ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2015
REGIM MASĂ UAI
2 AD. + 2 COPII -- v: 3 si 5 ani

Voyage Torba Hotel5

O vacanta reusita

Am fost la acest hotel in iunie 7 zile (9-16 iunie 2015). Este a 3 vacanta la Voyage Torba Private (a 5-a la Voyage Torba). In primul rand pentru o familie cu copii eu recomand Voyage Torba Private (e vandut ca si hotel separat). Partea de Voyage private e separata de restul hotelului (peste drum de hotelul principal) dar ai acces la 99% din facilitatile intregului hotel avantajele fiind o piscina mare de adulti (de fapt 4 infinity pools care cad una in alta foarte frumoasa imaginea) si una de copii, un restaurant propriu plus bar deschis non-stop unde numai cei care au ales Voyage private au acces. In plus camerele sunt pe marginea piscinei, sezlongurile sunt pentru fiecare camera, servirea este si la sezlong.

Ca si neajunsuri - 2 adulti cu doi copii peste 2 ani nu se poate rezerva de cat family room care este foarte frumoasa (2 camere separate, hol si baie) dar care este la etaj cu iesire direct pe piscina dar sezlongurile sunt doar pe balconul de la etaj si nu ai posibilitatea de a avea sezlog jos langa piscina.

E putin mai dificil daca copii sunt mici. Ca si solutie se pot rezerva 2 camere in regim de single care impreuna au un pret foarte putin mai mare ca o camera family.

Restaurantul de la Private este foarte bun, linistit cu mese in interior cat si pe piscina, chelnerii foarte saritori, mancare buna gatita in stil turcesc nu european.

Camerele mari si foarte curat exact ce te aspeti la un hotel de 5 stele.

O sigura problema care poate pe viitor poate fi evitata - camerele de la Voyage Private care sunt localizate deasupra camerei unde sunt pompele de la piscina- zgomotul pompelor se aude peste noapte.

Am avut neplacerea de a avea una din camere aici dar am reusit sa o schimbam dupa doua nopti nu a fost simplu sa o schimbam dar in final am reusit.

Mici neplaceri pot aparea oricand dar am fost de 5 ori si de fiecare data am simtit ca vacanta a meritat.

Hotelul are si plaja cu nisip nu langa piscina daca alegi Voyage Private, dar plaja e mare si loc gasesti la orice ora. Daca alegi Voyage deluxe plaja este langa piscina dar nu ai restuarnt propriu.

Dupa parerea mea daca mergi in vacanta cu copii sa alegi Voyage Private iar pentru o vacanta fara copii Voyage deluxe (in ambele cazuri conditiile sunt foarte bune cu avantaje si dezavantaje) in ambele cazuri piscina e rezervata numai pentru cei care au ales pachetul respectiv iar camerele au iesire direct pe piscina. Nu recommand camerele standard - sunt mici si depinde foarte mult unde sunt plasate. Complexul este foarte mare si nu toate camerele au o localizare foarte buna. Hotelul are 2 aqua parkuri pentru copii si doua piscine pentru toti turistii pe langa cele 3 piscine accesibile pentru cei care au cumparat pachete up-grade (deluxe sau private).

Restaurantele a-la-carte sunt bune 5 gratuite si doua sunt cu plata.

Cu siguranta voi mai vizita acest hotel.

Trimis de ari04 in 08.07.15 16:06:54
Validat / Publicat: 08.07.15 16:53:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ari04); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [08.07.15 19:10:48] »

krisstinna [08.07.15 20:08:36] »

@ari04 - Voyage Torba Privat este o clădire separată, peste drum de hotelul initial. Face parte din acelasi lant hotelier, doar ca acele camere si apartamente sunt de lux, turiștii au parte de un regim special, brațările permit accesul peste tot, la toate piscinele și restaurantele, prosoapele pot fi luate fără cartelă, fără număr.

Cata2015 [01.04.19 13:57:11] »

De 5 ori în acelasi loc, nu v. ati plictisit?

bullet123, Cata2015