ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.03.2019
ÎNSCRIS: 03.03.08
STATUS: AUGUSTUS
LUNA
MAR-2019
PREŢ: 147 lei (și vreo 13 tips)

Unde mâncăm în Păltiniş?

Un restaurant decent - la hotelul Cindrel

TIPĂREȘTE URM de aici

Primul prânz luat la Păltiniș a fost chiar aici. Asta după ce o persoană (nu spui cine, de prin partea locului) m-a sfătuit călduros nu care cumva să încerc să fac prostia să mănănc la vestita „Alpina”. Și după ce am constatat pe viu că alte locuri deschise, în această parte a anului, nu prea mai sunt pe acolo.

Am intrat în restaurant și am fost poftiți la o masă, ni s-au adus un rând de meniuri și după ce ne-am decis am fost întrebați ce am dori să mâncăm. Eu am dorit să mănânc o ciorbă de văcuță, apoi faimoasa ceafă de porc cu cartofi prăjiți și salată de ardei copți. Fetele au luat cțte o tochitură, apoi la desert, clătite cu înghețată.

Serviciul a fost și aici destul de rapid, amabil și mai ales, eficient.

Nu știu dacă se poate plăti și cu cardul (nu am fost întrebați - s-a făcut bonul direct pe ca$h), posibil să se poată dar e bine să spuneți clar când solicitați plata.

Ambianța e plăcută, căldură destulă (chiar a trebuit să mă mai lepăd de un rând de haine, de am rămas doar în tricou).

Mâncarea nu a strălucit însă cam prin nimic, dar a fost totuși destulă și făcută cu gust. Aș vrea totuși să remarc salata de murături asortate (din producție proprie) pe care iubi a lăudat-o mult.

Recomand.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de Dragos in 18.03.19 19:22:32
Validat / Publicat: 18.03.19 19:36:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ROMÂNIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dragos); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

pagină generată în 0.0806639194489 sec