Impresii și recomandări [pag. 8354 / 10898]
Afișate impresii [83531 - 83540] din total 108979 impresii
Casa Nona 3 / PREDEAL
- FEBRUARIE, 2012
- de: marius20040* [18.02.12]
Zona superba, cazare jalnica
Situata in statiunii Predeal, la 20 minute de gara si tot atat de partiile de schii, la exact 1043 m altitudine. Nu recomand cazarea in aceasta asa zisa "vila". Conditiile sunt jalnice, camerele sunt mizerabile, nu se spala pe jos cu saptamanile, bucataria nu se poate folosi, nu se poate face un dus decent, dupa ora 22.00 am avut surpriza neplacuta sa facem dus cu apa rece. Baia si bucataria care apar in poze sunt folosite doar de catre proprietari. Nu-i de mirare ca au scos vila la [...] — vezi review [+2 poze]
Sisto V Hotel 3 / ROMA
- FEBRUARIE, 2012
- de: VALIADA [18.02.12]
Calitate superioara pe bani putini
Sora mea a gasit pe net o excursie la pret mic, care, atunci cand mi-a fost oferita recunosc ca am fost sceptica... mergand pe considerentul k tot ce e ieftin nu poate fi si de calitate am plecat spre Roma in data de 09.02.2012 pregatita sa tin piept multor neajunsuri... Dar nu a fost deloc asa, am plecat cu o cursa Blue Air la ceas de seara de pe Baneasa, avionul a aterizat la Roma la ora stabilita, dupa un periclu prin marele aeroport Fiumicino si admiratie la ce am vazut pe acolo am reusit [...] — vezi review [+31 poze]
Pensiunea Mărgăritar [Moieciu de Jos] 3 / MOIECIU
- FEBRUARIE, 2012
- de: kytz [18.02.12]
Relaxant, Calduros, Pitoresc
Am plecat, imprena cu cativa amici, intr-o zi in care toata tara era acoperita de coduri galbene si portocalii de ninsori, spre aceasta penisune despre care nu stiam prea multe decat ca se afla intr-o zona misto. Am ajuns in cele din urma undeva pe seara si ne-am cazat, foarte fericiti ca am ajuns si foarte entuziasmati de ce am gasit acolo. Gazdele destul de primitoare, ne-au spus cam ce avem de facut pentru ca urma sa ne gospodarim singuri, i-am mai vazut apoi in ziua in care am plecat. [...] — vezi review [+5 poze]
Gyopar Panzio 3 / OROSHAZA
- FEBRUARIE, 2012
- de: mihailescu [18.02.12]
GYOPAR Oroshaza - pensiune, linistit, curat, pret bun!
Am decis sa facem o iesire de 2 zile la bai la Oroshaza pe timp de iarna si chiar nu am regretat. Ne-am cazat la o pensiune-hotel care avea o oferta f buna, 250lei cazare, mic dejun si bilete de intrare la bai, totul pentru 2 zile. Pensiunea este pe malul lacului, cam la 5 min de mers pe jos pana la baile din Oroshaza. Zona linistita, cred ca si vara e la fel, doar poate tantarii sa deranjeze un pic :). Am avut o camera cu pat dublu, camera nu e prea mare dar mobilierul e nou si am gasit [...] — vezi review [+8 poze]
Ferienhotel Albern 4 / MALLNITZ
- FEBRUARIE, 2012
- de: claudiu 71 [17.02.12]
Turism, calitate, performanta
Mallnitz una din primele statiuni de munte inzestrate cu telecabine si una din cele mai vechi. Altitudine 1200m. Am sa revin cu un comentariu mai amplu despre zona care este de-a dreptul incantatoare. ferienhotel Albern direct in centrul statiunii la aprox. 2km de pista de ski Ankogel 3260metri. Hotelul condus de fam. Albern care se ocupa cu aceasta indeletnicire de prin 1720! Hotel construit prin 1906, categoria este de 4 stele****. Inca o constructie vis a vis catalogata la 3***. cu [...] — vezi review [+10 poze]
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
- FEBRUARIE, 2012
- de: Larissa [17.02.12]
CUŢITU D’ARGINT – a venit vremea schimbării
După a doua zi de training intens în Sinaia, sătui de vorbărie, studii de caz şi alte chestii utile pentru alţii, insinuez colegilor că un ospăţ la Cuţitu d’Argint, ne-ar încheia ziua într-un mod mai pământean. Un mare plus era şi distanţa de la restaurant la Hotel Regina (vezi impresii) unde eram eu cazată, căci nu e uşor lucru cu burta plină să te târâi prin zăpadă 1-2 kilometri. Am succes şi iată că ne îndreptăm pe jos din centru spre restaurant, Aleea [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- FEBRUARIE, 2012
- de: Michi [17.02.12]
O solutie salvatoare: restaurantul Casa Jienilor
Pentru o aniversare cu cifra rotunda, sarbatorita/ul se pregateste din timp cu aprovizionarea, prepararea sau macar retinerea unei mese la un restaurant. Numai ca in cazul de fata, gazdele dupa ce lansasera o invitatie informala sau poate formala pentru ziua de... s-au luat cu alte treburi, intre care un congres “afara” de la care s-au intors seara tarziu in preziua aniversarii. Totul bine si frumos ca doar si uitarea e scrisa-n legile omenesti, numai ca rudele din provincie au dat telefon [...] — vezi review
Vila Evergreen 4 / PREDEAL
- FEBRUARIE, 2012
- de: gini_eyes [17.02.12]
OK!
Tocmai ne-am intors si noi din mini vacanta de la Vila Evergreen-Predeal! in mare a fost ok, camera nimic de reprosat, mare, curata, baia de asemenea. Restaurant ffff mic si mancarea noua nu ne-a placut, locul de joaca este de fapt o caricatura cu p calculatoare. toate jucariile sunt defecte murdare si fara baterii. acela nu se numeste loc de joaca, a fost principalul motiv pt care am ales aceasta vila intru-cat avem un copil de 2 ani. din pacate este departe de partie si de Snow park Trei [...] — vezi review
Germisara Hotel [Geoagiu-Băi] 4 / GEOAGIU / GEOAGIU-BĂI
- FEBRUARIE, 2012
- de: karla86 [16.02.12]
'Valentine's day'- esec total
Am ajuns vineri dupa-amiaza foarte bucurosi ca ne astepta un week end super cu multa distractie si servicii fara repros la un hotel de 4 stele! Dar, surpriza! Ne-am cazat- camere f mici mocheta foarte murdara, peretii asemenea, de departe te simteai ca la 2 stele! Speranta ne ramasese intr-o servire ireprosabila la restaurant pentru a nu considera acest week end un esec, dar a fost un dezastru! Ospatarii nu aveau pic de profesionalism! Ne-au tratat ca pe unii care venisem acolo sa mancam si [...] — vezi review
Termalum Spa & Ștrandul UMT / TIMIȘOARA
- FEBRUARIE, 2012
- de: Nicu [15.02.12]








