ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.09.2015
DIN: Galaţi
ÎNSCRIS: 07.06.15
AUG-2015
3 AD. + 2 COPII -- v: 10 - 6

Recomandat pt familiile cu copii

Asa cum am scris si in titlu, aceasta locatie e buna pt familile care au copii sau pt cei in varsta care cauta un loc de odihna si liniste. Sa aprofundam ca sa fiu pe intelesul tuturor. Oricum se stie ca Albena e o statiune in care nu prea ai ce sa faci dupa orele 23... in complexul Vita Park la orice bar la orele 23 se inchidea muzica si lumina si nu aveai altceva de facut decat sa mergi acolo unde esti cazat si sa cauti ceva de facut in cazul in care nu ai chef de dormit.

La TV singurul program romanesc era PRO-TV international... plus cele bulgaresti la care nu aveai ce vedea. Macar la capitolul televiziune prin cablu suntem peste ei...

In ansamblu eu am fost multumit, deoarece avand 3 copii am avut posibilitatea sa-i duc intr-o vacanta la mare cu regim de masa AI plus aquapark cu acces gratuit la un pret rezonabil... de fapt asta a fost si scopul primordial al vacantei - satisfactie maxima pentru cei mici si cred ca am si reusit sa o realizam... bineinteles, nu putem compara serviciile de la 5* si nici nu am avut pretentii de acest gen.

In Mamaia intrarea la aquaparkul de acolo este 70 ron pt adulti + 30 ron pt copii... in 10 zile ar fi trebuit sa platesc peste 2000 ron pt toata familia numai intrarea la aquapark...

Acum 2 ani la Etnaland in Sicilia am platit 100 euro pt o zi 2 adulti + 3 copii... deci parerea mea este ca e avntajos din acest punct de vedere.

Aquaparkul din Albena la care aveam acces nu il putem compara cu marile parcuri acvatice gen Aquqfantasy din Kusadasi la care am fost acum 4 ani dar la care acum ar fi trebuit sa platim pentru un sejur de 10 nopti, 3 adulti (unul din copii avand deja 14 ani) si 2 copii in jur de 4000 euro lucru pe care nu prea l-am agreat. Oricum sunt 4 topogane mari pt adulti unul de viteza unul cu saltelute si 2 cu colaci (o sa pun si cateva poze) plus topogane pt copii... mai este si o piscina cu adancimea de 2,4 m cu 2 topogane mai scurte din care cadeai in apa adanca. Nu cred ca exista copii care sa nu fie incantati de o vacanta cu intrare zilnica gratuita la un aquapark, ... cel putin ai mei au fost super multumiti!!

Noi mergeam dimineata la mare care este la 700 - 800 m distanta de hotel, cam 15 minute pe jos, lucru pe care l-am facut in prima zi, apoi am fost cu masina. Sunt si autobuze cu care se merge gratuit.

La mare sezlonguri + umbrelute gratuit pt cei cazati la Vita Park, fiecare hotel avand fasia sa de plaja cu umbrelutele de o anumita culoare, (ale noastre erau albastre).

Restaurant pe plaja - Rai, la care se poate servi masa de pranz + bauturi, asta in cazul in care nu mai ai chef sa vi sa iei masa in complex.

Masa in regim all inclusiv este destul de buna, eu cred ca are fiecare ce gasi sa manance... inca o data sa nu facem comparatie cu 5*... un plus pt prajituri pe care eu si nu numai, le-am gasit foarte bune fata de hoteluri cu pretentie din Antalya gen Delfhin Botanik (ma refer la prajiturile normale nu la baclavale la care turcii au o gama diversificata de sortimente)... un minus la bauturi, bere de foarte proasta calitate, vinuri la fel...

Initial am optat pt cazare la PrimaSol Ralitsa dar intrucat confirmarea nu venise dupa 3 zile de asteptare, (nemaifiind locuri disponibile) am vorbit cu agentia ca suntem multumiti si cu Vita Park.

Cu 10 euro la receptie am rezolvat si problema camerei (camerelor- 3) de dormit pe care le-am primit imediat si de care am fost multumiti, ... ne asteptam la mai rau, in urma reviuwurilor citite inainte de plecare, ... am fost cazati la parter intr-o vila cu etaj, camera 1, cu pat dublu, terasa, tv, camera 2 cu 2 paturi, terasa, tv, camera 3 - bucatarie, fotoliu extensibil, masa de bucatarie, chiuveta, corp bucatarie, terasa, baie cu dus si chiuveta, wc separat de baie.

Nu vreau sa intru in amanunte, dar per ansamblu a fost bine, cu riscul sa ma repet, servicii calitate - pret sunt ok, ... nu vorbim aici de cei cu pretentii sau simandicosi, ... ei pot opta pt destinatii precum Burj al arab din Dubai, Cancun, Hawaii, etc.

Trimis de marian60 in 12.09.15 02:14:56
Validat / Publicat: 12.09.15 07:58:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Constantin si Elena, hotel Sirius

VIZUALIZĂRI: 2572 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marian60); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P16 relaxare la Albena!!

webmaster39 [12.09.15 05:53:07] »

- @marian60: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

=

- ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

krisstinna [12.09.15 08:31:39] »

Felicitări pentru vacanța reușită, dar și pentru acest articol.

Ai o familie frumoasă!

marian60 [16.09.15 02:47:37] »

@cristinaoranici - Va multumesc, sarut mana!!

toate cele bune va doresc!!

mohiromania [10.01.16 15:32:09] »

@marian60 - buna! poti sa imi spui care erau distantele dintre vila-locul unde se serveste masa, vila-primul bar, vila-receptie, vila-piscina, vila -aquapark si vila-plaja (in apropierea carui hotel se afla plaja rezervata villelor vita park). multumesc anticipat si sejur placut si anul acesta!

marian60, mohiromania, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂPrimaSol Ralitsa Superior - vilele Vita Park: