Impresii și recomandări [2344 / 3972]

Afișate impresii [23431 - 23440] de CĂLĂTORIE
Unde mâncăm în Sovata? / SOVATA [MS]
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: madss [13.09.14]
  • NURECOMANDĂ

Nu recomand restaurant Bucuresti, Sovata

Să vă povestesc. Era ceas de seară și ni se făcuse foame, așa că ne-am dus acolo. Toate bune și frumoase, vrem să comandăm tochitură, ni se spune că e făcută de ieri, așa că nu ne-ar recomanda, să nu se întâmple ceva. Bun, ce drăguț că ne anunță, dar de când ține chelnerul cu clienții și nu cu bodega în care e angajat? Comandăm altceva, și dăm comandă și de clătite (că papanași adevărați nu am găsit pe nicăieri, efectiv dispăruseră din toate meniurile [...] — vezi review
Vacanța pe Costa del Sol / #DESCOPERĂ COSTA del SOL
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: kone29 [12.09.14]
  • RECOMANDĂ

Un sejur aproape perfect în Benalmadena

Visam de mult la o vacanță în Spania, mai ales după ce doi ani la rand am mers în insulele Greciei. Sejurul a fost achiziționat prin intermediul unei agenții de turism și a inclus zborul cu low cost-ul cu nume albastru și cazarea în regim de self-catering la Apartamentos MS Alay din Benalmadena. Zborul a decurs fără probleme, dar cele 4 ore au trecut greu mai ales ultimele minute când de la geamul avionului se zărea litoralul andaluz. Am fost singurii români veniți cu [...] — vezi review [+10 poze]
Descoperă Nessebar / NESSEBAR
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: senateo [12.09.14]
  • RECOMANDĂ

Nessebar sau fascinatia de pe litoralul Marii Negre

Am ales cazarea la hotelul Imperial din Sunny Beach pentru ca am citit pe AFA ca este foarte aproape de Nessebar iar dorinta de vizita vechiul Nessebar era foarte mare. Nu am avut rabdare si chiar din prima zi am plecat de la hotel printre dune si apoi pe faleza de pe malul marii spre Nessebar. Desi batea un vant foarte puternic nu am renuntat la mersul pe jos si am ajuns la moara simbol a orasului dupa 35 de minute. Nessebar ne-a fermecat atat de mult incat am refacut plimbarea pe [...] — vezi review [+12 poze]
Descoperă Bucovina / #LA PAS PRIN BUCOVINA
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: baron [12.09.14]
  • RECOMANDĂ

Dulcea si frumoasa Bucovina

Fiind nascut in Orasul celor Sapte Coline am avut ocazia sa vizitez foarte des minunatul tinut al Bucovinei. De fiecare data m-am intors de acolo fermecat atat de frumusetea acestui loc, cat si de frumusetea oamenilor care intotdeauna te intampina cu sincera bucurie. Am avut ocazia sa revad aceste minunate locuri intr-un sejur de trei zile la mijlocul lunii septembrie. Nu vreau sa insist asupra cazarii. Mentionez doar faptul ca aceasta a fost la o pensiune micuta din Gura Humorului, un [...] — vezi review
Unde mâncăm în împrejurimile Bucureştiului? / BUCUREȘTI
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: Motzu [12.09.14]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant Casa Pustnicu - servire dezamagitoare

Casa Pusnicu reprezenta pentru mine locul unde (pana de curand) reveneam, periodic, cu mare placere. O senzatie de evadare din oras si relaxare ma cuprindea de cum paraseam soseaua nationala si patrundeam pe cararile batranei paduri. Asta pana de curand, cand am fost dezamagita de lipsa de profesionalism a personalului Casei Pusnicu. Pentru ca aveam de sarbatorit un eveniment de familie, am rezervat cu mult timp inainte (circa 3 saptamani) o masa de 14 locuri, pe terasa, partea cea mai de [...] — vezi review
Aqua-Palace Hajduszoboszlo / HAJDUSZOBOSZLO
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: cjmdm [12.09.14]
  • RECOMANDĂ

2 zile la Aqua Palace

Am parcat in fața Aqua Palace-ului unde taxa de parcare pe o zi este de 600 HUF. Taxa se platește la automatul de parcare in monede de 100 HUF. În cazul în care nu aveți monede, la intrare în Aqua Palace, în partea stânga, veți gasi un automat de schimb. Tichetul se pune pe bordul mașini si este valabil pâna la ora 18.00, după aceasta oră parcarea este liberă. În extrasezon programul de funcționare este de la ora 10.00 pâna la 20.00. Prețurile de intrare le puteți vedea pe [...] — vezi review
Cetatea Țărănească Prejmer / PREJMER
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: Michi [12.09.14]
  • RECOMANDĂ

Prejmer, interferenţe.

Fiecare dintre noi are un loc anume de care îşi aduce aminte cu plăcere. Că e o insulă din Grcecia sau coasta amalfitană, bulevardele Parisului sau transfăgăraşanul nostru, există un declic care face să ne amintim des de acel loc. Din cât am străbătut în lung şi în in lat ţara anul ăsta şi i-am revăzut după zeci de ani minunăţiile, o impresie deosebită mi-a făcut abaţia cisterciană de la Cârţa despre care am scris un review. V-am sugerat s-o vedeţi atât timp cât [...] — vezi review [+40 poze]
Descoperă zona Fethiye-Oludeniz / FETHIYE & OLUDENIZ

De vis, recomand din suflet!

Ziua buna... Pentru cei interesati, iata cateva impresi... Transportul a fost cu avionul, ruta Bucuresti-Istanbul-Dalaman (aeroport ce deserveste zona Oludeniz-Fethiye-Hisaronu-Ovacik), pret 500 euro, dus-intors/2pers... De la aeroport, transport pe cont propiu (asigurat de hotel, contracost, sau rezervare pe net la una din companiile private ce asigura transport aeroport-statiune, eu am ales varianta doi) vezi impresii... Oludeniz este o statiune usor scumpa si este plina in proportie de [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Giurgiu? / GIURGIU
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: ionescu68 [11.09.14]
  • NURECOMANDĂ

Restaurantul Perla Giurgiu - Un restaurant cu o vedere superba la Dunare langa o zona de cosmar

Restaurantul Perla Giurgiu - un restaurant frumos pot spune daca ne gandim la saracia zonei, dar comun marilor orase. Din pacate ajungerea la locatie implica traversarea unei zone fosta industriala de cosmar, plina de caini vagabonzi. Servirea a fost prompta in situatia in care gradul de ocupare era in jur de 30%, nu stiu insa ce s-ar fi intamplat in cazul unei zile pline, avand in vedere numarul de chelneri. Ciorba de peste a foarte buna la pretul de 8 lei, desertul 15 lei, singura remarca [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Drăgușeni, SV? / DRĂGUȘENI [SV]
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: vtphoto [11.09.14]
  • RECOMANDĂ

Popas la Hanul Draguseni

Luni 1 septembrie 2014 - La intoarcearea de la un eveniment, obositi si flamanzi, am poposit pentru putin timp la Hanul Draguseni. (Atentie!!!... luni si muzeele sunt inchisein toata tara). Si voi ati avut un eveniment. Surpriza!!!... Ospitalitate maxima. Cum profesiunea ne plimba prin tara, avem obiceiul (prost sau bun?) sa dam note: ospatarul - nota 10, tuica romaneasca cu 1 leu mai scumpa decat Finlandia dar merita din plin (daca popositi la Hanul Draguseni cereti tuica) - nota 10. Sa nu [...] — vezi review [+13 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.3128490447998 sec
    ecranul dvs: 1 x 1