ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2013
    JUL-2013
    2 AD. + 1 copil COPII -- v: 6 ani

Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Sub orice critică

Un loc superb, pacat ca are locuitori...

am decis, cu greu, sa adaug un comentariu la acest concediu. O sa punctez succint urmatoarele:

- amplasamentul: zona este superba, este un complex de cladiri micute amplasate intr-o gradina cu maslini, smochini, rodii, lamai, palmieri etc; piscina de dimensiuni impresionante, foarte bine impartita (zona adulti + copii); marea calduta si curata la intrare cu ceva pietre dar nu foarte deranjant, se vedeau pestisori pe alocuri, sezlongurile se plateau cu 3 euro/zi (spre deosebire de anii trecuti cand nu se plateau);

- camerele ok, in functie de ce camera ai optat;

-masa: dimineata aveai un fel de mic dejun continental, fara statii de instant cooking si cei grav... fara nici o leguma!

la pranz un bufet saracacios cu ceva tocanite, gen terci, rar aveai ceva de ales, care aveau ca si garnituri cartofi, orez sau paste si uneori ceva sos. Nu era desert ci doar fructe (adica un singur fel)

cina era ok, diversificata

-personalul: la receptie extrem de obraznici, o sa va prezint cateva situatii:

1. stiam de inghetata si prajiturele de la un prieten care a fost cu un an inainte si, in prima zi vazand ca nu sunt am intrebat si raspunsul a fost " acum un an am fost si eu mai tanara, uita prajiturelele si inghetata si gandestete la sanatatea ta".

Cum la pranz copilul nu pea mananca m-am adaptat si a doua dimineata i-am pus in servetel 2 prajiturele, iar inghetata am cumparat

2. nu poti sta in soare la amiaza deci trebuie sa stai si in camera cu coplilul. Pui mana pe telecomanda si surpriza... un program... purici vreo 20 de canale, alt program, inca vreo 20 de canale de purici... deci nu am gasit desene. Vazand ca nu pot cauta alte canale merg sa intreb la receptie. Caut cu privirea alta doamna cu cea mentionata mai sus si pun intrebarea... si iata raspunsul " doamna... aveti un program in engleza, unul in germana, unul in rusa si unul in limba locala that's all, daca vreti alt program mergeti la terasa unde ruleaza mai multe programe". I-am multumit pt raspuns si i-am spus ca este foarte draguta. S-a socat putin. La bar si restaurant erau ok

Deci tara frumoasa pacat ca-i locuita...

Am inteles ca si in alte hoteluri mai scumpe, chiar daca masa era mai diversificata, atitudinea era cam aceeasi...

Trimis de claudia.nagy* in 01.08.13 14:53:58
    Validat / Publicat: 01.08.13 16:22:24

VIZUALIZĂRI: 5008 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (claudia.nagy*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[01.08.13 16:21:32]

La primul review încărcat pe sait după o lungă perioadă de "sta pe margine" - @claudia. nagy: bun-venit *cu adevărat* pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[01.08.13 21:54:01]

sfatul meu este sa pleci cu tot cea iti trebe de acas pentru divertismentul copilului, laptop sau eventual tableta pe care sa pui ceva desene dublate in romana, avantajul tabletei este ca pot fi vizionate desene si pe perioada deplasari, eventual si aplicatii care sa ii aline plictiseala acestui drum.

la dus mai circuli noaptea si atunci copii dorm si nu li se pare asa lung drumul dar la intoarcere e foarte greu pentru ei.

nu prea am auzit la hotelurile din Grecia sa aiba posturi tv romanesti, asa ca fie e tv sau nu mie imi e cam acelas lucru.

claudia.nagy*AUTOR REVIEW
    [02.08.13 09:11:20]

@vxp: buna,

avea tot felul de aplicatii pe smart phone, la desenele de la tv pt noi nu conteaza limba, ci dimpotriva preferam engleza

in ceea ce priveste animatia pt copii, in afara de kids disco de la ora 8, era aproape inexistenta. Intr-o zi aparea in programul pt copii body painting-ul si fiica mea a dorit sa participe. Am gasit acolo o domnisoara plictisita de viata care din dorinta de a ne elimina, a spus ca grupul trebuie sa fie de la un anumit tour operator german. Cand i-am comunicat ca eu prin acel operator am sosit a fost putin dezamagita si a spus sa revin peste 1/2 de ora sa vedem daca se aduna copii. Dupa o jumate de ora mi-a spus ca nu a mai venit nimeni. Am intrebat-o daca face ora cu un copil si a spus "I don't think so". La RIU in Bulgaria se facea orice activitate, cu oricati copii, de orice nationalitate, si chiar daca nu corespundeau ca si varsta...

[02.08.13 10:05:35]

@claudia. nagy

cand am fost eu de paste nu s-a facut nimic pentru copii, poate ca majoritatea erau bulgari si greci, e un loc de joaca amenajat acolo dar fiumiu nu prea s-a jucat acolo dar am pereferat sa jucam ceva fotbal, si incercat o tentativa de baschet, fiumiu are mai putin de 6 ani, asa ca ii este cam greu sa arunce cu mingea la cos, el daca are tableta alt ceva nu prea ii mai trebe.

noi nici nu am stat mult decat 3 nopti, si am fost mutumiti, hotelul a fost full.

am laut 24 h de internet dar nu am putut conecta 2 dispozitive in acelas timp, nu am apucat sa le consumam pe toate.

anila82
    [11.03.14 10:49:34]

as vrea sa stiu daca se plateste consumatia la barul de la plaja al hotelului daca ai ALL sisezlongurile la plaja. va multumesc.

[11.03.14 11:59:21]

@alina boca

cand am fost eu im mai 2013, se platea pentru 2 sejloguri si umbrela 3 E, de consumat nu am apucat sa consum nimic pe plaja intrucat apa marii era cam rece si nu am vrut ca fiumiiu sa raceasca, asa ca am preferta superba piscina de la hotel, iar la barul de la piscina nu am platit nimic.

anila82
    [11.03.14 12:03:45]

@vxp: va multumesc dar accesul la palaja se face doar pe pasarela! am primit o oferta buna si ne-am incumeta dar suntem cu copii mici trei la numar (2 fam) 3-5-6 ani si noi suntel cu colac, galetute etc!! si nu am cara mult pe ele!!

[11.03.14 12:17:21]

@alina boca

se paote ajunge la plaja si treversand strada, daca cumva o sa stati in primul grup de cladiri o sa va fie mai usor pe acolo.

anila82, claudia.nagy*, vxp
    Alte impresii din această RUBRICĂAkrathos Beach Hotel: