ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2019
JUL-2019
PREȚ SEJUR 1820 euro ?
2 AD. + 3 COPII -- v: 16, 13 , 5

Akrathos Beach Hotel3

Per ansamblu, a fost bine

La începutul lunii iulie am fost acolo. Sejurul l-am achiziționat direct de la un tour-operator german, prețul fiind cu 30-40% mai ieftin decât ce am găsit pe piața din România.

Resortul este compus din câteva clădiri, situate pe o colina, lângă sosea, iar dincolo de sosea este plaja.

Este curat și îngrijit, însă ceea ce nu mi- a placut a fost faptul ca nu are multa vegetație doar câțiva palmieri și mici livezi de măslini.

Noi am avut cazare in clădirea principala, singura nemulțumire fiind legată de dimensiunea camerei și a băii. In rest, a fost curățenie, iar paturile au fost foarte confortabile. Din câte am înțeles resortul a fost renovat acum 1-2 ani.

La plaja se putea ajunge fie pe o pasarela, construită peste sosea, fie prin traversarea șoselei, accesul la hotel de la plaja, fiind in panta, este ușor inconfortabil mai ales pentru cei cu copii mici sau persoanele mai in varsta. Plaja este cu nisip, iar la intrarea in mare este o fâșie de pietriș de aproximativ 2 m. Șezlongurile sunt gratuite, suficiente și exista beach bar.

Hotel are și 2 piscine, una mare și una pentru copii.

Am avut regim de masa all inclusive. Mancarea a fost gustoasa și diversificata. Cred ca a fost cel mai bun all inclusiv pe care l-am avut pana acum in Grecia, in special prânzul și cina.

Seara exista ceva animație, atat la terasa, cat și in amfiteatru, nimic deosebit. Fetelor mele le-au plăcut serile cu karaoke.

Staf-ul a fost foarte amabil. Fetele cele mai mari au stat in camera cu 2 prietene și, inițial, le-au dat o camera cu pat supraetajat. După ce le -am arătat corespondenta purtată cu tour-operatorul in care am solicitat sa nu ne dea paturi suprapuse, ne-au oferit o family room, deși noi plătiserăm o camera dubla, spunându- ne ca patru paturi ar fi prea înghesuite in dubla, fără a percepe costuri suplimentare.

De asemenea, prietenilor noștri, care au fost nevoiti sa rămână o noapte in plus pentru ca li s-a îmbolnăvit copilul, le-au perceput un tarif sub prețul afișat la receptie.

Per ansamblu, mi s-a părut un resort o. k., cu un bun raport calitate -preț .

Trimis de dana1974 in 02.08.19 21:14:46
Validat / Publicat: 02.08.19 21:48:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dana1974); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmasterX [02.08.19 21:26:55] »

Echilibrat review

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 47&ridAnt=95326

webmaster [02.08.19 22:14:28] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

dana1974 [02.08.19 22:15:01] »

@webmasterX: Din păcate, nu prea am fotografii, pentru ca mi s-a stricat telefonul.

webmasterX [02.08.19 22:15:43] »

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

elise [10.01.20 22:32:52] »

Buna!

Imi poti spune, te rog, prin ce tour operator german ai rezervat?

dana1974 [10.01.20 22:36:21] »

De la Schauinsland.

elise [10.01.20 22:38:18] »

@dana1974:

Multumesc!

dana1974 [10.01.20 22:55:41] »

Cu plăcere!

dana1974 [10.01.20 23:10:27] »

Va sfătuiesc, ca in cazul in care touroperator nu are la vânzare pe piața din România hotelul la care vreți sa mergeți, sa nu cumpărați direct de pe site-ul lor. Eu le-am trimis un email și a trebuit sa așteptăm acordul hotelului ca sa ne vândă. Am înțeles ca fara acordul prealabil al hotelului exista riscul sa nu ne cazeze sau sa ne pună sa plătim diferența de preț.

elise [12.01.20 20:36:41] »

@dana1974:

Multumesc pentru sfat! Încă nu sunt decisă, recunosc...

dana1974, elise