ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.11.2020
Solo
EXCELENT

O pizza foarte buna la Jimmy’s Corner

Unde si la ce ora?

In giratoriul din Zarnesti, in care se gaseste si Centrul Info Turistic, unde se poate plati taxa de vizitare a Parcului Natural Piatra Craiului, este amplasat un bistro la adresa: Strada Tiberiu Spârchez Numărul 14, Zărnești cod 505800.

Locul se numeste Jimmy’s Corner.

Orele de functionare a localului sunt:

de marti pana vineri de la 8 la 21:30

sambata si duminica de la 9:30 la 21:30

iar luni de la 12 la 21:30

Descriere local

Pe trotuar este o terasa acoperita, care evident ca se ocupa prima in zilele calduroase. Acum cand am fost eu, la ceas de seara si de toamna, erau vreo 4 persoane la terasa, care se incalzeau de la radiatiile dispozitivului montat acolo in acest scop sau din alte surse. Dupa un timp s-au bagat la interior.

La interior sunt 2 camere. Este un bistro dragut, friendly, cu un aer tineresc si modern. Are vreo 40 – 50 de locuri. Sunt mese de 4 persoane. Cateva poze cu decorul care mi-a placut puteti rasfoi, le voi urca.

Ce putem si ce nu putem consuma?

Nu putem consuma bauturi alcoolice pentru ca nu exista in dotare, chipurile datorita proximitatii scoalii.

Ospatarita mi-a adus meniul. Avea ceva pagini, asa ca ai de unde alege. Exista meniuri standard si la alegere.

Meniuri fixe

Exista si 2 meniuri tip la 20 lei:

cel de pui cu cartofi wedges, salata si sos;

cel cu cascaval pane cu aceeasi cartofi si salata.

Exista si meniuri specifice de mic dejun.

La alegere

Cateva preturi din categoria “la alegere” :

bauturile reci la 15 lei – limonada a fost foarte buna si rece, cum mi-am dorit-o;

ceaiuri – multe si interesante – 10 lei;

paste – 22 la 24 lei;

pizza - 16 la 24 lei - la 400 gr - bestiala;

dar si burgeri, cafele si altele.

Eu am comandat pizza Piatra Craiului pe care o si recomand. Veti gasi rosii, mozzarella, carnat si sos de rosii. Dar va spun cu mana pe inima unui mancator de pizza, ca tare bun a fost sosul verzui intins pe ea, care cred ca avea ustoroi. Totul a fost parfum!

Servicii si mod de plata

La sosire am primit repede lista de meniuri, comanda de pizza a durat vreo 10 minute adica normal.

Mai neplacuta, adica lunga, a fost asteptarea notei de plata, cee ace m-a facut sa ma ridic sa ma duc la bar unde era ospatarita si sa cer nota de plata.

Am platit cu cardul, am primit bon fiscal.

Da, e de bine

Dupa celebra deja in Zarnesti – Casa Rustica, vezi aici vezi impresii, Jimmy’s Corner este o optiune buna. Mai ales daca esti [cu] pretenarii.

Doar de bine de la mine!

@webmaster

Rog inserare youtube

Multumesc!

despre SERVICII

servirea a fost rapida, dar apoi la sfarsit am asteptat nota de plata pana m-am saturat si m-am ridicat eu sa platesc

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

misto localul, si pizza foarte gustoasa

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

excepent amplasat

Trimis de Dan&Ema in 01.11.20 10:31:36
Validat / Publicat: 01.11.20 12:59:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ZĂRNEȘTI.

VIZUALIZĂRI: 1571 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P03 fatada de la Jimmy's Corner