ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2016
JUL-2016
2 AD. + 2 COPII

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

O romaneasca baie la Aqua Park!

Buna ziua! Ne-am prezentat un grup cu mari sperante de a petrece o zi superba in ARSENAL PARK! Dar desi noi doream sa stam si la 'strand' si la parcul militar, s-a dovedit a fi o 'romaneasca baie la strand'! Bai, noi suntem romani pana in maduva oaselor daca platim pentru ce nu primim...

Intr-un final, dupa lungi dezbateri cu managerul 'strandului' despre pret, conditii si pret (vezi ca au orar de functionare a topoganelor si saunelor, ceea ce numai acolo am aflat ca exista) am avut norocul de a BENEFICIA de iesirea din 'strand' fara sa platim revenirea la strand! Acest lucru a fost posibil doar pentru ca in ziua respectiva nu era aglomerat... 1300 persoane! Noi nu am mai beneficiat de acest premiu pentru ca nu avea rost sa platim alte reguli imbecile!

Bun... ne dam pe topogane, si ni se face foame... dar unde va credeti?

Ne apropiem de barul exterior ne uitam pe meniu... preturi de 5 stele... ok si asta... dar meniul este doar de bauturi... ca de mancat ai 5 feluri toate gratar (carne)... daca vrei cartofi, orez sau salata poti in cele 10 minute sa fugi la masina sa mananci!

Apai cu cel mai mare sictir ospataresc ni s-a spus ca nu sunt! DA... nu sunt cartofi pentru ca nu s-au cumparat (desi nici nu existau in meniu) salata... :)) salata mixta de legume (nu mai conteaza cat costa) primesti intr-o casoleta un deget de ameste de varza si morcovi vechi de cand ei stiu, pentru ca tu nu vei afla nici daca faci plecaciuni!

Domnule patron care ai plans la inaugurare... stiu ce inseamna sa investesti... dar tu stii ce inseamna sa iti bati joc de oamenii care vin sa iti plateasca? Asta este ROMANIA! NU MAI VIN ACOLO... am vizitat am fost pacalit!

INTREBARE: la 1300 de persoane le dati sa manance doar 5 tipuri de gratar, panie, mustar si ketchup? apai saracul domn de la minigrill trebuie sa fie zmeu la cum se misca!

Atentie:

1 chiar daca ploua, chiar daca ninge programul saunelor si al topoganelor nu se schimba...

2 vreti sa mancati... nu stati toata ziua (aveti pret pentru 3 ore) nu aveti ce manca!

3 tipa tanara de la receptie ok, sefa ei sictir maxim, cei de la bar sictir maxim, seful turei (de dimineata) ok,

4 domnul in varsta de la grill super ok, probabil varsta si faptul ca nu era aglomerat a facut sa fie ok!

5 verificati unde puteti sa faceti reclamatie ca pe site-ul lor aveti de unde sa aflati

6 inainte sau dupa, mergeti la Str Codrului Nr 1 Orastie, (...) e un restaurant unde am mancat nu foarte bine... ci excelent in comparatie cu cei 20 mil euro investiti in: horeca.ro/turism/4431-inv ... ioane-euro.html

7 si cand te gandesti ca am vrut sa impresionez niste straini! au ras timp de 3 zile de noi !

Trimis de sorin209 in 19.07.16 00:16:26
Validat / Publicat: 19.07.16 00:43:30

VIZUALIZĂRI: 2176 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sorin209); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[19.07.16 00:43:10]

@sorin209: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 46&ridAnt=70491

[19.07.16 08:18:00]

Eu nu am fost cu tine acolo dar tot m-ai facut sa rad , ai votul meu.

IDEA
[05.06.17 23:29:27]

S-au schimbat lucrurile. Nu exista program la saune. Toboganele sunt cu program... dar la fel e si la Felix/Hajdu... Restaurantul e ok acuma. Exista chiar si pizza pe vatra. Poate nu e de 10 dar merita un 9+.

[05.06.17 23:32:56]

@IDEA: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

IDEA
[05.06.17 23:34:36]

@webmasterX: am facut-o

IDEA, mishu
Alte impresii din această RUBRICĂArsenal Park - Aquapark, AventuraParc, Muzeu etc: