ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.12.2018
STATUS: PARTENER
DEC-2018
colegi

Descoperă Sibiul

Articol publicat FĂRĂ NOTE; vezi mai jos motivele...

Restaurantul „Redal Event”

Anul acesta petrecerea de sfârșit de an, sindicatul societati la care lucrez a organizat-o la restaurantul Redal Event in Sibiu.

Restaurantul se găsește pe strada Johann Sebastian Bach nr 4 destul de aproape de gara.

De la intrare am fost abordati de angajatii restaurantului care ne-au luat hainele la garderobă si ne-au dat un tichet cu nr. de garderoba al hainelor.

Sala de mese foarte frumos aranjata culoarea predominanta era movul, am ramas surprins de mese si scaune care erau din plastic foarte transparent. Iti dadea senzatia ca sunt foarte fragile dar am aflat de la angajatii restaurantului ca rezista pana la 300kg.

Totul a fost organizat foarte bine si ne-am simtit foarte bine.

Mancarea a fost foarte buna nu stiu preturile fiindca a fost organizat de sindicat dar am inteles ca nu este foarte scump.

Anexez si niste fotografii.

Va urez un Craciun fericit si un an nou cat mai bun!

Trimis de nelu73 in 23.12.18 09:13:19
Validat / Publicat: 23.12.18 19:36:53

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nelu73); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE? [doar simbolic; articolul NU are PMA std]

NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

webmasterX [23.12.18 09:39:23] »

@nelu73: necesare niște clarificări ”tehnice”, înainte de publicare

”Redal Events” este un restaurant obișnuit, care organizează ȘI evenimente?

Sau este predominant folosit DOAR PENTRU astfel de evenimente?

nelu73 [23.12.18 09:45:08] »

@webmasterX: Da este un restaurant care organizeaza evenimente festive.

webmaster [23.12.18 18:49:51] »

Din prezentarea lor de pe internet ar rezulta că organizează DOAR evenimente

Cu alte cuvinte, nu poți intra acol, singur, să comanzi mâncare, de ex ”meniul zilei” etc.

Este corect?

nelu73 [23.12.18 19:14:53] »

Eu nu sunt din Sibiu si am fost prima data in aceasta locatie m-am uitat si eu pe site-ul lor si cred ca asa este cum spuneti dumneavoastra.

webmaster [23.12.18 19:34:12] »

@nelu73: Mulțumesc.

Nu e potrivit, atunci, în rubrica ”Unde mâncăm în Sibiu” - cititorilor nu le este util acolo = NU POT intra să mănânce acolo (ci doar dacă sunt invitați la vreun eveniment)

Nu știu unde ar fi potrivit / util...

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Descoperă Sibiul şi împrejurimile, SIBIU" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi?]

Review-ul este asimilat categoriei ”de interes turistic restrâns”, fiind publicat fără note și fără PMA STD (se poate vota simbolic)

nelu73 [23.12.18 19:41:37] »

@webmaster: ok foarte bine poate cineva vede si vrea sa organizeze evenimente speciale din viata lor! Locatia este superba. O seara buna va doresc!

nelu73