ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2014
    DIN: Galati
    ÎNSCRIS: 01.02.12
    JUL-2014

Sejur minunat

Am fost la acest complex in perioada 26 iulie-1 august 2014. Noi am fost cazati la vilele renovate. Complexul arata destul de bine, hotelul de 4* este cel mai luxos, dar si Primasol Ralitsa Superior Aqua Club e ok. Pentru cele doua corpuri diferite sunt bratari diferite, cu restaurante sperate.

In total, complexul are 3 piscine, dintre care cea mai frumoasa, mai mare si mai animata era cea de la 3*.

Mancarea foarte buna, destul de variata. In fiecare zi era gratar si peste. La micul dejun, bucatarii preparau in fata ta clatite si oua. La pranz, cum am precizat, diferite feluri de friptura, pizza la vatra, dovlecei la gratar, rosii coapte. Intr-o zi a fost chiar si carne de iepure. Numeroase feluri de paine: chifle cu seminte, chifle albe, negre, intermediare, paine cu cartof, cu cascaval, cu verdeturi etc.La capitolul dulciuri nu exceleaza. Prajituri cu acelasi tip de creme, doar cateva zile gaseai eclere sau crema de zahar ars (care era delicioasa).

Bauturi la discretie: sucuri de orice fel: sprite, fanta, cola, mirinda + cele de la dozator: suc de mere natural, orange, multifruit, ice tea, pineaple. Berea cam diluata, dar nu e zdrobitor, se compensa cu celelalte bauturi spirtoase.

La snak bar se serveau cartofi prajiti, pizza, carnati, mici, fructe, salate si inghetata. La restaurantul de la plaja, RAI, mancarea era asemanatoare cu cea de la restaurantul principal. Intr-o zi am avut purcelus la protap, in alta un peste cat toata masa.

In fiecare seara, in restaurant canta o formatie live, cu muzica inclusiv romaneasca.

Personalul amabil, zambitor. Animatorii haiosi, se straduiau sa iti ,,smulga ,,un zambet orice-ar fi.

Programul era cam asa: dimineata gimnastica pe scena, la pranz un joc la piscina, apoi un joc in apa, Aqua Spesh -recomand, este foarte distractiv si seara Mini Disco.

Barmanii foarte prietenosi, oamnei extraordinari chiar si fara bacsis.

La receptie, personalul nu este foarte amabil si ,,nu prea intelege nici romaneste, ,,nici engleza, nici germana.

In camera se facea curatenie zilnic, se schimbau prosoapele si lenjeria daca era murdara.

Aqua Parkul nu era finalizat cand am fost noi, dar l-au deschis pe 1 august, de pe-afara arata minunat, dar din pacate nu ne-am bucurat de el.

Despre statiune, nu cred ca mai e nevoie sa scriu: statiune de munte, multa liniste, verdeata, foarte putina animatie.

Tragand linie, a fost o vacanta reusita si as repeta experianta si anul viitor pentru a prinde Aqua Parkul.

Trimis de Nicoleta99* in 01.08.14 15:53:42
    Validat / Publicat: 01.08.14 18:55:31
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Nisipurile de Aur, Constantin si Elena, Sunny Beach.

VIZUALIZĂRI: 2356 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Nicoleta99*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [01.08.14 19:04:15] »

@Nicoleta99:

Noi am fost cazati la vilele renovate.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "PrimaSol Ralitsa Superior - vilele Vita Park" (deja existentă pe sait)

webmaster [01.08.14 19:05:39] »

@Nicoleta99: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

• Alte impresii din această RUBRICĂPrimaSol Ralitsa Superior - vilele Vita Park:

• pagină generată în 0.048535823822021 sec