ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.09.2010
ÎNSCRIS: 23.08.10
JUL-2009

Manastirea Turnu... Valea Oltului

Intr-adevar e o manastire frumoasa asa cum sunt de fapt majoritatea dar cel mai mult m-au impresionat acele chilii sapate in stanca in care traiau candva calugarii, totul pentru a pastra credinta noastra crestina.

Pe mine una m-a impresionat acest lucru Langa Muntele Cozia, intr-o frumoasa poiana, s-a ridicat in sec. XVI Manastirea Turnu, atractiv obiectiv turistic, refacut in anul 1933.

Hoteluri Vile Pensiuni in Calimanesti Intalnim o varietate bogata de posibilitati de cazare in Calimanesti, vile, hoteluri, pensiuni, moteluri, campinguri. Nu rivalizează ca popularitate cu Valea Prahovei, dar este la fel de spectaculoasă şi plină de surprize.

Străjuită de munţi îmbrăcaţi în păduri de brad, bogată în trasee montane pline de aventură, cascade şi mănăstiri de poveste, Valea Oltului este o destinaţie de vacanţă care merită încercată măcar o dată în viaţă.

Atasez ceva poze sa vedeti cat de frumos poate fi la Manastirea Turnu...

Trimis de Marinna in 10.09.10 19:24:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în RÂMNICU VÂLCEA.

VIZUALIZĂRI: 3050 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Marinna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

pepsi70ro
[10.09.10 21:21:10]

3 zile ai stat la Manastire sau ai facut o incursiune de cateva ore?

[10.09.10 23:12:01]

nu am stat 3 zile la Manastire, ci doar cateva ore, dar am stat 3 zile pe Valea Oltului.

La Hotelul Manastirii Brancoveanu am stat cazata (asta din caz de vrei sa aflii cum e sa te cazezi la o Manastire)

pepsi70ro
[10.09.10 23:17:18]

Poate ne povestesti tu cum este

Te intrebasem de 3 zile pentru ca asa apare la rw. tau. Era mai bine sa inserezi o zi, asa poate induce in eroare

[10.09.10 23:27:40]

Stiu ca am gresit, dar nu stiu cum sa-mi repar eroarea, scuze.

Iar in legatura cu Manastirea Brancoveanu am lasat un review, dar si ceva poze... asa ca mai multe informatii gasiti acolo: D... iar dak tineti neaparat dau un copy-paste.

sandu.53
[07.10.10 18:47:19]

am trecut de multe ori prin zona dar mai totdeauna in graba si uite ce loc frumos am ratat... felicitari pentru informatii!

[08.10.10 15:40:33]

multumesc, acum poate cand vei mai trece prin zona iti vei aminti cu siguranta si poate vei face si o mica vizita.

webmaster20*
[08.10.10 15:53:53]

Inlocuit 3 zile cu 1 zi, ca durata a sejurului.

[01.08.11 02:36:14]

Mutat la rubrica "Manastirea Turnu [jud Valcea]" (nou-creata pe site)

Marinna, sandu.53
Alte impresii din această RUBRICĂMănăstirea Turnu [Călimănești]: