ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.03.2019
ÎNSCRIS: 03.03.08
STATUS: AUGUSTUS
LUNA
MAR-2019
PREȚ 220 lei (inclusiv tips) ?

Unde mâncăm în Păltiniş?

Restaurantul Conradt @ Hohe Rinne Păltiniș

TIPĂREȘTE URM de aici

Am zis să încercăm și aici să vedem ce poate oferi restaurantul unui hotel de patru stele (ce par foarte reale, la o primă privire). Zis și făcut: am sărit în mașină (după ce mai devreme mă „dădusem” de câteva ori cu schiurile la Arena Platoș (urcând cu ele în spinare, că pârtia era „închisă” pe partea de transport pe cablu) - așadar cu o mare poftă de mâncare la purtător.

Norocul meu că eram în extrasezon, altfel îi bai mare cu locul de parcare acolo...

Am urcat la restaurant și am constatat mai ales că e plăcut de cald și foarte spațios, curat și foarte frumos amenajat.

Am făcut o vizită rapidă pe la toaletă să mă spăl pe mâini și apoi am luat loc la o masă și am comandat: eu o supă cremă de dovlecei, mami o ciorbă de fasole, apoi la felul principal am ales un ciolan de porc bavarez, cu cartofi „wedges”, salată de varză cu chimen, hrean, roșii cherry la cuptor și muștar. O nebunie, pe puțin pentru trei persoane. Noi n-am reușit să dovedim toată porția în totalitate.

La final, o porție de papanași (fierți!) și o cafea mică au încheiat festinul.

Serviciul foarte prompt și eficient. S-a putut plăti cu cardul.

Recomand cu căldură - a fost de departe locul cu cea mai bună mâncare pe care l-am găsit acolo! Trebuie evident să spun că prețul e pe măsură, dar merită!

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de Dragos in 18.03.19 17:08:03
Validat / Publicat: 18.03.19 18:10:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ROMÂNIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dragos); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.