťia mi-a propus, mai ├«n glum─â, mai ├«n serios, s─â mergem la B─âile Govora, iar eu, ca un b─âiat ascult─âtor ce sunt, [...] ÔÇö vezi review [+11 poze]
Descoper─â Govora ┼či ├«mprejurimile
  • FEBRUARIE, 2021
  • de: iliematei [03.03.21]

Baile Govora, Schitul Bradul, Rm. Valcea

Vremea este un factor decisiv pentru un concediu reusit. Am avut parte de asa ceva in cele 5 zile rezervate la Hotel Pallas 4* cu tratament balneo si demipensiune. Pretul a fost bine corelat cu oferta. La acest moment este singurul hotel functional din statiune, este renovat satisfacator pentru o cladire ce apartine inca de stat, este monument istoric si primul hotel din Romania cu baza de tratament proprie. Camere curate, mancare buna, bufet suedez, tratament balnear pentru diferite [...] ÔÇö vezi review [+6 poze]
Descoper─â Govora ┼či ├«mprejurimile
  • NOIEMBRIE, 2020
  • de: mprofeanu [24.11.20]

Plimbare de o zi prin frumoasele Mănăstiri de lângă Râmnicu Vâlcea

Duminic─â, 15 noiembrie, m-am hot─âr├ót s─â fac o plimbare pe la c├óteva din m─ân─âstirile de l├óng─â Rm. V├ólcea. Voiam s─â le v─âd ├«n peisaj ╚Öi zi de toamn─â t├órzie, a fost o zi frumoas─â, ├«nsorit─â, vara le v─âzusem anul trecut, c├ónd, ├«mi pare r─âu ╚Öi acum, nu am avut aparatul foto la mine, iar cu telefonul nu prea fac poze. Diferen╚Ťa de acum a fost o supriz─â pl─âcut─â, drumul care a fost complet asfaltat ╚Öi modernizat. Sunt tot prin Oltenia ca ╚Öi m─ân─âstirile de pe Valea R├óului [...] ÔÇö vezi review [+72 poze]

Minunata recreere

Am fost aici acum o saptamana. Extraordinara locatie, extraordinare gazde! Oameni implicati sa ai cel mai minunat sejur! Am servit micul dejun, foarte copios, nici sotul meu nu reusea sa-l termine. Camere fara cusur! Dotate, bineinteles, si cu dezinfectant. In jur liniste, copaci, pasarele, aer curat. Pentru excursii ne-am documentat inainte, dar am primit si sfaturi de la gazde. Noi, in cele trei zile, am vizitat Manastirea dintr-un lemn (de doua ori), Manastirea Bistrita, [...] ÔÇö vezi review
  • AUGUST, 2020
  • de: alinal [14.08.20]
  • NURECOMAND─é

Hotel Palace, Baile Govora, de evitat!!! 3 stele maxim!!!

Am ales hotelul Palace din Baile Govora, pentru tratamentul astmului bronsic de care sufar. De fapt e singurul hotel oarecum decent din aceasta statiune in paragina. Am venit aici exclusiv pentru tratament dar am fost dezamagita de acest hotel. Nu inteleg de ce are 4 stele. Hotelul arata impresionant in exterior, cand ajungi in camera iti dai seama despre neajunsuri. [...] ÔÇö vezi review [+15 poze]
  • IULIE, 2020
  • de: rentea [08.08.20]
  • NURECOMAND─é

Mai bine stati acasa...

Unele lucruri trebuie sa dispara pentru ca apoi, in ordinea firii, altele sa renasca si sa isi afle menirea. In general, Govora, este unul dintre aceste lucruri, iar hotelului respectiv, in mod special i se aplica. Atat timp cat tu, ca tara, nu poti oferi in turism cine stie ce conditii, pentru ca... acesta e nivelul nostru de dezvoltare, acum in 2020, trebuie sa gasesti o nisa unde sa excelezi. Nu e usor, dar e unica ta sansa. Unii au gasit-o, au facut mici pensiuni in creierii muntilor [...] ÔÇö vezi review [+8 poze]

Odihn─â ┼či ospitalitate

Plecat-am de acas─â la un gr─ât─ârel prin Vl─âde┼čti, V├«lcea, cu g├óndul la o noapte de petrecut ├«n B─âile Ol─âne┼čti. Fiind relativ aproape, am tras o fug─â ├«n sta┼úiune, am vizitat, cu furnic─âturi pe ┼čira spin─ârii, locurile ├«n care am copil─ârit vacan┼úele de var─â (neamu' mare, case multe) ┼či am purces spre o cazare "la ghici"... Ooof, c├ót de mult s-a schimbat sta┼úiunea! Case ciorchine, construite una l├óng─â alta, de nu mai exist─â verdea┼úa de alt─âdat─â. Oameni oleac─â mai [...] ÔÇö vezi review [+19 poze]
Palace Hotel 4

Se doreste un cuib al boierilor de altadata

Sejurul a durat intre 31.01.2020 si 3.02.2020. Am ales acest hotel la recomandarea unui coleg (prieten foarte bun) si pentru a valorifica tichetele de vacanta oferite de anul trecut de guvern. Hotelul prezinta avantajul ca se poate rezerva telefonic fara avans. Hotelul este monument istoric si a fost construit daca nu gresesc intre 1912 - 1914, renovat cu fonduri europene in 2013 si apartine de S. C. Govora S. A., cred ca de aici vine managementul defectuos al hotelului. Hotelul este foarte [...] ÔÇö vezi review [+30 poze]
Al─âtur─â-te comunit─â╚Ťii noastre

AmFostAcolo recomand─â g─âzduirea la ROHOST.COM