ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2019
ÎNSCRIS: 01.07.14
FEB-2015

Cheile Sohodolului

Invitatie la drumetie

Daca vreti sa va relaxati si sa va bucurati de natura, va propun o drumetie in Cheile Sohodolului din judetul Gorj. Am inteles ca in aceasta locatie s-au realizat filmele istorice cu Florin Piersic.

Veti fi fascinati de frumusetea peisajului. Noi eram in drum spre Serbia si, pt o zi, am poposit in zona Gorjului. Fireste ca am fost sa vedem si operele lui Brancusi, dar satele din acest judet ne-au impresionat mai mult prin arhitectura lor.

Ajunsi in Cheile Sohodolului, ne-am bucurat de o dupa-amiaza frumoasa, in care am mai auzit doar susurul apei, soaptele vantului si cantecul pasarilor. Totul ne-a placut. Va promit o deconectare totala de la cotidian!

Trimis de catalinioan in 12.07.19 00:44:41
Validat / Publicat: 12.07.19 06:40:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în RUNCU [GJ].

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catalinioan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.