ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.03.2013
DIN: Targu Mures
ÎNSCRIS: 31.03.13
JUL-2012

O destinatie superba in Bulgaria.

Am fost la vilele Vita Park anul trecut pentru a experimenta litorarul bulgaresc care nu se compara de loc cu statiunile autohtone. Cazarea se face incepand cu ora 12 sau 13 depinde de numarul persoanelor iar in ziua in care ajungeti aveti mancare incepand cu orele 18. Dupa check-in vedeti camerele cu un ghid care va prezinta in limba romana toate serviciile iar seara reveniti la receptie pentru a va lua bratara.

In primul rand mancarea este pentru toate categoriile de oameni incepand de la supe, gratare, creveti, salate, fructe, legume etc. Va dau un sfat si acela sa nu va puneti mult in farfurie deoarece nu mancati tot, mai bine mai putin si de mai multe ori decat sa se arunce mancarea.

In ceea ce priveste bautura iarasi pentru toate gusturile de la bauturi locale pana la cele internationale. Aveti barul deschis la receptie pana la ora 3 am. Programul de masa este unul bun atat cat pentru cei matinali cat si pentru cei somnorosi.

In ceea ce priveste plaja, impecabila cu sezlonguri si umbrelute. Se poate merge pe jos 10 - 15 minute mers relaxant sau cu autobusul ce pleaca din 15 in 15 minute incepand de dimineata pana la ora 18. Salvamarii isi fac treaba si daca sunt valuri prea mari te roaga sa te retragi la mal. Sunt banane, sky jeturi, canapele tot felul de distractii nautice si nu sunt scumpe de loc. Aproximativ 15 leva cu banana si 20 cu aceea canapea pe care v-o recomand. (25 - 40 lei).

Parcarea in statiune se plateste doar la bariera si este 10 leva per sejur.

Barul de pe plaja echipat complet de la inghetata, pizza, gratare pana la bere rece si cocktailuri.

Piscina de la hotel e ok te poti distra si nu miroase a clor. Se organizeaza jocuri de polo si tot felul de competitii. La fel barul de la piscina dotat complet.

Va recomand cu incredere sa mergeti si in clubul TZar deoarece e o atmosfera ok. Pentru cei mai in varsta este o statiune linistita si recomand dar si pentru cei tineri daca sunt in gasca si stiu sa se distreze.

Camera e ok mare spatioasa cu aer conditionat foarte functionabil si baia curata la fel si cearceafurile.

Intr-un cuvant voi mai reveni cu incredere la Vilele Vita Park cat si la hotel. Vacanta placuta!

Trimis de djmario2001 in 31.03.13 01:50:42
Validat / Publicat: 31.03.13 06:23:47
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 4069 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (djmario2001); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster23 [31.03.13 04:44:43] »

@djmario2001: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

justelenah [31.03.13 11:20:13] »

Foarte frumos scris, am fost si eu la Ralitsa in zona, si pot sa spun ca am avut o impresie generala f buna despre Vilele Vita Park. Aratau f bine. Iar restaurantul este chiar lipit de restaurantul Ralitsa si observam aceiasi mancare chiar daca la Ralitsa era 3 stele +

Insa va recomand sa alegeti si un hotel din prima linie gen Mura sau Sandy beach care au preturi asemanatoare si au calitatea de a fi chiar pe plaja (mai ales Mura). Insa pentru cine isi doreste liniste si un pret bun Vita Park e o optiune viabila.

Vacante reusite va doresc!

Krisko CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [01.04.13 01:46:48] »

Parcarea in statiune se plateste doar la bariera si este 10 leva per sejur.

In toate impresiile se indica 5 leva (taxa unica indiferent de durata sejurului), sigur nu este o greseala?

djmario2001 [01.04.13 21:19:35] »

@Krisko: Noi atat am platit anul trecut pentru masina mica 10 leva/sejur acolo la bariera. Nu stiu ce sa zic probabil difera de perioade.

corina75 [21.06.13 13:16:38] »

@justelenah: am fost la Ralitsa 3* in 2009 si apoi la Laguna Garden 4* in 2010, ca sa ne intoarcem "in zona verde" 2 ani la rand, la Vilele Vita Park.

Si acum prefer tot Vilele daca ar fi sa aleg, pentru amplasare, verdeata, liniste. Chiar si distanta de plaja ne-a placut, mai faceam miscare: -)

Sincera sa fiu, nu am prea vazut diferenta la cazare intre Ralitsa 3* si Vile, iar la regimul UAI nici atat. Stiu ca se diferentiaza pentru Ralitsa Superior si Ralitsa corp K (4*). Au alta mancare: -)

remshm [25.07.13 10:28:35] »

INTREBARE:

Ce sa aleg intre Vilele Vita Park si Hotel Vita Parc?

Multumesc anticipat.

corina75 [25.07.13 11:29:54] »

@remshm: Buna, depinde cati sunteti si ce fel de cazare doriti. La hotel cred ca se pot caza maxim 3 in camera (2ad+copil sau al 3-lea adult). In vila (apartament) se pot caza 4 ad+1 copil. De fapt in apartamentul din vila ai o camera cu pat matrimonial, inca o camera cu 2 paturi (twin), si bucataria unde mai este si o canapea.

Unele apartamente au si chicineta cu aragaz, frigider, bufet, altele nu au. Depinde cum nimeresti sau poate merge si cu mici atentii. Nu stiu asta. Eu nu am dat nimic in cei 2 ani la rand cand am fost (2011 si 2012) la vile, pentru ca nu am vrut. Si ambele bilete le-am achizitionat din timp, cu early booking.

Restaurantul este comun pentru ambele tipuri de cazare. Ce ar mai fi de mentionat: vilele sunt pozitionate pe zona din spatele si lateralele hotelului Vita Park, intinzandu-se din dreptul hotel Ralitsa 3* pana spre soseaua care urca dealul spre hotelurile Vita Park, Kompass, etc

Zona vilelor este plina de verdeata, copaci, flori, noua asta ne-a placut foarte mult. Concediu placut si sa va placa orice ati alege!

remshm [25.07.13 12:22:40] »

@corina75: multumesc pt. informatii, noi suntem 8 adulti si 1 copil de 4 ani

corina75 [25.07.13 12:43:14] »

@remshm: Ar mai fi de verificat daca 2 apartamente in vila costa mai putin decat 4 camere la hotel. Eu asa cred.

Asta daca este important bugetul...

Sper sa gasiti la ora asta sa rezervati, anii trecuti era foarte plin. Succes.

corina75, djmario2001, justelenah, Krisko, remshm
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimaSol Ralitsa Superior - vilele Vita Park: