ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2012
PREȚ SEJUR 1500 [euro] ?
6 AD. + 3 COPII -- v: 3,5 si 6 ani

Voyage Torba Hotel5

Cel mai tare sejur

Fara repros, foarte tare resortul, mancare excelenta, personal extraordinar de amabil, bauturi de calitate superioara si multe altele.

Am mai fost in Turcia si la alte resorturi dar nu exista termeni de comparatie intre ele si Voyage Torba, aici totul este deosebit.

Sa incepem cu drumul de la Alexandria cu plecare la 06.00, am circulat bine in Bulgaria si Turcia ajungand la Aliaga la ora 20.00 unde am oprit pentru odihna la un hotel de 4* foarte frumos, din Aliaga mai erau aproximativ 370 Km pana la Bodrum pe care i-am parcurs a doua zi in aproape 5 ore la ora 11 am ajuns la Voyage Torba unde am fost cazati in maxim 15 minute. Masinile ne-au fost preluate de personalul hotelului si parcate in parcare subtearana a resortului.

Camerele sunt un pic cam micute si au chiuveta in camera, dar pe mine nu m-a deranjat marimea camerei care era curata si mobilata frumos, avea minibar umplut zilnic cu bere efes, apa plata si minerala, cola, sprite si cappy.

Bauturile de la baruri erau foarte bune calitativ, nu existau tecuri cum sunt la majoritatea hotelurilor, la SKY BAR se preparau coktailuri foarte bune.

Plaja foarte curata, gaseai sezlonguri libere in permanenta iar bauturile le puteai comanda si erai servit la sezlong.

Restaurantul era spatios, curat iar mancarea de o calitate foarte buna. Puteai servi inghetata Algida din aproape toate barurile din resort.

In concluzie un hotel foarte bun si merita sa incercati. Era forte apreciat si de turistii straini care se pupau cu angajatii hotelului cand terminau sejurul.

Partea buna este ca o sa ajung iar la sfarsitul lunii septembrie pentru 5 nopti cu o echipa formata din 4 prieteni si cred ca o sa fie bestial.

Va doresc tuturor,

Vacante frumoase!

Trimis de geobogza in 06.08.12 14:35:39
Validat / Publicat: 06.08.12 19:02:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (geobogza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 [fără descriere]

corsso [06.08.12 19:25:09] »

Salutare! Ceva despre traseu si mai ales despre starea drumurilor in Bulgaria imi poti spune? Multumesc!

eug [06.08.12 21:46:40] »

sa inteleg ca ati fost 3 familii si ca pretul pe camera a fost de 500e/sejur??!!

ma intereseaza practic pretul /camera/noapte

mersi

michaela_1961 [07.08.12 08:44:16] »

Chiuveta in camera?? La ce folosea? Baie nu avea?

geobogza [07.08.12 09:12:58] »

@eug: pretul a fost de 1500 euro de familie pentru 9 nopti in perioda 02.06-11.06.2012, oricum merita toti banii

eug [07.08.12 22:03:29] »

cred ca n-am fost inteles

din datele postate de tine reiese ca pretul a fost pentru 6adl+3chl

pe mine m-ar interesa pentru 2adl+1chl

sau explica-mi te rog ce cazare ai avut (nr. de paturi)

mersi inca o data

geobogza [08.08.12 09:37:04] »

@eug: Pretul de 1500 Euro este pentru 2 adulti in camera dubla sau 2 adulti+1 copil de pana la 7 ani, pentru 9 nopti in perioada 02.06-11.06

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    corsso, eug, geobogza, michaela_1961