ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2017
JUL-2017
PREȚ 150 ?
2 AD. + 2 COPII -- v: 1 si 9

AUTORUL NU ar recomanda

Ștrandul 'Lacul Roman' (Băile sărate Turda)

Baile sarate Turda

Am fost pt o zi la aceste bai, un loc cu potential, apa este minunata, f. sarata si buna, dar investitia lasa de dorit. Totul arata dezolant, marginile bazinului, betonul si partea cu scanduri, neamenajate din 1900 toamna...

Lacul mare are peste 10m adancime, apa f buna, calda si foarte sarata, curata. Spatiu suficient pt toata lumea.

Cele 2 bazine pt copii, sunt marisoare, cu apa de 50 si 100cm, dar dezastru de invechite, pe jos beton care te zgarie la. picioare, alunecos, murdarie, apa plina de viermi etc...

Este zona curata, cu sezlonguri si nisip, 5ron inchiriatul, umbrele deloc. Sau pe partea din spate a bazinului se poate inchiria cu 25ron mici refugii cu masa, scaune si umbrela f. mare, ingradit, dar trebuie sa ocolesti mult pana la intrarea in bazin. Mai este si spatiu verde de stat cu patura.

Mancare intr-un singur loc, preturi pe masura, mai scump ca pe litoral, 5 si 6ron un pahar de bere...

Terasa aferenta e ocupata de turistii care vin si isi lasa pt toata ziua prosoapele si bagajele la masa.

Plin de pensionari, liniste deplina, doar intr-un coltisor se aude putina muzica.

Magazine in zona nu am vazut, decat in oras.

Tot in apropiere, langa sosea, este o zona cu namol.

La bai, 5ron intrarea pt copii si pt adulti 10ron sau 15 in weekend.

Toalete curate si moderne, cu gresie, ce in restul strandului nu gasesti.

Pacat pt potentialul ce il au aceste bai, dar nu se investeste nimic in ele de foarte multi ani.

Trimis de alina35 in 22.07.17 18:35:36
Validat / Publicat: 23.07.17 07:48:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURDA [CJ].

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alina35); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmaster26 [22.07.17 19:06:44] »

@alina35: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Mutat în rubrica "Ștrandul 'Lacul Roman' (Băile sărate Turda), TURDA [CJ]" (nou-creată pe sait)

alina35 [22.07.17 19:17:05] »

Chiar nu ma pricep sa va raspund. Nu am folosit gps, nu stiu pe ce strazi am trecut. Nu e strandul acela de la intrarea in Salina, este altul, cativa km mai jos.

webmaster [23.07.17 07:49:57] »

alina35