ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.09.2009
ÎNSCRIS: 03.02.08
SEP-2009
2 adulti AD. + 1 copil de 4 ani COPII

Loc ideal de petrecut vacanta cu copiii!

Am fost foarte incantati de acest resort. Nu am ce sa-i reprosez.

Zona - in Torba, la 7 km de Bodrum, un satuc linistit, plin de hoteluri-club.

Resortul e plin de verdeata, are cam 80 de vilisoare albe stil grecesc (tipic Bodrumului) de maxim 2 etaje.

Camera - stil ultra-modern, alb-negru. O ciudatenie (pe motiv de economie de spatiu) este ca au chiuveta ultra-moderna si aia in camera, nu in baie. Cum noi in camera stateam exclusiv la nani, nu ne-a deranjat deloc acest aspect. Unele camere au balcon, altele nu au deloc. Noi am avut noroc si am prins o camera dubla + extrabed la parterul unei vilisoare, deci cu o terasa proprie. Amuzant era ca de cele mai multe ori ieseam pe acolo, nu pe usa. ; )

Mancarea - suuuuper la acest capitol. Abundenta, foarte gustoasa. Fara probleme la gasirea de mese libere. Ceea ce ne-a destabilizat de tot silueta a fost cofetaria cu n sortimente de torturi-prajituri-foietaje care era deschisa non-stop. Calitatea dulciurilor era exceptionala, stilul frantuzesc, deci la superlativ.

Sunt vreo 5-6 restaurante a la carte, cu rezervare in sistem telefonic, direct din camera. Nu le-am incercat, desi pe dinafara aratau toate impecabil, pentru ca am stat doar 4 nopti si tot uitam de ele.

Distractia - echipa enorma de entertainment, foart agili, dedicati meseriei, veseli, doritori sa inveseleasca lumea cu orice chip. Spectacolele seara de la amfiteatru de fooarte buna calitate, extrem de elaborate.

Echipa de la mini-disco-mini-club de nota 10, niste fete foarte dragute si pricepute la copii.

Piscinele - curate, impecabile, sezlonguri din abundenta. Superbe sunt piscinele hawaiana si cea de relaxare, din zona vilisoarelor de mega-lux.

Plaja - foarte lata, fara probleme cu sezlongurile. Nisip fin la intrarea in apa si apa care se adanceste treptat.

Hotelul are si 2 pontoane - unul strict de adulti, cu muzica house si altul fara restrictii de copii, cu paturi albe. Accesul la acesta din urma era extrem de dificil - trebuia maxim la 7 dimineata sa fii pe ponton sa ocupi un pat. Iar hotelul avea si politica de a strange prosoapele lasate intr-un spatiu si nefolosite timp de 2 ore.

Ce este cu adevarat incredibil: hranitul pestilor d epe ponton! Vin cu miile, de diverse dimensiuni si specii si poti innota printre ei, un vis.

Zona de tobogane si water-park - super pentru copii, dar si pentru adulti. 5 tobogane de diverse feluri pentru adulti si copii marisori, plus unul mare cu colace; complex de tobogane - caracatita imensa si un elefantel pentru copiii mai mici.

Mini-clubul nu l-am testat, dar are jucarii exterioare din lemn, de foarte buna calitate, iar peste intreg complexul este instalata o copertina anti-soare, pentru a se putea juca si la pranz... Aminatoarele am zis ca sunt de nota 10.

Pe ansamblu, un resort gandit pentru familiile cu copii. Foarte muti turci cu copilasi inclusiv de o luna-2-3. Au si baby-corner la restaurant cu toate ustensilele necesare bebelusilor.

O atmosfera foarte degajata, intima cumva si foarte placuta. Noi am fost foarte placut impresionati. Efectiv nu am ce sa le reprosez.

Trimis de andra_ghibutiu in 29.09.09 12:11:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Bodrum de 2 ori, Marmaris, Alanya, Kusadasi de 2 ori

VIZUALIZĂRI: 6844 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andra_ghibutiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

oanaboteanu
[18.03.10 13:39:08]

Foarte bun review-ul; intentionez si eu sa merg acolo vara asta; stii cumva cum sunt camerele familiale ? (cele cu 2 dormitoare). E ceva ce nu a fost ok?

merci

[18.03.10 14:56:01]

Nu am stat la camera family, deci nu stiu cum sunt, din pacate.

Noi am stat in camera normala (dubla), care avea si canapea pentru copil.

Nu pot s areprosez nimic clubului.

Doar atat ca unele camere au balcon, altele nu. Dar cred ca cele family au.

oanaboteanu
[18.03.10 15:28:41]

multumesc de info. imi puteti spune numele agentiei prin care ati rezervat? (pe mail oana_boteanu[at]yahoo. com)

[18.03.10 22:38:26]

Anul trecut am fost prin [sters nume site turism - WM6], deoarece am luat numai hotel, fara transport.

webmasterXY*
[18.03.10 22:45:58]

Andra, ai o problema cu citirea textului colorat in ROSU? Daca da, incerc sa transcriu si cu negru:

ATENTIE! referirile la AGENTII si alte entitati din Romania care functioneaza pe principii COMERCIALE - altele decat cele recomandate oficial de AmFostAcolo. ro - sunt INTERZISE.

Puteti trimite, in schimb, aceste informatii prin intermediul mesajelor personale (pe privat).

(iar aici la sfarsit, as adauga: sau pe adresa de mail postata de catre solicitanta).

Multumesc,

cos
[16.08.10 10:21:39]

Buna!

Urmeaza sa mergem la club voyage torba peste circa 2 saptamani. Cand l. am ales am citit mult despre el, dar as fi vrut sa te mai intreb cate ceva.

Ai scris ca unele camere nu au balcon, dar voi ati avut, ce parere ai, trebuie dat ceva la receptie pt a obtine camera cu balcon? Noi am vrut sa luam bilete la camerele de lux, dar copilul are 15 ani si ni s. a spus ca acolo sunt doar camere cu 2 paturi. Se poate face baie la piscinele de acolo sau sunt doar pt cei care au camerele lux?

Cum sunt barurile de la piscine? berea este doar la dozator si servita in pahare de plastic sau si la sticle? Cum vi s. au parut spectacolele de seara?

Merci anticipat pentru raspunsuri.

[17.08.10 19:20:53]

Cu camerele este ca la ruleta. Noi nu dam spaga prin definitie, deci am avut noroc.

De barurile de la piscini nu stiu ce sa zic, ca nu prea am stat pe-acolo. Bauturile sunt in pahare de plastic parca.

Spectacolele de seara sunt elaborate si dragute.

Nu stiu daca se poate face baie la piscina de langa camerele de lux, pentru ca era retrasa cumva intr-o zona mai mai ferita.

furni
[06.09.10 19:15:39]

N-am inteles cum este cu chiuveta, adica cum in camera ?

Adica te speli pe dinti in camera ????

andra_ghibutiu, cos, furni, oanaboteanu
Alte impresii din această RUBRICĂVoyage Torba Hotel: