ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.12.2014
STATUS: PREMIUM
LUNA
DEC-2014
single

Unde mâncăm în Arad şi împrejurimi

Segafredo Arad

Tocmai ce m-am intors ieri de la Arad.

O sa scriu si un review despre Arad, insa acum vreau sa va povestesc putin despre o locatie superba, o cafenea care mi-a mers la suflet. Avand ceva treaba prin Arad m-am intalnit cu un prieten si am vrut sa mergem sa bem o cafea. Mi-a zis: "bai, te duc eu undeva unde e cea mai buna cafea din oras". Zis si facut, ne-am urcat in masina si am plecat spre locul cu pricina. Am ajuns in centrul aradului, am parcat in fata tribunalului si am intrat in Segafredo.

Cafeneaua este chiar in centru, vis-a-vis de tribunal, nu stiu numele bulevadrului principal, dar am vazut ca strada care este langa el se numeste Closca. Buuun, sa va povestesc putin de local si produse. Un local destul de mare, bine aranjat si linistit. Totul este in alb, negru si rosu, Cafeneaua este relativ noua am inteles, deschisa anul trecut in Noiembrie sau Decembrie. Fete dragute, care servesc rapid si elegant, lume linistita si bine crescuta. O cafea exceptionala, prajiturile la fel. Am inteles ca totul se face acolo, deci totul este proaspat. Nu m-am putut abtine sa mananc si o inghetata cu pepene galben pentru ca am vazut la cineva de la masa alaturata si mi s-a parut senzationala. Preturi medii, poate putin mai jos ca in Bucuresti, dar fiind chiar in centru iar locatia fiind foarte frumoasa, merita orice leu.

In schimb totul foarte bine bine pus la punct, toaletele foarte curate si frumos mirositoare. Meniul este bogat, vin fiert, Jager fierbine :), cafea de toate tipurile, parajituri si inghetata la fel. Sucuri, apa, bere, bauturi alcoolice tari, sampanie, fresh-uri, croisante, sandwich-uri si divsere promotii.

Deci, daca aveti drum prin Arad, va recomand aceasta locatie.

Trimis de bartaiomu in 19.12.14 09:45:25
Validat / Publicat: 19.12.14 11:30:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ARAD.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bartaiomu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.