ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.03.2012
    ÎNSCRIS: 24.03.12
    AUG-2011
    2 AD. + 1 COPII -- v: 10 ani

Salina Praid, minunat

Anul trecut am fost la Sovata, dar nu am ezitat sa vizitam si Salina Praid intr-o zi.

Dupa ce am cumparat biletele, asteptand autobuzul care te duce in salina, ne-am uitat la asa-zisele chioscuri sau tarabe din apropiere. La unele dintre ele era de vanzare sare cristalizata.

A sosit autobuzul. Pe drumul spre salina, care era chiar foarte scurt, era intuneric. In autobuz, cum era multa lume, parca nu mai aveai aer. Si am ajuns.

Dupa ce am coborat cele peste 150 de scari, parca am intrat intr-o alta lume. In salina, nu stiu daca zilnic, se facea gimnastica la o anumita ora. Era o biserica, loc de joaca pentru copii, un magazin, etc.

Din ce imi amintesc, multa lume se juca badminton, iar copiii cu baloane. Mentionez ca in biserica, intr-o portiune lumea punea iconite (majoritatea de langa biserica unde erau de vanzare) pe peretele salinei.

A fost o experienta uimitoare, iar cu toate ca am fost de 2 ori, de fiecare data ma impresionat.

Daca am facut greseli de ortografie, va rog sa ma scuzati, am scris cam in graba.

Trimis de mereuinvacanta* in 24.03.12 11:10:07
    Validat / Publicat: 24.03.12 12:26:13
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PRAID [HR].

VIZUALIZĂRI: 3397 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mereuinvacanta*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.03.12 11:49:23]

Articolul fiind scris de un utilizator sub 16 ani, va fi publicat fara note.

Notele vor fi resturate dupa mutarea in noua sectiune preconizata a fi infiintata in viitor pe site - AmfostAcolo jr.

[24.03.12 12:27:42]

@mereuinvacanta: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Apreciem faptul ca ai decis ca o parte din timpul tau liber sa-l aloci acestui site.

• Alte impresii din această RUBRICĂSalina Praid: