ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2014
ÎNSCRIS: 02.09.14
SEP-2013
PREȚ SEJUR circa 3300 Euro ?

Voyage Torba Hotel5

O locatie frumoasa

Dupa ce cu un an inainte fusesem in Marmaris, am hotarat sa vizitam Bodrum. Am ales Club Voyage Torba stiind ca este un hotel bun. Am mers cu masina (nu as repeta, sincer, experienta, a fost extrem de obositor chiar daca am avut o oprire) și la sosirea la hotel ni s-a indicat sa scoatem bagajele si sa mergem la masa întrucât era f aglomerat la receptie.

Sotul a plecat sa parcheze (masinile reau tinute in strada, pe langa hotel, nu exista o parcare propriu-zisa, amenajata, cheile ramaneau la receptie si baietii le tot mutau in functie de necesitati) si eu am ramas cu bagajele, considerand ca dupa ce se va intoarce le vom duce la un luggage room. Nu s-a intamplat, ni s-a spus sa lasam bagajele in curtea interioara de langa receptie ca nu se intampla nimic. Ne-am conformat, nitel indoiti, insa intr-adevar nu a fost nicio problema.

Dupa ce am mancat, ne-am intors la receptie unde era tot atat de aglomerat (unul dintre minusurile acestui hotel, in opinia mea) insa unde am fost anuntati ca nu mai au tioul de camere dorit de noi si ca ne upgradeaza la o vila. Recunosc, nu m-a deranjat deloc. Practic, am stat intr-o vila micuta, cu o camera jos și o camera sus, cu bai la ambele niveluri. La etaj mai era o terasa mare, cu un șezlong imens, pe care nu l-am folosit niciodata. La parter, iesirea era direct la piscina care deservea doar acest grup de vile. In stanga incepea plaja. Camerele au fost ok, baile sunt ff mici și accesoriile aferente (sapunuri etc) detsul de slabute.

Curatenia s-a facut zilnic, barul din camere a fost umplut zilnic cu diverse bauturi. Tot resortul este de latfel foarte bine ingrijit, plin cu flori insa destul de inghesuit.

Despre masa nu am ce sa va povestesc, după cum stiti, la turci totul este la superlativ din acest punct de vedere. Si in acest resort tot ce a ținut de capitoul mancare a fost excepțional.

In ceea ce priveste piscinele, noi am folosit piscina care deservea acest grup de vile (unde nu aveau toti turistii acces) și piscina cu tobogane care era decenta. Nu ceva iesit din comun, dar era ok, copii puteau sa se joace fara probleme.

As puncta ca aspect negativ mizeria din exteriorul hotelului (desi nu ii este imputabil hotelului). In momentul in care insa ieseai din resort si te plimbai pe strazile adiacente, pe terenurile virane dintre constructii erau gunoaie. Nu am vazut asta in Marmaris.

Per total, exceptând aglomerația si senzatia de inghesuiala, este o locatie foarte frumoasa, cu conditii foarte bune.

Trimis de eunice030672 in 02.09.14 09:56:51
Validat / Publicat: 02.09.14 10:31:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Bulgaria, Ungaria, Croatia, Grecia, Spania, Italia, Belgia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eunice030672); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster25 [02.09.14 10:30:21] »

@eunice030672: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.