ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.10.2014

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Restaurant Rustiq (Santimbru)... o mizerie!!!

Vin si eu cu impresii mult mai proaspete, din 7 octombrie 2014, mai exact.

Din pacate, locatia este sub orice critica. Spun din pacate pentru ca sunt convinsa ca in urma cu 5-6 ani, poate, acest restaurant era la nivelul renumelui. Am vazut autografe si impresii bune lasate de o multime de vedete TV, trupe rock, politicieni etc.

Ce am gasit noi? ... O groaza de muste (nu exagerez deloc... o GROAZA), mesele erau lipicioase, toate obiectele artizanale (autentice, nu zic nu) erau incarcate de praf, plasele de la geamuri (culmea erau plase la geamuri) murdare si cu panze de paianjen, peretii care strigau dupa o mana de var proaspat, etc.

Am ramas totusi, pentru ca nici in Alba Iulia nu aveam cine stie ce variante. Am comandat cate o ciorba de fasole cu afumatura specificand de la inceput ca o vreau fierbinte, o portie de sarmale (despre care mi s-a spus ca sunt facute cu o zi in urma) si un piept de pui la gratar cu garnitura de cartofi prajiti si muraturi asortate.

Ciorba am primit-o nu rece, e putin spus, am primit-o sleita. Rece am primit-o din a doua incercare pentru ca am dat-o retur. A treia oara nici nu m-am obosit sa-mi bat gura. Sarmalele aveau 4-5 zile lejer, erau aproape rancede, doar gratarul a fost ok.

In concluzie, am mancat in sila.

Am vazut si dreptul la replica scris de proprietar la un alt review.

Domnule Calin Maties,

Nu cred ca cineva are ceva cu dumneavoastra sau cu locatia dumneavoastra dar, daca vreti sa intelegeti ceva din observatiile clientilor, sa va insusiti si sa rezolvati problemele, veti avea din nou un restaurant de renume. Daca nu... asta e!

Va doresc mult, mult success!

Trimis de mirmicu in 09.10.14 11:34:36
Validat / Publicat: 09.10.14 12:50:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AIUD & TEIUȘ.

VIZUALIZĂRI: 2231 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mirmicu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

StevenWhite
[09.10.14 14:54:34]

Pentru viitor, ca localnic din Alba Iulia recomand Restaurant Pizzerie DalBaffo si Trattoria da Roberta. Amandoua in centrul vechi al orasului, in zona primariei.

Tbogdan
[30.12.14 10:27:57]

28 ddecembrie2014... rustiq un gust amar. o camera cu dusumea ce scârţâie la orice pas. un pat tare şi in celaşi stil de nu puteai sa te întorci de pe o parte pe alta ca riscai sa trezeşti tot hotelul, o baie jegoasă cu praf şi mizerie. podeaua nu cred ca a fost spălată de foarte mult timp pt ca din loc in loc erau pete lipicioase. Afara un miros de îţi vine sa vomtiti din cauza fermelor de pui. Am ales acest hotel pentru ca avea preţul cel mai mic şi aveam nevoie doar de un loc unde sa dorm pentru o singura noapte... dar ţeapă la receptie mi s-a cerut taxa suplimentara de 30 lei pentru un căţeluş f mic pe care îl aveam cu noi. aşa ca aviz amatorilor.

[30.12.14 10:32:13]

@Tbogdan - Aici este rubrica doar pentru restaurant. Daca ai fost cazat la acest hotel, te rog sa incarci impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Daca doreşti, copiază textul de mai sus şi reincarcă-l - cu eventuale ajustări, completări etc - folosind linkul ADAUGĂ IMPRESII

Tbogdan
[30.12.14 10:39:17]

@webmasterX: ok, multumesc. Aşa o sa fac. puteţi şterge comentariul meu şi o sa revin cu impresii mai detaliate. sunt nou printre voi multumesc

atzagol
[07.09.15 21:34:46]

Salut! Noi (eu si logodnica) tocmai am stat (dormit si mancat mic dejun si cina) timp de trei zile la Hotel/Restaurant Rustiq. Sa le luam pe rand: camera repartizata era decorata rustic (mobilier simplu de lemn, saltea comoda), un televizor color clasic (e drept, destul de vechi), asternuturile si prosoapele de culoare alba, imaculate, curate, maaaare plus, deci , baia cu cabina de dus, curata. E drept, poti gasi putin praf, dar asta e, pana la urma e "rustic"! In ceea ce priveste restaurantul, nu am decat cuvinte de lauda: mancarea este de-a dreptul delicioasa, iar portiile "imense", pt 2 persoane/portie (si eu mananc "multicel" ), personalul este ffff amabil si serviabil, plus ca mi-a placut f mult ca erau imbracati in ie, in perfect acord cu localul. Mentionez ca mic dejunul (inclus in pretul camerei) este bufet suedez, cu cafea, lapte proaspat, apa, suc, branza, cascaval, cremwursti, omleta, oua ochiuri, mezeluri, cereale, pliculete ceai Lipton, unt, miere, dulceturi, deci complet. In concluzie, pt un "calator" (care vrea o locatie "normala", la un pret de bun simt si oameni placuti), este un loc in care merita sa "zabovesti"! (am postat impresia mea in "mai multe locuri" in care se vorbeste despre Restaurant/Hotel Rustiq pt ca, poate, altor "oameni simpli" le va fi folositoare)

atzagol, StevenWhite, Tbogdan
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în zona Aiud-Teiuș?: