ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2014
DIN: Piatra Neamț
ÎNSCRIS: 03.05.11
LUNA
AUG-2014

Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi

Festival '39 Brasov - Cafeneaua de altadata a Brasovului

Am ajuns si in minunata cafenea Festival '39 din Brasov. Am ajuns intamplator. Aceasta cafenea-restaurant este la parterul unui hotel din Brasov din centrul orasului. Am intrat in hotel sa caut o toaleta si am intrat din hotel in acest restaurant/cafenea. Am ramas uimita. Si am revenit peste doua zile.

O cafenea care te uimeste in modul cel mai placut. Este facuta in stilul anilor 40. S-au pastrat pana si cele mai mici detalii. Preturile sunt cam mari la mancaruri, dar la cocktailuri sunt ca peste tot. Cocktailurile sunt facute bune sica aroma sica design. Am comandat doua cocktailuri Tequilla Sunrise si doua prajituri si am platit 56 lei. Cocktailul a costat 16 lei, iar prajitura 12 lei. O prajitura fina de ciocolata cu o cupa de inghetata vanilie. Dar a meritat. Este un loc select unde nu intra oricine. Si atmosfera de acolo face toti banii.

Muzica este in surdina si astfel atmosfera e perfecta. Va recomand aceasta cafenea. Iar eu de cate ori voi avea ocazia sa ajung in Brasov voi intra in aceasta cafenea.

Trimis de pingo_doce in 23.08.14 22:45:43
Validat / Publicat: 23.08.14 23:48:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAȘOV.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (pingo_doce); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [23.08.14 22:51:02] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Restaurante, terase brașovene" (deja existentă pe sait)