ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2014
DIN: Piatra Neamț
ÎNSCRIS: 03.05.11
LUNA
AUG-2014

Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi

Restaurant Transilvania Brasov

In urma review-urilor am ajuns si la restaurantul Transilvania din Brasov. Situat pe strada Castelului, o strada linistita care duce spre aleea de pe Tampa. Strada Castelului se afla in reparatii asa ca intrarea spre restaurant era cam anevoioasa.

Un restaurant mediu, cu un spatiu la parter pt nefumatori, iar la etaj pentru fumatori. Am mers de doua ori la acest reataurant si pot zice ca nu era deloc aglomerat. Nu inteleg de ce: posibil din cauza strazii care se afla in reparatie.

Am servit cotlet de porc la gratar-13 lei cu garnitura de cartofi taranesti-5 lei si o salata asortata -6 lei si pulpe de pui la gratar-10 lei cu garnitura de cartofi taranesti-5 lei si salata de varza rosie- 4 lei. Si o apa minerala la 1 litru- 4 lei. Totul a costat 47 lei si a fost foarte bun. Portiile mari si gustoase.

Restaurantul este curat, mesele foarte curate.

Recomand acest restaurant.

Trimis de pingo_doce in 24.08.14 14:34:50
Validat / Publicat: 24.08.14 19:19:07
VIZUALIZĂRI: 1950INFO ADIȚIONALE
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAȘOV.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (pingo_doce); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.